Zpět na » Serie A » Výsledky 35.kola Serie A

Serie A - Výsledky 35.kola Serie A

0

06.05. - Ve 35.kole Serie A si AS Řím přivezl všechny body z Palerma. Fiorentina si veze bod ze San Sira po bezgólové remíze s AC Milán. Messina se po porážce od Interu stala po Ascoli druhým jistým sestupujícím. Christian Vieri zaznamenal první gól v Serii A od října 2005. Francesco Totti opět zvýšil svůj náskok v čele tabulky kanonýrů.

Torino - Ascoli 1:0 (18' Rosina)

Domácí Toros šli od začátku za třemi body a odměnou jim byl vedoucí gól. Alessandro Rosina se individuálně prosadil a jeho branka zajistila Turínu všechny tři body. Ascoli se snažilo zvrátit průběh zápasu, ale neúspěšně. Ascoli je tak definitivně jistým sestupujícím a v příští sezoně bude hrát Serii B.

Torino: Abbiati; Franceschini, Balestri, Di Loreto, Comotto; Lazetič, Gallo (75' Barone), Rosina, Ardito; Stellone (65' Abbruscato), Muzzi (74' De Ascentis)
Ascoli: Eleftheropoulos; Corallo, Melara, Vastola (74' Pesce); Minieri, Bonanni (46' Guberti), Boudianski, Perrulli, Giampa (64' Soncin), Zanetti; Paolucci
Rozhodčí: Farina

Empoli - Catania 2:1 (23' Pozzi, 26' Almiron - 28' Spinesi)

Empoli se po zápase s Catanií opět posunulo na pohárové příčky. Empoli Catanii porazilo především skvělé pětiminutovce v první půli. Na jejím začátku ve 23. minutě využil centr Mora útočník Pozzi a Empoli šlo do vedení. Za tři minuty po přihrávce Raggiho vystřelil Sergio Almiron a Empoli vedlo už o dvě branky. Pak sice úderná dvojice Catanie zařídila snížení, když Mascarovu příhrávku využil Gionatha Spinesi, ale to bylo od Sicilského klubu vše. Empoli znovu v obraně excelovalo a hosty už k ničemu nepustilo. Empoli se tak po remíze Fiorentiny znovu vrátilo na pohárové pozice.

Empoli: Bassi; Pratali (63' Marzoratti), Ascoli, Adani (21' Vanigli), Raggi; Vanucchi, Moro, Almiron, Matteini; Saudati, Pozzi (36' Eder)
Catania: Pantanelli; Vargas, Stovini, Sottil, Lucenti (50' Izco); Sardo, Baiocco, Edusei; Caserta (68' Rossini), Spinesi, Mascara
Rozhodčí: Girardi
AC Milán - Fiorentina 0:0

Ĺ lágr kola se hrál na San Siru. Rossonerri postrádali Ronalda, hosté naopak Toniho a na pravé straně jejich obrany znovu hrál Martin Jorgensen. Milán byl mírně aktivnější, držel míč, ale počet střel je překvapivě vyrovnaný. Největší šanci měli domácí ve 26.minutě. Po faulu Gamberiniho se kopala penalta, ale Kaká trefil pouze tyč. Hosté byli spokojeni s bodem a soustředili se především na udržení remízy a rychlé protiútoky. Žádná akce ani na jedné straně neskončila gólem a Milán tak klesl na čtvrté místo, Fiorentina znovu klesla na sedmou pozici.

AC Milán:
Dida; Favalli, Nesta, Kaladze, Cafu; Ambrosini, Pirlo, Gatusso (76' Brocchi), Serginho (46' Jankulovski); Kaká; Ricardo Olivera (68' Inzaghi)
Fiorentina: Frey; Jorgensen, Kroldrup, Gamberini (51' Dainelli), Pasqual; Liverani (64' Blasi), Pazienza, Montolivo; Reginaldo (84' Kuzmanovič), Pazzini, Mutu
Rozhodčí: Rosetti
Messina - Inter 0:1 (72' Crespo)

Inter nastoupil v Messině s řadou náhradníků, ale nakonec odváží všechny body. Za Inter nastoupili například Toldo, Andreolli nebo Mariano Gonzalez a jejich nerozehranost byla znát. Messina bez problémů s mistrem držela krok a dokonce měla šanci strhnout zápas na svou stranu. Po faulu Andreolliho se kopala penalta, ale Arturo Di Napoli ji neproměnil a přišel trest. Hernán Crespo přišel na hřiště a svým prvním dotykem po centru dalšího střídajícího hráče Figa rozhodl zápas. Messina se tak spolu s Ascoli stává dalším sestupujícím, dnešní prohra odmazala i teoretickou šanci na záchranu.

Messina: Paoletti; Parisi, Zanchi (78' De Vezze), Zoro, Candela; Giallombardo, Masiello (80' Iliev), Pestrin (90' Floccari), D'Aversa, Lavecchia; Di Napoli
Inter: Toldo; Burdisso, Cordoba, Andreolli, Grosso; Zanetti, Dacourt, Solari (72' Crespo), Mariano Gonzalez (75' Vieira); Adriano, Recoba (65' Figo)
Rozhodčí: Celi
Lazio - Livorno 1:0 (27' Jimenez)

Lazio dnes nezaváhalo a porazilo Livorno. Lazio bylo od úvodu mírně aktivnější a po přihrávce Panděva a střele Jimeneze šlo v první půli do vedení. Ve druhém poločase si Lazio hlídalo výsledek a hrozilo většinou z brejků. Nebezpečí pro jeho obranu znamenal prakticky pouze kanonýr Lucarelli a toho nakonec obránci Lazia vymazali, i když několikrát zachraňoval situaci brankář Ballotta. Lazio se tak znovu posunulo na třetí pozici.

Lazio: Ballotta; Zauri, Siviglia, Cribari, Manfredini; Jimenez (77' Belleri), Behrami, Mutarelli, Ledesma; Rocchi, Panděv (80' Makinwa)
Livorno: Manitta; Galante, Pasquale, Knezevič, Grandoni (76' Balleri); Filippini, Vidigal, Fiore (66' Bergvold), Morrone, Lucarelli, Paulinho (57' César)
Rozhodčí:
Dondarini
Chievo - Parma 1:0 (5' Pellissier)

Chievo přivítalo na veronském Bentegodiho stadiónu Parmu a v sázce byla záchrana v nejvyšší soutěži. Del Neriho svěřenci se ujali vedení již v 5. minutě zásluhou svého nejlepšího střelce Pellissiera. Inkasovana branka přiměla hosty k vyšší aktivitě. V závěru poločasu udávala tempo hry právě Parma. Squizzi ovšem při přestávkovém odchodu do šaten stále hájil čisté konto. Gólman Chieva nebyl překonán ani v poločase druhém. Hosty navíc v poslední minutě zachránila před druhým inkasovaným gólem po Italianově přímém kopu Bucciho tyč. Del Neriho Chievo získalo velmi důležité tři body. Ranieriho Parma si naopak zkomplikovala cestu za záchranou.

Chievo: Squizzi; Malagò, Mantovani, Mandelli, Lanna; Sammarco, Marcolin (Italiano 82'), Brighi, Semioli; Pellissier (Cossato 82'), Bogdani (Obinna 57')
Parma: Bucci; Coly, Couto, Contini, Castellini; Dessena, Cigarini (Pisanu 46'), Parravicini; Muslimovic (Gasbarroni 46'), Budan (Morfeo 67'), Rossi
Rozhodčí: Rizzoli

Sampdoria - Reggina 0:0

Sampdoria potřebovala v souboji s Regginou získat tři body, aby si udžela naděje na účast v příštím ročníku evropských pohárů. Oproti tomu Reggina, která se zachraňuje, vyrazila do ligurského přístavního města s cílem získat alespoň bod. První půle nepřinesla příliš šancí. Nejaktivnějším mužem na hrací ploše byl Quagliarella, který několikrát zaměstnal gólmana Campagnola. Ve druhé půli byla vůle zvítězit znát pouze na fotbalistech Sampdorie. Zuby nehty bránící Reggina Janovanům ovšem skórovat nedovolila. Vztekajícího se kouče Mazzariho vyhnal sudí Ayroldi červenou kartou na tribunu. Zápas skončil bezbrankovým výsledkem, lepší výkon podali domácí, ale se ziskem bodu jsou určitě spokojenější hosté.

Sampdoria: Castellazzi; Maggio, Falcone (Sala 46'), Accardi, Pieri; Palombo; Koman (Ziegler 27'), Delvecchio, Parola, Franceschini (Romeo 72'); Quagliarella
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Lucarelli, Aronica; Nardini, Amerini, Tedesco, Vigiani; Foggia (Missiroli 89'), Amoruso; Bianchi (Gazzi 69')
Rozhodčí:
Ayroldi

Palermo - AS Řím 1:2 (84' Tedesco - 17' Totti, 36' Cassetti)

Palermo v minulém kole zvítězilo prvně od začátku února. V domácím prostředí proti římskému AS ale Sicilští na úspěch z minulého týdne nenavázali. Giallorossi nasadili do hry poprvé od 12. kola talentovaného záložníka Aquilaniho. V 17. minutě otevřel skóre Francesco Totti, jehož přímý kop z téměř třicetimetrové vzdálenosti doputoval až za záda gólmana Fontany. Ve 36. minutě římský náskok zvýšil Cassetti. Na druhý gól obránce giallorossi v této sezóně mu přihrával Perrotta. Domácí vykřesali naději na zisk bodu až v závěru souboje. V 86. minutě skóroval Tedesco. Na brankové čáře se gólu marně snažil zabranit Mexes. Závěrečný tlak celku Rosanero zmařilo Cavaniho zranění a s tím související fakt, že domácí dohrávali v deseti. Řím si tak ze Sicílie odváží tři body.

Palermo: Fontana; Zaccardo, Biava, Barzagli, Pisano; Diana (Brienza 62'), Guana, Corini, Simplicio (Tedesco 69'); Di Michele; Caracciolo (Cavani 46')
AS Řím: Curci; Cassetti, Ferrari, Mexes, Panucci; De Rossi, Aquilani (Faty 85'); Wilhelmsson (Rosi 53'), Perrotta, Mancini; Totti (Vucinic 73')
Rozhodčí: Tagliavento

Atalanta - Siena 3:1 (12' Ariatti, 65' Vieri, 91' Carrozzieri - 48' Vergassola pen.)

Hlavní postavou utkání v Bergamu byl Christian Vieri. Bývalý kanonýr italské reprezentace se dostal na hřiště v souboji se Sienou v 54. minutě. Kouč Colantuono mu uvolnil místo vystřídáním Zampagny. Vieri se na hrací ploše objevil za stavu 1:1. Atalanta totiž přišla o vedení z 11. minuty získané Ariattim v úvodu druhé půle, kdy Vergassola z penalty potrestal faul Belliniho na Alberta. Ještě před tím promarnil ve 33. minutě možnost na vyrovnání Corvia, jenž nezužitkoval penaltu nařízenou za Carrozzieriho nedovolený zákrok na Rinauda. Bobo Vieri se gólově prosadil v 65. minutě. Levačkou z dálky útočník Bergama překvapil Rakušana Manningera a připsal si vítěznou trefu zápasu. Definitivně se ale o výhře nerazzurri rozhodlo až v závěru utkání. Sudí Ayroldi během minuty vyloučil Alberta po druhém napomenutí a vzápětí oslabil Sienu i o protestujícího Bertotta. Z následneho rozhového kopu profitoval Carrozzieri, jehož hlavička dodala výsledku konečnou podobu 3:1.

Atalanta: Calderoni; Rivalta, Talamonti, Carrozzieri, Bellini; Ferreira Pinto, Migliaccio, Donati, Ariatti (Abeijon 94'); Tissone (Bombardini 87'); Zampagna (Vieri 54')
Siena: Manninger; Bertotto ČK 88', Portanova, Rinaudo (Gastaldello 55'), Molinaro; Alberto ČK 88', Brevi, Vergassola, Antonini (Chiesa 80'); Frick, Corvia (Locatelli 46')
Rozhodčí: Rocchi

Cagliari - Udinese 2:1 (66' Marchini, 85' Contini - 44' Muntari)

V základní sestavě Udinese se tentokrát objevil z českých hráčů jen Tomáš Sivok. První poločas se Malesaniho svěřencům povedl na výbornou. Ve 44. minutě totiž Muntari po přihrávce Iaquinty zasadil domácímu Cagliari takzvaný gól do šatny. Giampaolovo mužstvo se ale s touto nepříjemností dokázalo vyrovnat a ve druhé půli zavelelo k obranu. V 66. minutě Suazo uvolnil Marchiniho, jenž si připsal premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. Důležité tři body pro záchranu vystřelil Sardům Contini pět minut před koncem. To už hosté dohrávali bez Iaquinty vyloučeného za inzultaci Budela.

Cagliari: Chimenti; Canini (Capone 83'), Lopez, Bianchi, Pisano (Semedo 70'); Marchini, Colucci, Budel, Agostini (D'Agostino 54'); Pepe, Suazo
Udinese: De Sanctis; Coda, Natali, Zapata; Pinzi, Sivok, Muntari, Lukovic (Gotti 82'), D'Agostino; Iaquinta ČK 78', Barreto (Asamoah 82')
Rozhodčí: Trefoloni