Zpět na » Serie A » AS Řím vítězem poháru!

Serie A - AS Řím vítězem poháru!

0

17.05. - Fotbalisté AS Řím dnes i přes porážku v Miláně vybojovali vítězství v Italské poháru. Po úvodní výhře 6:2 jim k tomu stačila i prohra 1:2 v dnešní odvetě.

Inter překvapivě nasadil do zápasu pouze jednoho útočníka, jímž byl znovuzrozený kanonýr Crespo. Ze zálohy ho měli podporovat především Figo, Stankovič a Mariano Gonzalez. To se ale příliš nedařilo, takže po necelé půlhodině šel do hry Julio Cruz. Ten se nakonec těsně před koncem první půle prosadil, ale jeho branka nebyla rozhodčím uznána.

Druhý poločas byl o dost zajímavější. Hned po pěti minutách Maicon nacentroval do vápna, Hernán Crespo přetlačil Matea Ferrariho a přes bezmocného Doniho dával na 1:0. Hned poté šel do hry Recoba, a vzápětí padl další gól. Další centr do vápna poslal tentokrát Luis Figo a Julio Cruz nezaváhal. Inter vedl 2:0 a k vítězství v poháru mu stačily dvě branky. Inter dál tlačil, jenomže dvacet minut před koncem zamířil pod sprchy po druhé žluté Cordoba. Trenér Interu Mancini to sledoval už z tribuny, protože i on se pustil do polemiky s rozhodčím. AS se poté dostalo do hry a Perrotta se prosadil i gólově. V nastavení byl ještě vyloučen Panucci, ale na trofeji pro AS Řím to už nemohlo nic změnit.

Inter - AS Řím 2:1 (0:0) (50' Crespo, 56' Cruz - 83' Perrotta)

Inter: Toldo; Maicon, Cordoba, Burdisso, Zanetti; Mariano (54' Recoba), Vieira (27' Cruz), Cambiasso, Figo (82' Maxwell); Stankovič; Crespo

AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Mexes, Chivu; Taddei, De Rossi, Aquilani (58' Pizarro), Perrotta, Mancini (79' Tonetto); Totti

Rozhodčí: Morganti