Zpět na » Serie A » Pippo Inzaghi: Milán je pořád ve vývoji

Serie A - Pippo Inzaghi: Milán je pořád ve vývoji

Pippo Inzaghi: Milán je pořád ve vývoji © corriere.it - Filippo Inzaghi

1

Líbilo se

08.12. - Trenér Rossoneri Pippo Inzaghi sice neměl radost z poslední prohry s Janovem, ale vědu z toho nedělal. AC Milán je podle něj stále ve vývoji a přechodové fázi. Vše se navíc podle trenérových slov mění k lepšímu.

AC Milán prochází procesem přestavby. Kádr opustili veteráni a zkušení hráči, které je třeba nahradit. A vzhledem k tomu, jak často se ve městě módy střídají trenéři, je jasné, že tento čas se řádně protáhne. Navzdory porážce od janovských Grifů ale někdejší legendární útočník vidí pozitiva na své práci a i výkonech celého týmu.

AC se přijelo podívat do Janova a pokusilo se zde uhrát přijatelný výsledek. Forma CFC Janov ale dávala tušit, že Rossoneri nečeká snadné utkání. A předzápasové prognózy se vyplnily bezezbytku. Jediná branka kapitána Antonelliho znamenala vítězství fotbalistů Janova nad milánským AC. Rossoneri se zvláště ve druhém dějství na nic nezmohli a na Marassi prohráli zaslouženě. Výsledek znamená, že Janov se umístil na třetí příčce, zatímco AC je až sedmé a na pohárové umístění ztrácí dva body.

Přesto trenér Inzaghi nehází flintu do žita a chce se zaměřovat na lepší aspekty. V rozhovoru pro stanici Sky Sport Italia Pippo Inzaghi řekl: „Věděl jsem od samého začátku, že když tým prochází rekonstrukcí, vždycky musíme čekat vzlety i prudké pády.“

„Když se podíváte na záznam, nemůžete říct, že jsme nebojovali. Vyzařuje z nás chuť a bojovnost o každý balon. V utkání s CFC Janov nám prostě jen chybělo lepší zakončení. Vytvářeli jsme si šance, ale nebyl tam nikdo, kdo by je proměnil. Před bránou nám prostě něco scházelo,“ uvědomuje si mladý trenér.

„Tohle je prostě fotbal. Někdy potřebuje každé mužstvo takovou porážku, aby si uvědomilo, na čem musí pracovat a nebralo výhry jako něco automatického. Sice jsme prohráli, ale myslím, že jsem viděl hodně dobré utkání. Líbilo se mi na naší hře několik aspektů. Musíme to vidět pozitivně. Po poločasové přestávce jsme zkoušeli snad všechno, co šlo. Byli jsme ale hodně nervózní a plno věcí kazili.“

„Nedokázali jsme prostě skórovat, to je celé. Někdy se to nepodaří. Ale víme, na čem máme pracovat a co zlepšit. A to je vždycky dobrá zpráva. Naneštěstí pro nás, právě ve chvíli, kdy jsme potřebovali udělat ten poslední a rozhodující krok, nám prostě něco scházelo. Teď jsou před námi dva velmi důležité zápasy, protože nás čekají utkání s Neapolí a římským AS. Na nich teď záleží především,“ uvědomuje si začínající trenér a někdejší hráč AC.

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články