Zpět na » Serie A » Fiorentina - Toni oficiálně odchází, Pasqual zůstává

Serie A - Fiorentina - Toni oficiálně odchází, Pasqual zůstává

0

Líbilo se

29.05. - Fiorentina dnes oficiálně potvrdila, že se dohodla s Bayernem Mnichov na přestupu Lucy Toniho. Do klubu také zamířili Hable s Mazuchem.

O přestupu Toniho se mluvilo už dlouho. Minulé léto byl spojován s Interem Milán, ale přestup se nakonec nekonal a Toni zůstal ve Florencii. Toni se stane novou posilou Bayernu oficiálně zřejmě zítra, ale Andrea Della Valle jeho přestup potvrdil už dnes. Podle neoficiální zpráv do Florencie poputuje za Toniho 13 milionů euro.

"Je od něj hezké, že se rozhodl pro zahraniční klub. Je to pěkné gesto k našemu klubu a celé Florencii. Děkujeme mu za skvělé služby, které odvedl pro klub za dvě sezony, kdy dal 49 gólů. Klubový prezident se rozhodl povolit hráči spojit svou kariéru s jiným klubem, jak si přál." uvedla Fiorentina v oficiálním prohlášení.

"Florencie mi bude chybět, prožil jsem tu úžasné roky." prohlásil Luca Toni, když se zpráva o jeho přestupu dostala na veřejnost. Toniho letos trápili zranění, proto odehrál méně zápasů a dal "jen" 16 branek. V sezoně předcházející vyhrál Zlatou kopačku, když dal 31 branek.

Fiorentina současně také oznámila příchod dvou českých juniorů. Jan Hable z Hradce Králové a Ondřej Mazuch z Brna se také stali posilami Fialek. Hable přichází údajně za 1,8 milionu euro, Mazuch zhruba za 2,9 milionu euro. Oba hráči jsou ale posilami spíše pro budoucnost, v příští sezoně by měli oba nastupovat za Primaveru.

O Manuelu Pasqualovi se v minulých dnech mluvilo v souvislosti s přestupem do Juventusu, podle jeho agenta jsou ale tyto zprávy naprostý nesmysl.

"Juventus se zajímá o Pasquala? To je poprvé, co to slyším. Není na tom absolutně nic pravdy! Juventus by možná Pasquala chtěl, ale Pasqual miluje Florencii a svoji budoucnost vidí jedině zde. Je velmi rád, že má šanci hrát fotbal v tak krásném městě a skvělém klubu. A v klubu jsou spokojeni s jeho výkony, není důvod k přestupu!" prohlásil Gastone Rizzato, hráčům agent.

Další spekulace, týkající se Fiorentiny, se objevili prakticky okamžitě po potvrzení přestupu Toniho. Podle nich by měli Fiorentinu posílit Riccardo Zampagna z Bergama a Victor Obinna z Verony.

Zkušený Zampagna by měl nahradit Toniho v útoku do doby, než jeho roli plně převezmou Pazzini a Reginaldo. "Riccardo nemá problém začínat na lavičce. Fiorentině by mohl být kanonýr jeho typu prospěšný, jeho zkušenosti jsou k nezaplacení. Atalanta a Fiorentina mají skvělé vzájemné vztahy, takže Zampagna by mohl být Fiorentině k dispozici za zhruba milion euro. To je dobrá cena, vzhledem k jeho věku. Tento týden budeme mluvit s Ivanem Ruggerim (prezident Atalanty) o budoucnosti mého klienta." prohlásil Luca Urbani, agent Zampagny.

Jiná situace je v případě Obinny. Chievo sestoupilo ze Serie A a hráčovi se zřejmě nelíbí možnost hrát Serii B. Ale Chievo se mladého talenta samozřejmě nechce vzdát. Podle zpráv se o nigerijce zajímají Fiorentina, Turín a Inter Milán.

"Mohu jenom říct, že mě osobně nekontaktoval nikdo. Gialloblu chtějí Obinnu udržet, pořád zbývají čtyři roky z jeho smlouvy. Vím, že někdo se na Obinnu v klubu vyptával, ale se mnou nikdo nemluvil. Musíme si ale sednout a probrat situaci, Victorovi se příliš nechce hrát v Serii B." řekl Giorgio De Giorgis, agent mladého Nigerijce.

Fiorentina ztratila Toniho, ale dostala velký balík peněz. Nyní je na Prandellim s Corvinem, aby zajistili dostatek branek pro příští sezonu.

Zdeněk Leitkep / goal.com, channel4.com, acffiorentina.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články