Zpět na » Serie A » AS versus Juve: Allegri litoval remízy, Garcia chválil morálku

Serie A - AS versus Juve: Allegri litoval remízy, Garcia chválil morálku

AS versus Juve: Allegri litoval remízy, Garcia chválil morálku © zimbio.com - Massimiliano Allegri

1

Líbilo se

03.03. - Juventus včera večer sehrál atraktivní duel Serie A s druhým celkem. AS se sice poslední týdny a měsíce topilo v krizi, ale výhra v Rotterdamu v utkání Evropské ligy s Feyenoordem tmu evidentně prospěla. Nakonec se body dělily, což oba trenéři nesli odlišně. Přinášíme vám ohlasy z obou táborů.

Juventus Turín přijel do Věčného města s náskokem devíti bodů a chtěl si své postavení na čele Serie A ještě upevnit. Nejbližší pronásledovatel plánoval nastartovat své naděje na mistrovské Scudetto, ale k tomu potřeboval vyhrát a doufat, že krize z minulých týdnů je už pryč. Nakonec si AS zachovalo tvář, ale zřejmě definitivně poslalo titul do Turína. Utkání hodně ovlivnila červená karta pro řeckého obránce domácích Vasilise Torosidise, po jehož faulu skóroval Carlos Tévez. AS spasil o pár minut později Seydou Keita.

A s remízou rozhodně trenér Massimiliano Allegri spokojen nebyl. V pozápasovém rozhovoru zdůraznil: "Z určitého úhlu pohledu je to krok vpřed, ale když vezmeme fakt, jak se ten zápas vyvíjel, rozhodně jsme to mohli zvládnout mnohem lépe. V posledních dvaceti minutách jsme hráli opravdu špatně a soupeř nás zatlačil."

"Byl jsem moc rád celých 70 minut, protože v té době jsme AS nic moc nedovolili a po přestávce se ještě zlepšili. Když jsme se dostali do vedení, nějakých šest sedm minut jsme ještě hráli dobře, ale pak jsme hrát přestali a já nevím proč. Jsem naštvaný za to, že si domů vezeme jen bod, měli jsme na víc. Chtěl jsem tam Kingsleyho Comana poslat dřív, ale nemůžu stahovat Moratu, který je výtečný hlavičkách, když máme sérii několika rohových kopů," uznal Allegri.

Ani trenér Rudi Garcia nebyl zcela spokojen. Tomu se ale zase nelíbily některé pasáže jeho svěřenců a nenadchla jej ani atmosféra na hřišti. "Tohle jsou vždycky zápasy založené na taktice. Znáte svého soupeře, ničím vás nepřekvapí a vy nepřekvapíte jeho. Ze hry se dá vstřelit jen několik málo branek, větší šance jsou ze standardních situací. Potěšilo mne to, jak tým zareagoval, když jsme museli hrát v oslabení. To se nám dařilo mnohem víc a jsem rád za to, jak se s tím moji hráči poprali."

"Je pravda, že se nám moc nedařilo v útoku. Málo jsme využívali kraje a neriskovali, snažili se hrát na jistotu. A to není vždycky správně. Poté, co jsme do hry poslali dva rychlé a čerstvé hráče, se náš projev zjednoušil a zrychlil. Nemyslím si, že bychom po tomto zápase mohli dál myslet na první místo, spíše se pokusíme ubránit to druhé. To jsme koneckonců dělali také v tomto zápase," dodal Garcia.

Vyrovnávací branku měl na svědomí Seydou Keita, který převzal kapitánskou pásku po Francescu Tottim. V rozhovoru pro Sky Sport Italia Keita hodnotil celé utkání následovně: "Probrali jsme se až příliš pozdě, protože po tom vyloučení jsme museli zabrat ještě víc. Potřebovali jsme vyhrát, ale bereme jen remízu, což nestačí. V tomto ohledu nás to trochu mrzí. Ale vzhledem k tomu, že jsme hráli v deseti, to zas tak špatný výsledek není."

A jaký je rozdíl mezi Juventusem a AS? "Nemůžete hrát s Juventusem ve formě otevřené utkání. Juventus je zvyklý vyhrávat, má dostatek klidu a sebevědomí. To my postrádáme," uvědomuje si reprezentant Mali.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
S.O.B - 03.03. Odpovědět

Zas by knourali, kdyby prohrali

S.O.B
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články