Zpět na » Serie A » Shrnutí 36. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 36. kola Serie A

0

14.05. - Nejatraktivnější duel uplynulého víkednu sledovali diváci na milánském San Siru. Inter a Lazio prokázaly věhlas svého jména a diváky pobavily dramatickým soubojem s konečným výsledkem 4:3. V utkání zazářil hattrickem Argentinec Crespo, jenž zasluhuje ocenění hráče víkendu. Týmem kola je Parma, která se srdnatě rve o udržení. Uvnitř článku: Jedenáctka 36. kola

Hráč kola: Hernan Crespo
Hernan Crespo v souboji s Laziem potvrdil svoji stoupající formu. Bývalému chlebodárci nasázel hattrick a výrazně přispěl nerazzurri k zisku tří bodů. Argentinec nečekaně ohrozil pozici Ĺ véda Ibrahimovice jakožto nejlepšího střelce Interu v této sezóně. Crespovi chybí k dotažení na Zlatana jediný gól.

Zklamání kola: Morgan De Sanctis
Gólman Udinese, o němž se uvažuje jako o Peruzziho nástupci v Laziu, prožil velmi smolnou neděli. V úvodu zápasu s Bergamem sice předvedl několik dobrých zákroků, ale ty pak zastínil kaňkou v závěru půle. Za faul na Pinta byl potrestán žlutou kartou a pokutovým kopem. Z penalty kapituloval a navíc si ze střetu s Brazilcem odnesl zranění. Ze hry musel De Sanctis odstoupit a jeho náhradník Casazza pak pustil za svá záda další dvě střely, které rozhodly o prohře Udinese na vlastní půdě.

Tým kola: Parma
Ranieriho Parma na sebe bere vážně zodpovědnost za setrvání týmu v nejvyšší soutěži. S již sestupující Messinou nebylo až tak obtížné zvítězit. Ale čtyři góly nastřílené během jedenácti minut by neměly zůstat nedoceněny. Jeden z nejmladších celků Serie A předčil o tomto víkendu všech 19 konkurentů.

Osobnost kola: Giuseppe Rossi
Dvacetiletý Giuseppe Rossi narozený ve Spojených státech má hlavní podíl na probuzení Parmy. Být tahounem týmu v takto nízkém věku dokáže skutečně málokdo. V neděli Rossi pokořil dvěma góly Messinu. Reprezentant do 21 let se může pochlubit průměrnou bilancí převyšující jeden gól na dva zápasy.

Zápas kola: Inter - Lazio
Duel na milánském San Siru nabídl několik momentů, z nichž by mohli čerpat filmoví režiséři. V úvodu se zápas vyvíjel pro Inter takřka hororově. Po poločase následovalo velké drama. A poslední minuty utkání se proměnily v happy end pro vyznavače černomodrých barev. Crespo ozdobil nedělní odpoledne na stadiónu Giuseppeho Meazzy hattrickem a jeho krajan Ledesma krásnou trefou z přímého kopu.

Jedenáctka kola:
Campagnolo (Reggina)
Portanova (Siena) Di Loreto (Turín) Gamberini (Fiorentina)
A. Filippini (Livorno) Seedorf (AC Milán) Boudianski (Ascoli) Gasbarroni (Parma)
Crespo (Inter) Asamoah (Udinese) G. Rossi (Parma)

Zajímavosti kola:

• Z týmů bojujících o záchranu prohrálo ve 36. kole pouze Cagliari.
  • Sampdoria přišla o možnost účasti v příští sezóně Poháru UEFA. O tři místa v této soutěži bojují již jen čtyři týmy (Fiorentina, Empoli, Palermo a Bergamo).
  • Hernan Crespo zaznamenal jako čtvrtý hráč v této sezóně Serie A hattrick. Navázal tak na Bianchiho, Spinesiho a Lucarelliho.