Zpět na » Serie A » Výsledky 36.kola Serie A

Serie A - Výsledky 36.kola Serie A

0

13.05. - Ve šlágru kola Inter nakonec porazil Lazio Řím. Římské AS podlehlo doma Turínu. Z týmů bojujících o záchranu uspěly Siena, Parma a Turín. Z trojice týmů bojujících o účast v poháru UEFA zvítězila pouze Fiorentina.

Udinese - Atalanta 2:3 (28' a 68' Gyan - 45' Zampagna z pen., 74' Tissone, 86' Vieri)

Udine nastoupilo v sestavě s oběma Čechy a nezačalo špatně. Asamoah Gyan se po půl hodině prosadil a domácí vedli. Jenže v nastaveném čase první půle fauloval De Sanctis ve vápně Pinta, uviděl žloutou kartu a navíc se zranil. Z penalty vyrovnal Riccardo Zampagna. Do druhé půle už De Sanctis nenastoupil, vystřídal i Tomáš Sivok. Asamoah Gyan poslal domácí ještě jednou do vedení, když proměnil v branku přihrávku Barreta. Jenže za hosty znovu zazářil Christian Vieri. Nejprve po jeho přihrávce vyrovnal Damiano Tissone, a pět minut před koncem sám Bobo vstřelil vítěznou branku. Atalanta si tak z Udinese odváží všechny body.

Udinese:
De Sanctis (46' Casazza); Zápotočný, Natali, Motta, Zapata; Siqueira (57' Gotti), D'Agostino, Sivok (46' De Martino), Muntari; Barreto, Gyan
Atalanta:
Calderoni; Talamonti (58' Loria), Bellini, Carrozzieri, Adriano; Ariatti, Donati (70' Bernardini), Tissone, Pinto, Migliaccio; Zampagna (54' Vieri)

Rozhodčí:
Pierpaoli

Fiorentina - Cagliari 1:0 (7' Pazzini)

Do sestavy Fiorentiny se opět vrátil Tomáš Ujfaluši a pomohl svému týmu k výhře. Zápas rozhodl Toniho nástupce Giampaolo Pazzini. Ten se už v sedmé minutě prosadil ve vápně hostů a vstřelil nakonec vítěznou branku. Domácí i poté dál nepouštěli hosty k míči a snažili se zvýšit náskok. Rychlý Suazo se několikrát pokoušel dostat do brejku, ale byl vždy zastaven. Domácím se sice pojistku přidat nepovedlo, ale ani hosté nedokázali Freye překonat a Fiorentina se díky prohrám Palerma i Empoli posunula na pohárovou pozici.

Fiorentina:
Frey; Ujfaluši, Gamberini, Dainelli, Pasqual; Montolivo (77' Blasi), Pazienza, Liverani (66' Gobbi); Jorgensen (54' Reginaldo), Pazzini, Mutu
Cagliari:
Chimenti, Breijo, Del Grosso, Canini, Pisano (45' Ferri); Marchini (77' Capone), Budel, Biondini, Colucci (67' Langella); Pepe, Suazo

Rozhodčí:
Giannoccaro
Reggina - Chievo 1:1 (53' Bianchi - 51' Brighi)

Na Kalábrii se utkaly týmy bojující o udržení. Domácí měli být podle předpokladů vítězi, nebýt jejich bodového odečtu bojovali by o poháry. Jenže předpoklady na hřišti neplatí. Chievo hrálo s domácími naprosto vyrovnaný první poločas a v tom druhém šlo dokonce do vedení. Matteo Brighi se dokázal prosadit v souboji s domácími obránci a vystřelit. Na jeho střelu Campagnolo nedosáhl a hosté překvapivě vedli. Jenže hned za dvě minuty Tedesco parádním centrem vyzval ke skórování Bianchiho a domácí kanonýr vyrovnal. Další šance Pellissiera a Brighiho zůstali nevyužité a oba týmy si tak do souboje o udržení připsaly bod.

Reggina:
Campagnolo; Di Dio (83' Nardini), Modesto, Lucarelli; Lanzaro, Tedesco, Vigiani, Amerini (80' Gazzi); Foggia; Bianchi (91' Missiroli), Amoruso
Chievo:
Squizzi; Rickler, Lana, Mandelli, Malago; Semioli (88' Marchese), Marcolini, Sammarco, Brighi; Bogdani (67' Obinna), Pellissier (87' Cossato)

Rozhodčí:
Messina
Siena - Empoli 2:0 (12' Portanova, 93' Maccarone)

Siena přivítala Empoli a nutně potřebovala vyhrát, aby se dostala ze sestupových pozic. Domácí proto začali aktivně a po zásluze šli do vedení. Galloppa poslal do šance Portanovu a domácí obránce nezaváhal. Siena se poté zatáhla a hrozila z brejků, zatímco hosté, bojující o poháry, se snažili tvořit hru. To jim zkomplikoval obránce Vanigli, který po 35 minutách viděl druhou žlutou kartu a šel ze hřiště. Domácí poté v klidu drželi vedení, ojedinělé šance hostů zlikvidoval Manninger a domácí nakonec přidali ještě pojistku. Po zranění se vracející Massimo Maccarone v nastaveném čase druhé půle spolu s Mario Frickem připravil brejk a nakonec sám vstřelil druhou branku. Siena se tak posunula na pozice znamenající udržení v Serii A.

Siena:
Manninger; Rinaudo, Molinaro, Portanova, Negro (52' Gastaldello); Vergassola, Galloppa, Konko, Brevi (59' Codrea); Locatelli (66' Maccarone), Frick
Empoli:
Bassi; Marzoratti, Ascoli, Vanigli 34' ČK, Marianini; Vannucchi (46' Tosto), Buscé, Ficini, Eder; Saudati (65' Coralli), Matteini (80' Caturano)

Rozhodčí:
Morganti

Livorno - Sampdoria 1:0 (72' A. Filippini)

Sampdoria zavítala do Livorna s vědomím, že k udržení nadějí na postup do evropských pohárů musí v Toskánsku zvítězit. Taktéž domácí potřebovali bodovat, aby se přiblížili k záchraně. První poločas přinesl minimům gólových šancí. Aktivitou více hýřilo Livorno. Domácí hráči během úvodní části zápasu zahrávali osm rohových kopů. Gólu se diváci dočkali v 72. minutě. Castellazzi senzačně zlikvidoval dvě střely útočníků Livorna za sebou, ale na třetí v pořádí se již ohlížel směrem k síti své svatyně. Castellazziho překonal Antonio Filippini. Gól záložníka Livorna odsoudil Sampdorii k tomu, že se do evropských pohárů v následující sezóně nepodívá.

Livorno: Manitta; Grandoni, Pavan, Galante; Balleri (Paulinho 66'), A. Filppini, Morrone, Passoni, Pasquale (Pfertzel 87'); Fiore (Coppola 75'); Lucarelli
Sampdoria: Castellazzi; Maggio, Accardi, Falcone, Pieri; Volpi; Olivera (Delvecchio 70'), Palombo, Parola (Franceschini 58'), Ziegler (Zenoni 46'); Quagliarella
Rozhodčí: Rizzoli

Ascoli - Palermo 3:2 (25' a 61' Boudianski, 47' Paolucci - 10' Simplicio, 31' Matusiak)

Ascoli je již jistým sestupujícím a jeho hlavní motivací v utkání s Palermem bylo důstojné pozvolné loučení s nejvyšší soutěží před zraky vlastních diváků. Sicilští stále nemají zaručenu účast v příštím ročníku Poháru UEFA. Alespoň bod získaný na půdě outsidera soutěže byl proto pro Gobbovy svěřence povinností. První půle se hostům vydařila. Polský útočník Matusiak dostal první příležitost zahrát si v dresu Palerma od začátku zápasu. A za důvěru se trenérovi odměnil gólem ze 31. minuty. Jeho trefa změnila průběžný stav, který přečkal i poločasovou pauzu, na 1:2. Před Matusiakem na Simpliciův úvodní gól odpověděl Boudianski. Po přestávce Ascoli zavelelo k obratu. Již v úvodu srovnal skóre na 2:2 mladík Paolucci. A po hodině hry poslal domácí do vedení Ukrajinec Boudianski střelou z přímého kopu. V 78. minutě byl vyloučen Brazilec Simplicio za nesportovní chování. Simplicio nepřiměřeně oplácel Zanettiho držení dresu. Přesilovka pomohla domácím udržet těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

Ascoli: Eleftheropoulos; Minieri, Melara, Di Biagio (Bellusci 4'), Pesce; Guberti (Giampa' 84), Boudianski, Bonanni; Perrulli (Zanetti 46'); Soncin, Paolucci
Palermo: Agliardi; Zaccardo, Biava, Barzagli, Cassani (Pisano 59'); Guana (Brienza 76'), Corini, Simplicio ČK 78'; Bresciano, Di Michele; Matusiak (Caracciolo 51')
Rozhodčí: Mazzoleni

Catania - AC Milán 1:1 (61' Spinesi - 6' Seedorf)

AC Milán je v očekávání na finále Ligy mistrů. Jistý úkol má před sebou ovšem i v Serii A. S Laziem na dálku zápasí o bronzovou třetí příčku v tabulce. Se zachraňující se Catanií Ancelottiho svěřenci poměřili síly v Boloni. Rossoneri zahájili utkání aktivněji. Ve 3. minutě Jankulovskiho centr poslal těsně vedle Pantanelliho branky Inzaghi. O tři minuty později čistému kontu sicilského gólmana odzvonilo. Kaká připravil přihrávku pro Seedorfa a Nizozemec si připsal sedmou branku v této sezóně Serie A. Seedorf zůstal při chuti i nadále, ale rozšířit svůj střelecký účet se mu nepodařilo. Vedení hostům vydrželo do 61. minuty. Tehdy zaznamenal sedmnáctý gól nejlepší střelec domácích Spinesi. Tři minuty před koncem donutila Casertova rána brankáře Didu k letu. Brazilec však ve skoku zneškodnil balón a rozhodl tak o zisku alespoň jednoho bodu pro Milán.

Catania:
Pantanelli; Sardo, Cesar, Stovini, Vargas; Baiocco, Edusei, Caserta; Izco, Spinesi (Rossini 82'), Mascara (Silvestri 85')
AC Milán: Dida; Oddo, Nesta, Maldini (Kaladze 65'), Jankulovski; Gattuso (Gourcuff 80'), Pirlo, Brocchi; Kakà, Seedorf; Inzaghi (Gilardino 65')
Rozhodčí: Saccani

Parma - Messina 4:1 (23' a 30' G. Rossi, 28' Muslimovic, 34' Gasbarroni - 87' Rigano)

Parmě teče do bot, a proto jí souboj s Messinou, která již o nic nehraje, přišel vhod. Tým z Emílie si na sicilském soupeři doslova smlsl v první půli. V rozmezí jedenácti minut kapituloval gólman Paoletti čtyřikrát. Dva góly si připsal Giuseppe Rossi. Po jedné trefě si ze zápasu odnesli záložníci Muslimovic a Gasbarroni. Messina nakonec zaznamenala čestný úspěch až v záverečných minutách. Na konečných 4:1 snižoval messinský bomber Rigano. Brzy třiatřicetiletý útočník zaznamenal v této sezóně trefu s pořadovým číslem 15.

Parma: Bucci; Coly, Paci, Couto (Ferronetti 46'), Castellini; Gasbarroni, Grella, Parravicini, Muslimovic; Budan (Dessena 66'), G Rossi (Paponi 52')
Messina: Paoletti; Zanchi, Morello, Candela, Giallombardo; Lavecchia (Alvarez 64'), Pestrin, D'Aversa, Masiello (De Vezze 64'), Parisi (Ghomsi 81'); Rigano
Rozhodčí: Gava

Inter - Lazio 4:3 (20', 35' a 81' Crespo, 85' Materazzi - 3' Pandev, 5' Mutarelli, 41' Ledesma)

V úvodu zápasu na San Siru měli fotbalisté Interu opět před očima středeční pohromu z Říma. Podobně jako na Olympijském stadiónu s AS totiž i dnes doma s Laziem prohrávali po pár minutách 0:2. Julia Cesara pokořil ve 3. minutě Pandev po Stankovicově uklouznutí a o minutu později Mutarelli. Pohromu nerazzurri se pokusil odvrátit Argentinec Crespo. Jeho góly z 20. a 35. minuty srovnaly výsledek na 2:2. Jenže poločas přece jen skončil vedením biancocelesti. Ve 41. minutě z přímého kopu krásně zakroutil míč za záda Julia Cesara středopolař Ledesma. Po změně stran dramatických momentů ubylo. Počkat si na ně diváci museli až do závěrečné desetiminutovky. V 81. minutě totiž zkompletoval nedělní hattrick Hernan Crespo po přihrávce krajana Gonzaleze. Po gólu následovalo Sivigliovo vyloučení. Početní převahy Inter využil a k překvapení všech se v zápase, který se pro něj vyvíjel velmi nepříznivě, ujal vedení. Další tři body do pokladny Interu obstarala Materazziho hlavička. Crespo v utkání potvrdil svoji výtečnou formu. V posledním týdnu zaznamenal ve třech utkáních šest gólů. V počtu ligových tref v této sezóně zaostává za Ibrahimovicem v souboji o pozici nejlepšího střelce Interu již pouze o jediný gól.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Burdisso, Materazzi, Maxwell (Cambiasso 71'); Vieira, Stankovic, Solari (Figo 46'), Zanetti; Recoba (Gonzalez 63'), Crespo
Lazio: Ballotta; Behrami, Siviglia ČK 81', Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Jimenez, Mutarelli (Belleri 80'); Pandev (Manfredini 63'), Rocchi (Makinwa 73')
Rozhodčí: Banti

AS Roma - Torino 0:1 (14' Muzzi)

Římané už v lize o nic nehrají a na jejich výkonu to bylo vidět. S několika náhradníky v sestavě se nechali zaskočit hosty z Turína. Po čtvrthodince se trefil Roberto Muzzi po přihrávce Ardita a domácí byli o branku pozadu. "Toros" se snažili aktivně bránit a velký pozor si dávali především na Tottiho, bojujícího o zlatou kopačku. Nakonec se jim všechny hráče soupeře podařilo uhlídat a slaví tak velmi překvapivou výhru.