Zpět na » Serie A » Costacurta se loučil gólem a prohrou

Serie A - Costacurta se loučil gólem a prohrou

0

19.05. - Milánskému AC se prověrka před finále Ligy mistrů příliš nepovedla. Není divu. Kouč Ancelotti do souboje s Udinese nasadil náhradníky a juniory. Rossoneri v rezervním složení podlehli Malesaniho svěřencům 2:3. Poslední zápas v Serii A odehrál Alessandro Costacurta, jenž se se San Sirem rozloučil gólem z penalty.

Kouč Ancelotti se rozhodl, že hlavní opory milánského celku nechá dnes odpočívat. Do hry proti Udinese proto poslal náhradníky. Kapitánskou pásku navíc svěřil Alessandrovi Costacurtovi, který se proti Udinese loučil před domácím publikem s aktivní hráčskou kariérou. Hosté přijeli do Milána sice s vědomím, že jsou již zachráněni, ale o panující pohodě uvnitř mužstva nemůže být v jejich případě řeč. Malesaniho svěřenci totiž poslední tři zápasy prohráli a na výhru čekají ještě o utkání déle. Hosté na San Siru nastoupili bez potrestaného Zápotočného. Tomáš Sivok seděl od úvodního hvizdu na lavičce. Mezi milánskými tyčemi se v Serii A potřetí objevil Marco Storari. Posila z Messiny ovšem kapitulovala již v 10. minutě. Di Natale nejprve mířil do tyče, ale pokračující akci nakonec úspěšně hlavou zakončil Asamoah. Milán srovnal skóre ve 36. minutě. De Sanctis sice nejprve vyrazil Borriellovu střelu, ale dorážka Francouze Gourcuffa již rozvlnila jeho síť.

Druhá půle nabídla střelecky bohatší nadílku. V 53. minutě dorazil Muntariho střelu za Storariho záda Di Natale. Malesaniho svěřenci se tak podruhé ujali vedení. Ale ani tentokrát si náskok nepohlídali. Prsty v tom měl i sudí Gervasoni, jenž Gourcuffovi "skočil" na nafilmovaný pád a nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. K radosti milánského publika se zahrávání penalty ujal Billy Costacurta. Sváteční střelec se příležitosti k uzavření kariéry gólovým zápisem zhostil bezchybně a vyrovnal na 2:2. Costacurta se trefil v Serii A teprve potřetí, přestože sehrál více než 450 ligových zápasů. Kouč Ancelotti záhy Costacurtu nahradil na hřišti juniorem Di Gennarem. Hrdina večera tedy již naštěstí nemohl asistovat třetí inkasované brance rossoneri, kterou měl na svědomí Barreto. S vedením se otevřel v sestavě Udinese prostor pro Tomáše Sivoka, který nahradil v 68. minutě právě autora páté branky duelu. Stav 2:3 se již nezměnil. Udine tak ukončilo svoji bídnou sérii nezdarů. Milán prohrál poprvé po osmi kolech.

AC Milán - Udinese 2:3 (36' Gourcuff, 57' Costacurta pen. - 10' Asamoah, 53' Di Natale, 61' Barreto)

AC Milán: Storari; Bonera, Simic, Favalli (Darmian 68'), Grimi (Guerci 76'); Brocchi, Costacurta (Di Gennaro 59'), Gourcuff, Serginho; Oliveira, Borriello
Udinese: De Sanctis; Zapata, Coda, Natali, Dossena; Motta (Siqueira 51'), Barreto (Sivok 68'), D'Agostino; Di Natale (De Martino 81'), Muntari, Gyan Asamoah
Rozhodčí: Gervasoni