Zpět na » Serie A » Postupový adept porazil Neapol

Serie A - Postupový adept porazil Neapol

0

05.05. - Janov opět střídá na druhém místě Serie B Neapol. Azzurri prohráli na půdě Mantovy, která taktéž bojuje o postup do nejvyšší soutěže, 1:0. Janov ukořistil tři body za výsledek 0:2 ve Frosinone. Piacenza doma remizovala s Rimini 1:1. Juventus hraje až zítra. V Ceseně čeká na bianoceri například nebezpečný Papa Waigo.

Neapol porazil jubilejní desátou trefou v sezóně Gaetano Caridi v nastaveném čase první půle. Svěřenci kouče Rejy dohrávali od začátku druhého dějství bez vyloučeného Maldonada, který nesportovně udeřil Godease. Mantova mohla náskok zvýšit, ale Rizziho pokus zastavila tyč a Spinaleho šance skončila na břevně Iezzovy svatyně.

Neapolského zaváhání využil Janov. Svěřenci kouče Gasperiniho se na půdě podprůměrného Frosinone ujali vedení ve 32. minutě. Z Milanettova přímého kopu těžil zadák De Rosa. Italský obránce narozený v německém Düsseldorfu skóroval již poosmé v sezóně. Zisk tří bodů potvrdili Janované v 87. minutě, kdy sám Milaneto z penalty potrestal faul na Gasparetta. Zápas nedohrál obránce Antonioli na straně domácích, který byl vyloučen za tvrdý faul na Hondurasana Leona. Janov oslabil De Rosa, jenž si po dvou žlutých napomenutích prohlédl zblízka i kartu červenou.

22. Pescara 24
Poznámka: Triestině a Pescaře byl odečten 1 bod, Arezzu 6 bodů a Juventusu 9 bodů

Nejlepší střelci: Del Piero (Juventus), Bellucci (Boloňa) 16, Cacia (Piacenza), Papa Waigo (Cesena) 14, Calaio' (Neapol) 12, Schwoch (Vicenza) 11, Jeda (Rimini), Lodi (Frosinone), Marazzina (Boloňa), Trezeguet (Juventus), Possanzini (Brescia), Caridi (Mantova) 10