Zpět na » Serie A » El Shaarawy: Zůstávám v Miláně a chci zde vyhrávat trofeje

Serie A - El Shaarawy: Zůstávám v Miláně a chci zde vyhrávat trofeje

El Shaarawy: Zůstávám v Miláně a chci zde vyhrávat trofeje © calcio.fanpage.it - Stephan El Shaarawy

0

Líbilo se

01.01. - Mladý italský střelec zazářil v posledním utkání svého klubu, ale přesto musí neustále odrážet útoky italských novinářů. Ti se jej táží na jednu věc - zda se chystá v lednu odejít z Milána, kde zatím nedostával příliš mnoho prostoru, aby rozvíjel svůj nesporný talent.

Italský reprezentant s kořeny v Egyptě se prosadil v přátelském zápase proti španělskému gigantovi Realu Madrid, když vstřelil dvě branky a přispěl k porážce posledního vítěze Ligy mistrů. Podle původních prognóz však ani neměl nastoupit v základní jedenáctce. Vše změnil až odchod Fernanda Torrese, takže mladého zakončovateli ubyla konkurence na post útočníka.

K vytíženosti v AC Milán mu příliš nepomohla ani vleklá série mnoha zranění, která nadaného hráče v posledním roce stíhala. Rok 2014 AC zakončilo ve velkém stylu, když si nečekaně poradilo i s Realem Madrid. A mladý tým, který je stále v přestavbě a jehož kádr je neustále obměňován, by rád začal podobně i nový rok. Rok, ve kterém se chce vrátit zpět na první příčky a s tím související boje Ligy mistrů.

V Itálii se živě spekulovalo o odchodu Stephana El Shaarawyho, neboť jej trenér Pippo Inzaghi zatím příliš nepoužíval. O mladíka se zajímalo římské AS, které podle bulvárních zdrojů údajně plánovalo hráčskou výměnu s Mattiou Destrem, taktéž nespokojeným s herním časem v hlavním městě. I takové spekulace však Stephan El Shaarawy odvrátil a dodal navíc důkaz o své formě, která byla často kritizována. V zápase s Realem Madrid vstřelil dvě branky a stal se jednou z hlavních hvězd večera. Rossoneri porazili madridského soka poměrem 4:2 a do nového roku chtějí vstoupit podobně velkolepým stylem.

Sám hráč je ochoten na sobě pracovat tak, aby svou formu mohl potvrzovat neustále a přispět k úspěšnému jarnímu programu AC. Rád by pomohl Milánu k návratu do špičky a případným dalším trofejím. Reportérům v Dubaji El Shaarawy po vítězném utkání sdělil: „Už jsem to řekl několikrát: nebudu z Milána odcházet a chci tu zůstat dlouho. Chci tady vyhrávat a předvádět dobré výkony. Co se týče dnešního utkání, myslím, že se nám to podařilo. Hráli jsme výborně a zasloužili si vyhrát. Pro mě osobně to byl skvělý den.“

„Když hrajete podobné zápasy a vyhrajete, vždycky vám dodají hodně sebedůvěry. Tu mladí hráči potřebují, a když jste útočník, jste hodnocen především podle gólů. Jsem moc rád, že jsem dal dvě branky, navíc do sítě Realu Madrid. Hodně to pomohlo také mentalitě týmu - měli jsme za sebou hodně náročné zápasy proti AS a Neapoli. Teď chceme pokračovat ve stejném duchu a přenést dobrou formu i do ligy. Máme jediný cíl - začít dobře i nový rok 2015,“ dodává El Shaarawy.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články