Zpět na » Serie A » Shrnutí 34. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 34. kola Serie A

0

30.04. - Nudné římské derby, završení kariéry Angela Peruzziho a výhry řady zachraňujících se týmu - to byly hlavní události uplynulého 34. kola Serie A. Pouze jedinému muži se podařilo o víkednu skórovat alespoň dvakrát. Nicola Amoruso je za tento výkon náležitě odměněn titulem "Hráč kola". Uvnitř článku: Jedenáctka 34. kola Serie A

Hráč kola: Nicola Amoruso

Dvaatřicetiletý Nicola Amoruso měl hlavní podíl na důležité výhře Regginy v Ascoli Picenu 2:3. Amoruso pokořil řeckého gólmana Eleftheropulose hned dvakrát. Kalábrijci tak po 34. kole vyskočili v tabulce ze sestupového pásma. Amoruso má na kontě již 14 gólu v letošní sezóně. Vyrovnal tak svůj osobní rekord v Serii A ze sezóny 1995/96 v dresu Padovy.

Osobnost kola:
Angelo Peruzzi
Angelo Peruzzi se po derby s římským AS rozhodl ukončit kariéru. Fotbalové trávníky tak přijdou o jednoho z nejlepších brankářů devadesátých let, jehož služeb využil Juventus, Inter a Lazio. V posledním zápase své kariéry Peruzzi uhájil čisté konto a několikrát podržel vlastní spoluhráče. Jediné jeho pochybení, špatně načasováné vyběhnutí, naštěstí Taddei brankou nepotrestal.

Zápas kola:
Inter- Empoli

Souboj prvního týmu tabulky se sedmým nabídl z obou stran pohlednou podívanou. Inter udržel vedení z 27. minuty do odehrání hodiny utkání na San Siru. V 60. minutě za Toskánce srovnal aktivní Saudati. Jenže nerazzurri rychlými dvěmi brankami definivně strhli vítězství na svou stranu. Recoba ukončil přes rok trvající střelecký půst brankou přímo z rohového kopu. Stankovicovu zakončení na 3:1 předcházela jednoduchost v kombinaci záložníků Interu. Po zápase začali na San Siru oslavy titulu.

Zklamání kola:
Římské derby

Aktéři zápasu na Olympijském stadiónu zklamali. Fotbalisté v červených i světlemodrých dresech působili těžkopádně a nezapřeli únavu. V utkání jako je římské derby musí ovšem hráči nedostatek energie překonat a nabídnout divákům radost ze hry. To se v neděli odpoledne nestalo. Gólman Doni mohl jít ve druhé půli na kávu, jeho branka takřka nebyla ohrožena.

Tým kola: Palermo

Pod prozatimním koučem Sicilští zlomili sérii nezdaru. V Livornu zvítězili poprvé od 22. kola. Za třemi body dovedl růžové zejména Di Michele, jenž zařídil penaltu a vstřelil vítězný gól. Hosty podržel gólman - veterán Fontana. Tomu ovšem roli usnadnila absence vykartovaného kanonýra Lucarelliho.

Zajímavosti kola:

• Sicilské zmrtvýchvstání - Catania zvítězila poprvé od 18. kola, Palermo prvně od 22. kola. Červenomodří tak získali důležitá tři body pro záchranu a růžoví pro boj o pohárovou Evropu.
  • Na prvních třech místech v tabulce Serie A jsou týmy s brazilskými brankářskými jedničkámi. To se doposud nikdy nestalo.
  • Udinese přišlo v domácím zápase s Catanií o tři vyloučené hráče. Pohých osm fotbalistů v bíločerných dresech mohlo těžko odvrátit porážku.