Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 36.kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 36.kola Serie A

0

20.05. - Z týmů bojujících o evropské poháry zvítězilo ve 37.kole Serie A pouze Palermo. Empoli, Fiorentina i Atalanta pouze remizovaly. To znamená, že do Poháru UEFA se podívají všichni s výjimkou Bergama. Rozhodnuto stále není na druhém konci tabulky. Sestupového černého Petra drží nyní Siena s Regginou, které by se za stávajících podmínek utkaly v baráži.

Torino - Livorno 0:0

Velmi opatrný zápas viděli turínští fanoušci. Domácí chtěli získat minimálně bod a to jim bránilo pustit se do útočení ve více lidech. Livornu zase velmi citelně chyběl kanonýr Lucarelli, mladý Paulinho ho nahradit nedokázal. Zápas plný nepřesností nakonec ukončil rozhodčí po jediné minutě nastavení, v zápase nepadla ani jediná žlutá karta!

Torino: Abbiati; Franceschini, Balestri, Brevi, Comotto; Lazetič, Barone, Rosina, Ardito (46' Di Loreto); De Ascentis, Muzzi (63' Abbruscato)
Livorno: Manitta; Grandoni, Pasquale (68' Knezevic), Pavan, Galante; Pfertzel (54' Balleri), Filippini (83' Coppola), Passoni, Fiore, Morrone; Paulinho
Rozhodčí: Saccani

Atalanta - Inter 1:1 (10' Pinto - 47' Figo z pen.)

Inter přijel do Bergama znovu bez několika hráčů základní sestavy a znovu s jediným útočníkem, kterým byl opět Crespo. Atalanta začala aktivně, dostala Inter pod tlak a dala i branku. Damiano Tissone připravil pozici pro Ferreiru Pinta, který propálil brankáře Interu. Inter poté přidal a ještě před přestávku šel do hry Figo místo Dacourta. Figo po přestávce i vyrovnal. Průnik Mariana Gonzaleze zastavil Moris Carrozzieri faulem a kopala se penalta. Zkušený Figo ji proměnil zajistil tak konečnou remízu 1:1.

Atalanta: Calderoni; Loria, Adriano, Rivalta, Carrozzieri; Pinto, Ariatti, Tissone, Abeijon (53' Donati), Bernardini (75' Bombardini); Zampagna (54' Vieri)
Inter: Julio Cesar; Grosso, Andreolli (65' Zanetti), Burdisso, Cordoba; Mariano, Cambiasso, Solari (69' Maicon), Stankovič, Dacourt (39' Figo); Crespo
Rozhodčí: Romeo

Sampdoria - Catania 1:0 (65' Zenoni)

Sampdorii už prakticky o nic nejde, ale v loučení před domácími diváky chtěla Catanii porazit. Hosté naopak chtěli bodovat, k vylepšení své pozice. Domácí ale byli od začátku aktivnější a tvořili šance. V úvodu ročníku tak chválený herní projev Catanie nestál za nic a snaha o brejky byla většinou okamžitě zastavena. Janovští dali kýžený gól v 65.minutě. Volpi poslal míč před vápno a Cristiano Zenoni skóroval. Domácí už poté pojistku nepřidali, v nastavení navíc ještě přišel faul Silvesriho, který viděl červenou kartu. Janovští se tak radují z výhry 1:0.

Sampdoria: Castelazzi; Falcone, Accardi, Zenoni, Maggio; Pieri, Franceschini (74' Sala), Delvecchio (56' Ziegler), Palombo, Volpi (90' Arnulfo); Quagliarella
Catania: Pantanelli; Stovini, Vargas, Cesar, Sardo (61' Silvestri 93' ČK); Izco (68' Corona), Caserta, Baiocco; Edusei, Spinesi (83' Rossini), Mascara
Rozhodčí: Stefanini

Messina - Fiorentina 2:2 (81' a 88' z pen. Rigano - 25' Pazzini z pen., 58' Gamberini)

Luxusní dvoubrankový náskok promarnila Fiorentina v Messině. Fialky bez útočných es Toniho a Mutua šli do vedení po pětadvaceti minutách. Pestrin zastavil Jorgensena faulem, pískala se penalta a Giampaolo Pazzini nezaváhal. Messina dostala stejnou šanci za pět minut. Gamberini ukončil snažení Rigana faulem, ale kanonýr Messina Rigano selhal a nedal. Gamberini ve druhé půli svůj faul napravil, když zvýšil vedení Fiorentiny svou brankou. Jenže jasný konec zápasu si Fialky zkazili. Nejprve nedokázali uhlídat Rigana, který deset minut před koncem snížil. Domácí ucítili šanci a přidali. Těsně před koncem normální hrací doby pak znovu ve vápně bojoval Rigano, Ujfaluši ho zastavil podle rozhodčího faulem a kopala se další desítka. Znovu si k ní stoupl Christian Rigano a tentokrát už proměnil. Rozhodl tak o konečné remíze 2:2.

Messina: Paoletti; Candela, Parisi (59' Cordova), Morello (46' Cala), Giallombardo; Masiello (77' Montella), Lavecchia, Alvarez, Pestrin, D'Aversa; Rigano
Fiorentina: Frey; Ujfaluši, Gamberini, Kroldrup, Blasi; Gobbi, Montolivo, Liverani; Jorgensen (60' Kuzmanovič), Pazzini, Reginaldo
Rozhodčí: Velotto

Chievo - Ascoli 1:0 (44' Marcolini)

Chievo šlo do zápasu s Ascoli s jasným cílem. Jen zisk tří bodů byl pro tým bojující o udržení možný výsledek. Domácí byli také od počátku aktivnější a Ascoli působilo místy až odevzdaným dojmem. Veronští se ale nemohli prosadit před brankou, kde hosté pevně drželi obranou řadu. Až těsně před přestávkou dokázal Erjon Bogdani přistrčit balon Marcolinimu a sváteční střelec nezaváhal. Strach o výsledek už ve zbytku zápasu bránil Chievu pustit se do ofensivních akcí, výhra 1:0 je ale pro domácí kýženým výsledkem.

Chievo: Squizzi, Mantovani, Lanna, Mandelli; Malago, Semioli, Marcolini (89' Italiano), Sammarco, Brighi; Bogdani (51' Obinna), Pellissier (86' Cossato)
Ascoli: Boccolini; Lombardi, Pesce, Melara, Minieri (78' Bellusci); Bonanni, Boudianski, Guberti (55' Perrulli), Zanetti; Soncin, Paolucci (46' Job)
Rozhodčí: Palanca

Empoli - Reggina 3:3 (9' Vannucchi, 22' Moro, 23' Saudati - 54' a 84' z pen. Amoruso,52' Vigiani)

O záchranu bojující Reggina zavítala do Empoli, které by případná výhra posunula do příštího ročníku Poháru UEFA. Jak se ukázalo, tato motivace byla pro Cagniho svěřence velmi silná. V první půli v rozmezí čtrnácti minut zasadili domácí útočníci Reggině tři rány. Vannucchi, Moro a Saudati poslali svými góly hosty do šaten za stavu 3:0. Po přestávce Mazzariho svěřenci zabrali. V 52. minutě nechal zapomenout na Bassiho čisté konto Vigiani. Záhy přišly velké chvíle Nicoly Amorusa. Dvaatřicetiletý útočník nejprve snížil po Vigianiho centru hlavou skóre na rozdíl jediné branky. V 84. minutě Ficini ve velkém vápně fauloval Ficini Lucarelliho, což neušlo pozornosti sudího Fariny. Ten nařídil pokutový kop a Amoruso šestnáctým gólem v sezóně vyrovnal na konečných 3:3.

Empoli:
Bassi; Raggi, Ascoli (Iacoponi 68'), Marzoratti, Tosto (Ficini 70'); Busce', Almiron, Marianini, Moro, Vannucchi; Saudati (Coralli 88')
Reggina: Campagnolo; Lanzaro (Nardini 78'), Aronica, Lucarelli; Mesto (Vigiani 50'), Amerini (Gazzi 32'), Tedesco, Foggia, Modesto; Amoruso, Bianchi
Rozhodčí: Farina

Cagliari - AS Řím 3:2 (40' a 68' Marchini, 13' Suazo - 29' z pen. a 85' Totti)

Čerství držitelé Italského poháru zavítali na Sardinii do Cagliari. Domácí diváci, jejichž hlavním cílem je, aby viděli zápasy nejvyšší soutěže v příští sezóně, sledovali utkání, které se vyvíjelo pozitivně v jejich prospěch. Po první půli vedli fotbalisté Cagliari 2:1. Před přestávkou se trefil Suazo a Marchini, za hosty pak dočasně vyrovnával z penalty Totti. V 68. minutě se záložník Marchini, jenž teprve před čtrnácti dny zaznamenal první gól v Serii A, trefil podruhé v zápase. V 85. minutě ještě zdramatizoval závěr duelu Totti. Římský kapitán se sice znovu vrátil do hry o Zlatou kopačku, ale na bod jeho branky dnes nestačily. Giampaolovi svěřenci získali výhrou 3:2 nad druhým nejsilnějším týmem ligy důležité tři body pro záchranu.

Cagliari: Chimenti; Ferri, Lopez Bianco, Del Grosso (Capone 90'); Marchini (Budel 71'), Conti, Colucci, Biondino; Suazo (Agostini 84'), Pepe
AS Řím: Curci; Panucci, Ferrari (Rosi 63'), Mexes, Tonetto; De Rossi (Faty 34'), Aquilani; Wilhelmsson (Tavano 74'), Perrotta, Taddei; Totti
Rozhodčí: Brighi

Palermo - Siena 2:1 (26' Corini, 44' Caracciolo - 94' Maccarone)
Palermo hájilo v souboji se Sienou pozici týmu, který aspiruje na účast v Poháru UEFA. Hosté naopak bojují o bytí a nebytí mezi elitou. Skóre otevřel ve 26. minutě z přímého kopu Corini. Do přestávky zvýšil na rozdíl dvou branek Caracciolo střelou za hranicí velkého vápna. Po změně stran vykřesal naděje pro Toskánce Maccarone z přímého kopu. Jeho gól ale přišel až v 94. minutě. Sicilští si výhru již pohlídali a zajistili si účast v pohárové Evropě. Siena má nůž na krku. K záchraně potřebuje v posledním kole porazit Lazio.

Palermo: Fontana; Zaccardo, Dellafiore, Barzagli, Pisano; Tedesco, Guana (Ciaramitaro 57'), Corini, Brienza (Giacomazzi 87'); Bresciano (Capuano 66'), Caracciolo
Siena: Manninger; Negro, Rinaudo (Eremenko 77'), Portanova, Molinaro; Antonini, Codrea (Alberto 55'), Vergassola, Galloppa; Locatelli (Frick 87'), Maccarone
Rozhodčí: Dondarini

Lazio - Parma 0:0

Laziu v závěru soutěže již o nic nejde. Jedinou motivací pro Rossiho svěřence je souboj s milánským AC o třetí místo. Na římský Olympijský stadión v neděli odpoledne zavítala Parma. Ranieriho svěřenci v posledních osmi zápasech prohráli jen jednou a přiblížili se k záchraně. Jejich dnešním cílem bylo potrápení biancocelesti. První půle se obešla bez dramatických momentů i bez nervozity. Sudí nemusel nikoho napomínat a šancí se zrodilo jen pár. Na domácí straně byl nejaktivnějším mužem Rocchi, u hostů pak Rossi s Budanem. Druhá půle se odehrávala v podobném duchu. V 85. minutě nastal zřejmě nejpodstatnější moment zápasu. Kouč Delio Rossi stáhl ze hry gólmana Bantiho, debutanta v dresu Lazia, a nechal odehrát poslední minuty v kariéře Angela Peruzziho. Brankářská legenda si vysloužila hromadný potlesk Olimpica. Bezbrankový výsledek vydržel až do závěrečného hvizdu sudího De Marca.

Lazio: Berni (Peruzzi 85'); Behrami, Stendardo, De Silvestri, Bonetto; Firmani, Ledesma (Baronio 70'), Manfredini; Jimenez; Pandev (S Inzaghi 65'), Rocchi
Parma: Bucci; Coly, Paci, Couto, Castellini; Dessena, Grella, Parravicini (Cigarini 74'), Muslimovic; Budan (Gasbarroni 46'), G Rossi (Bocchetti 88')
Rozhodčí: De Marco