Zpět na » Serie A » Garcia vytváří nátlak na média, soptí prezident Udinese

Serie A - Garcia vytváří nátlak na média, soptí prezident Udinese

Garcia vytváří nátlak na média, soptí prezident Udinese © forzaitalianfootball.com - Rudi Garcia

0

Líbilo se

07.01. - Udinese v úterý po poledni sehrálo důležitý duel s římským AS a nakonec prohrálo po kontroverzní brance Davideho Astoriho. V reakci na uznaný gól se prezident Giampaolo Pozzo opřel do trenéra Rudiho Garcii, který prý vyvíjel nátlak na čtveřici arbitrů.

Domácí Udinese prohrálo se soupeřem z Věčného města o jednu branku a ta byla ještě k tomu hodně sporná. Pravděpodobně se už nikdy nedozvíme, zda míč po hlavičce obránce Astoriho překročil brankovou čáru celým objemem, nebo zda branka platit neměla. Sudí Marco Guida také branku nejprve neuznal, ale po poradě od asistentů svůj názor změnil. Hosté pod vedením trenéra Rudiho Garcii díky tomu ubránili těsnou výhru a bodově se až do večera dotáhli na první Juventus Turín.

A právě role Rudiho Garcii se prezidenta Giampaola Pozza hodně dotkla. Francouzského trenéra v návaznosti na hodně silný apel směrem k sudím přirovnal k Josému Mourinhovi, který je snahou ovlivnit arbitry pověstný. V rozhovoru pro stanici Sky Sport Italia Pozzo mimo jiné žehral na výkon rozhodčího, který podle jeho názoru upřel Udinese regulérní penaltu po zákroku Urbyho Emanuelsona na Koného těsně před koncem zápasu.

„AS by nemělo spoléhat na pomoc sudích. Podle mého názoru se klub jako AS nemusí uchylovat k takovým praktikám. Naneštěstí jsme ale dnes všichni byli svědky něčeho podobného. Na sudího celou dobu tlačili a on nakonec změnil své rozhodnutí,“ uvedl Pozzo.

„Už to pozoruji asi měsíc, co se římský tým snaží prezentovat jako oběť sudích. No a teď za to sklízejí ovoce. Je to zajímavá taktika, ale není to správné. Vytvářejí takzvanou psychologickou bublinu, které určití rozhodčí posléze podléhají. Zvlášť v zápasech velkých týmů, na něž je pozornost médií a diváků upřena nejvíc. Trenéři svými spekulacemi a neustálým rýpáním jen přidávají na ovzduší neklidu a nátlaku směrem k rozhodčím. Udělali by lépe, kdyby se soustředili na fotbal a chovali se jako profesionálové. Potřebujeme totiž fotbal bez excesů a hysterie,“ žádá prezident Pozzo.

„Mluvíme tu o dobrých rozhodčích, kteří už mají něco za sebou. Ale tato neustálá hysterie a nátlak působí na všechny. Neustálé kontroverze a stěžování na výkony rozhodčích nikam nevedou. Podobné řeči způsobí tlak, kterému dlouhodobě nemohou odolat ani ti nejlepší trenéři. Každý by měl myslet sám na sebe a na to, jak být profesionál. Podobná divadla nevedou k ničemu dobrému. Rudi Garcia je možná Francouz, ale to neznamená, že by měl podlézat a chovat se záludně. Je to neprofesionální,“ dodává zkušený prezident a patron ambiciózního klubu z Udine.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

fotbalportal.cz-propagandisticky turinsky platok Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Rimskyvlk

To uz ozaj tu musite robit zo seba totalnych sasov? Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3. Este kolkokrat to sem mam skopirovat, aby aj slepi videli http://cdn.corrieredellosport.it/images/2015/01/06/skyfoto_45660_immagine_obig.jpg
Ked juventus da gol s 5-metroveho ofsajdu, je ticho a ked da Roma regulerny gol, lietaju hromy-blesky Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 . Pozzovi asi prisla na ucet ciastka z turina, lebo normalny clovek toto zo seba dostat nemoze.

Rimskyvlk

kde si bol ked bol trikrat po sebe majster inter?

99alexdelpiero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články