Zpět na » Serie A » Oficiálně: Zápas Parmy s Udinese se hrát nebude, Parma riskuje zbytek sezony

Serie A - Oficiálně: Zápas Parmy s Udinese se hrát nebude, Parma riskuje zbytek sezony

Oficiálně: Zápas Parmy s Udinese se hrát nebude, Parma riskuje zbytek sezony © corriere.it - Hráči Parmy protestují.

0

Líbilo se

21.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Krize Parmy nezná mezí. Dříve populární klub se ocitl ve finanční tísni a jeho ekonomická situace už má další následky. Parmě byl nejprve odebrán jeden bod, následoval exodus vedení a hráčů. Ti, kteří zbývají, jsou sice rozhodnuti klub zachránit, ale minimálně o víkendu k tomu nebudou mít možnost.

Vedení italského fotbalového stavu v pátek večer oznámilo, že nedělní zápas mezi Parmou a Udinese se nakonec hrát nebude. Po poradě s vedením nejprve trenér Roberto Donadoni odvolal páteční trénink, poté už vyšlo na světlo světa oficiální oznámení. Zápas, který se měl odehrát v neděli odpoledne od 15:00, byl nyní oficiálně odložen.

Starosta města Parmy nejdříve odmítal spekulace médií, ale v pátek večer se italský fotbalový svaz oficiálně vyjádřil své rozhodnutí. Prezident svazu (FIGC) Carlo Tavecchio nejprve uvažoval o tom, že se zápas odehraje před prázdnými tribunami. Nakonec se ale neodehraje vůbec. Parma totiž neplní své závazky a například si nemůže dovolit zaplatit stewardy a bezpečnostní složky. Jediné, co si může vedení dovolit, je osvětlení.

Na oficiálních stránkách svazu můžeme číst. „Po dlouhé diskuzi s Asociací hráčů a Asociací trenérů jsme se dohodli, že utkání posuneme. Mluvili jsme také se starostou města a zástupci ligy, takže se všechny zúčastněné strany dohodly, že toto utkání bude posunuto. Datum oznámíme později,“ stojí v prohlášení.

Tato situace ale znamená, že Parma možná nebude moci hrát už žádné další zápasy a sezona pro ni skončila! V italském fotbale se podobná situace už velmi dlouho nestala. To by v praxi znamenalo, že každý soupeř, který má s Parmou ještě hrát, by automaticky vyhrál poměrem 3:0. Všechny dosavadní výsledky nadále zůstanou v platnosti. Jak to s kdysi populárním celkem dopadne?

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články