Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 34.kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 34.kola Serie A

0

29.04. - Římské derby svou kvalitou zklamalo a branka v něm nepadla. Reggina si přiváží všechny body z Ascoli, stejně jako Palermo z Livorna. Udine dohrávalo v osmi a podlehlo doma Catanii. Siena je po domácí prohře se Sampdorií ohrožena sestupem, stejně jako Cagliari po porážce v Parmě. Aktualizováno - Inter ve večerní dohrávce porazil Empoli 3:1.

Messina - Atalanta 0:0

Messina doma proti favorizované Atalantě prakticky nic nepředvedla. Hosté se snažili hrát na brejky, ale bez Doniho, Zampagny a Ventoly byli bezzubí. Domácí se snažili soupeře zatlačil, ale přiliš se jim to nedařilo. Navíc je sráželi vlastní nepřesnosti, Messina si tak do souboje o záchranu připisuje jeden bod, Bergamo se definitivně loučí s reálnou šancí na evropské poháry.

Messina: Paoletti; Iuliano (46' Giallombardo), Zoro, Rea (72' Parisi), Candela; Masiello, Pestrin, Alvarez, De Vezze; Floccari (46' Di Napoli), Rigano
Atalanta: Calderoni; Carrozzieri, Bellini, Adriano, Talamonti; Ariatti, Bernardini (82' Donati), Tissone (69' Bombardini), Pinto, Migliaccio; Cissé (51' Vieri)

Rozhodčí: Stefanini

Ascoli - Reggina 2:3 (15' Fini, 82' Bonanni - 24' a 32' Amoruso, 52' Foggia)

V zápase týmů hrajících o záchranu se hrál krásný fotbal plný útočných akcí. Reggina měla smůlu, během první půl hodiny musela dvakrát střídat pro zranění. Poslední Ascoli překvapilo hosty svým nástupem a překvapivě šlo do vedení. Fini se prosadil mezi zadáky hostů a dokázal prostřelit Campagnola. Skvělý první poločas ale odehrál hostující Amoruso. Nejprve vyrovnal, a za další čtyři minuty po centru Tedesca otočil stav utkání. Pár minut po pauze navíc hosté své vedení ještě zvýšili. Alessandro Lucarelli chytře našel Pasqualeho Foggiu a mladý záložník Regginy dával na 1:3. Domácí ještě zkusili se zápasem něco udělat a skvělý Fini připravil branku pro Bonanniho, který snížil. Pak sice fauloval ve vápně domácí Lombardi Nardiniho, ale "Rolandinho" Bianchi penaltu nedal. Krátce poté dostal červenou za brutální faul na Amorusa Minieri a Reggina si tak odváží všechny body.

Ascoli: Eleftheropoulos; Pesce, Lombardi, Corallo, Nastase (46' Minieri 87' ČK); Boudianski, Fini, Guberti, Zaneti (58' Bonanni); Soncin, Bjelanovič (65' Paolucci)
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Lucarelli, Aronica; Amerini, Tedesco, Mesto (14' Vigiani), Tognozzi (28' Gazzi); Foggia (67' Nardini); Amoruso, Bianchi

Rozhodčí: Rocchi
Livorno - Palermo1:2 (57' César z pen. - 48' Corini z pen., 75' Di Michele)

Palermo přijelo do Toskánska s prozatimním trenérem, a hned si připsalo všechny body. Po nezáživné první půli šli do vedení hosté. Brankář Manitta fauloval Davida Di Michele a z nařízené penalty Eugenio Corini poslal Palermo do vedení. Za deset minut ale Guana fauloval ve vápně pronikajícího Morroneho a kopala se další penalta. César se nemýlil a vyrovnal. Hosté ale měli den. Guana skvělým centrem odčinil svůj faul a David Di Michele měl nezaváhal. Jeho branka vystřelila Palermu tři body, které ho vrátili zpátky na pohárové pozici.

Livorno: Manitta; Pavan, Knezevic, Galante, Grandoni; César (67' Pfertzel), Passoni, Fiore (70' Vidigal), Filippini, Morrone (79' Bergvold); Paulinho
Palermo: Fontana; Zaccardo, Barzagli, Biava; Bresciano (61' Cavani), Simplicio, Diana, Corini (85' Tedesco), Guana; Caracciolo, Di Michele (81' Ciaramitaro)

Rozhodčí: Gainnoccaro
AS Roma - Lazio 0:0 podrobnosti naleznete v samostatném článku.

Udinese - Catania0:1 (52' Spinesi z pen.)

Divoký zápas se hrál v Udine. Favorizovaní Friuliani byli v první půli lepší, ale branku nedali. Sivok skvěle nahradil Oboda a ani hosté se tak k ničemu nedostali. Zlom v utkání přišel sedm minut po přestávce. Motta fauloval Mascaru, uviděl červenou kartu a kopala se penalta. Gionatha Spinesi ji proměnil a hosté šli do vedení. Další klíčový okamžik přišel hned za minutu. Di Michele dostal žlutou kartu za faul, což se mu nelíbilo a šel si to s rozhodčím vyříkat. Okamžitě uviděl druhou a šel pod sprchy. Catania pak proti oslabenému soupeři kontrolovala hru. Navíc, když byl unikající Mark Edusei sestřelen Dossenou, Andrea Dossena se stal už třetím vyloučeným hráčem zápasu a Friuliani měli v té době na hřišti pouze jediného obránce. Okamžitě šel na hřiště Tomáš Zápotočný, ale ani on už nezabránil porážce Udine od Catanie v poměru 0:1.

Udinese: De Sanctis; Zapata, Motta 52' ČK, Natali; Dossena 79' ČK, Coda, De Martino (46' Barreto), Sivok, D' Agostino; Iaquinta (80' Zápotočný), Di Natale 54' ČK
Catania: Pantanelli; Cesar, Vargas, Sottil, Sardo; LUcenti (87' Silvestri), Caserta, Edusei; Izco (70' Biso), Spinesi (81' Rossini), Mascara

Rozhodčí: Marelli

Parma - Cagliari 2:1 (29' Budan, 77' Gasbarroni pen. - 67' Conti)

Cagliari zavítalo do Parmy s vědomím, že zde od dubna 1999 nebodovalo. Navíc bylo jasné, že pokud tým z Emílie zvítězí i tentokrát, pak v tabulce Sardy přeskočí. A skutečně se tak stalo. Za Parmu opět zářil Rossi. Dnes se projevil v roli dvorního asistenta. Již ve 2. minutě jeho asistenci nezužitkoval ve velké šanci Budan. Chorvatský útočník ovšem svoji chybu napravil těsně před naplněním půl hodiny hrací doby. Rossiho chytrou přihrávku poslal pod břevno Chimentiho branky - 1:0. Ve 37. minutě sudí pro ofsajd neuznal Pepeho gól, který by znamenal vyrovnání. Muslimovic před přestávkou trefil břevno. V 67. minutě neměl Bucci proti Contiho tvrdé ráně šance a hosté srovnali. Jenže po střele Morfea si obránce Bianco zahrál na brankáře a Farina nařídil penaltu. Pokutový kop poslal za Chimentiho záda Gasbarroni, a rozhodl tak o zisku 3 bodů pro domácí. V nastavení byl ještě vyloučen autor jediného gólu hostů - Conti.

Parma: Bucci; Coly, Paci, Contini, Castellini; Dessena, Cigarini (Grella 79'), Parravicini; Muslimovic (Gasbarroni 60'), Budan, G Rossi (Morfeo 64')
Cagliari: Chimenti; Ferri (Pisano 85'), Lopez, Bianco, Del Grosso; Biondini, Conti ČK 95', Budel (Marchini 46'), Pepe; Capone (D'Agostino 72'), Suazo
Rozhodčí: Farina
Siena - Sampdoria 0:2 (38' Maggio, 89' Delvecchio)

Siena v souboji se Sampdorií navázala na tristní bilanci na domácí půdě. Bianconeri podlehli janovskému celku 0:2. Novellinovi svěřenci venku zvítězili poprvé od 18. února a vracejí se do hry o evropské poháry.
Janované se ujali vedení ve 38. minutě. Maggiova střela z voleje patří k nejhezčím gólům letošní sezóny. V závěru utkání Delvecchio obelstil bránícího Rinauda a posléze rozvlnil Manningerovu síť. Siena se prohrou připravila o klid a nyní musí bojovat o záchranu.

Siena: Manninger; Negro, Portanova, Rinaudo, Molinaro; Alberto (Frick 57'), Galloppa, Vergassola, Antonini (Cozza 80'); Chiesa (Eremenko 65'), Corvia
Sampdoria: Castellazzi; Zenoni (Olivera 74'), Falcone (Sala 65'), Accardi, Pieri; Maggio, Parola, Palombo, Delvecchio; Franceschini (Ziegler 54'); Quagliarella
Rozhodčí: Brighi

Inter - Empoli 3:1 (28' Cruz, 59' Recoba, 60' Stankovic - 57' Saudati)

Protože večerní zápas na San Siru byl pro Inter prvním domácím od zisku 15. titulu, atmosféra se nesla ve znamení oslav. Empoli se po odehrání odpoledních utkání propadlo na sedmou příčku. K upevnění nadějí na účast v evropských pohárech v příští sezóně tedy potřebovalo na Meazzově stadiónu bodovat. Cagniho svěřenci začali v Miláně nečekaně aktivně. Vannucchiho centry na Saudatiho davály domácím zadákům zabrat. Jenže ve 27. minutě se na Empoli vyřítilo jihoamerické tornádo. Recoba založil akci, na jejímž konci stála přihrávka Cambiassa a gól Cruze - 1:0. Inkasovaná branka jakoby hosty umlčela. Ještě před tím než hodiny odbily odehranou hodinu zápasu, byli diváci svědky kanonády. Po Almironově přihrávce vyrovnal v 57. minutě Saudati. Ale poté přímo z rohového kopu zaskočil vyběhnutého Bassiho Recoba - 2:1. Uruguayec skóroval prvně od března 2006. V 60. minutě Pratali neuhlídal Cambiassa. Argentinec se do statistik podruhé zapsal jako nahrávač. Tentokrát z jeho asistence těžil Stankovic - 3:1. A jelikož tento výsledek vydržel až do Damatova závěrečného hvizdu, na San Siru mohly propuknout bujaré oslavy.

Inter: Julio Cesar; Cordoba, Andreolli, Materazzi, Grosso; Figo, Dacourt (Maxwell 74'), Cambiasso, Stankovic; Recoba (Zanetti 72'), Cruz (Gonzalez 39')
Empoli: Bassi; Raggi, Vanigli, Pratali, Lucchini (Marzoratti 76'); Buscè (Eder 14'), Almiron, Vannucchi, Moro; Pozzi (Marianini 76'), Saudati
Rozhodčí: Damato