Zpět na » Serie A » Podolski byl u remízy Interu s Juventusem, AS Řím tak opět ztrácí jediný bod

Serie A - Podolski byl u remízy Interu s Juventusem, AS Řím tak opět ztrácí jediný bod

Podolski byl u remízy Interu s Juventusem, AS Řím tak opět ztrácí jediný bod © espnfc.com - Lukas Podolski

0

07.01. - REVIEW Lukas Podolski prožil zajímavou premiéru v dresu Interu Milán. Nerazzurri totiž překvapivě získali bod na půdě obhájce Scudetta. AS Řím tak po výhře v Udine ztrácí jediný bod. Ideální premiéru naopak neprožil na lavičce Cagliari trenér Gianfranco Zola, Palermo ho vyprovodilo pěti góly.

Dvě nové akvizice, různé premiéry. Zatímco Lukas Podolski může být spokojený, Gianfranco Zola ani náhodou. Inter totiž překvapil Juventus a překvapivě získal cenný bod.

Juventus šel do vedení v páté minutě po trefě Carlose Téveze, což ještě německý útočník sledoval na lavičce náhradníků. Deset minut po pauze ale přišel na trávník a byl vidět, bojoval o každý míč, ale Inter se k zakončení nemohl dostat. Stalo se tak až v 64. minutě a tento moment ihned znamenal vyrovnání, přihrávku Guarína zužitkoval Mauro Icardi.

A Inter nakonec mohl vyhrát, Podolski chtěl v pokutovém území najít Icardiho, ten ale ve skluzu míč těsně minul. V závěru ještě obdržel červenou kartu Kovačič, na výsledku to ale již nic nezměnilo. A Juventus tak ztratil dva body.

AS Řím tak po dnešku opět ztrácí jediný bod. V Udine totiž Vlci vyhráli gólem Astoriho 0:1. Moment ze 17. minuty se řešil poměrně dlouho. Po centru přišla hlavička hostujícího obránce a míč skončil za brankovou čarou opravdu velice těsně. Rozhodčí původně branku neuznal, ale po poradě s asistentem svůj výrok přehodnotil. Nutno říci, že správně.

Fanoušci Vlků poté mohou slavit další věc, celé utkání konečně odehrál nizozemský záložník Kevin Strootman, který kvůli zraněnému kolenu chyběl několik měsíců.

Skvělou formu má momentálně Lazio i Palermo. Římané v předehrávce nedali šanci Sampdorii a po výhře 3:0 se posunuli na třetí pozici. Palermo ještě nedávno řešilo problémy ve spodní části tabulky, nyní už je páté. Formu má především útočné duo Dybala-Vazquéz. Paolo Dybala se dnes trefil dvakrát a domácí nakonec porazili Cagliari vysoko 5:0.

Premiéra Gianfranca Zoly tak na lavičce Cagliari nedopadla vůbec dobře. Bod zachraňoval Janov, který doma po půli prohrával s Atalantou o dvě branky. Dvě největší hvězdy domácích, Iago Falqué a Alessandro Matri se ale postarali ve druhé půli o vyrovnání. Janov tak je stále pátý, ačkoliv po dvou porážkách vítězství nepřišlo.

Další smolný rok prožívá Mario Gómez v dresu Fiorentiny. Ani letos se mu příliš nedaří a v rámci 17. kola to jen a jen potvrdil. Za nepříznivého stavu 0:1 nedokázal proměnit penaltu, fialky následně nezvládly závěr zápasu a dohrávaly pouze v devíti. Parma tak poskočila o jednu pozici, stále je ale jasně na místě sestupovém.

AC Milán šel v domácím souboji proti Sassuolu do vedení, v 9. minutě mohl slavit první branku v sezóně Andrea Poli. Jenže Rossoneri nepotvrdili formu z posledních duelů, když o body obrali Neapol či AS Řím a v přátelském utkání překvapivě porazili i Real Madrid.

Sassuolo dokázalo dvakrát udeřit a ze San Sira si veze senzační tři body. Sassuolo je tak stále jedním z největších překvapení sezóny a aktuálně drží desátou pozici.

Na závěr ještě musíme zmínit vynikající výkon Neapole, která si v poklidu došla pro tři body na hřišti Ceseny. Rozhodnuto už bylo po první půli, kdy se prosadila dvojice argentinských útočníků Callejón - Higuaín. Druhý jmenovaný se ve druhé půli trefil ještě jednou a gól mohl slavit i slovenský záložník Marek Hamšík, o kterém se spekuluje, že by v létě měl nahradit Stevena Gerrarda v Liverpoolu.

Za domácí skóroval čtvrthodiny před koncem Brienza, ale na dělbě bodů to již nemohlo nic změnit. Neapol tak drží čtvrtou pozici, Cesena spadla na dno tabulky italské Serie A.