Zpět na » Serie A » Kde se vzala, tu se vzala: Atalanta získala v březnu 18 bodů

Serie A - Kde se vzala, tu se vzala: Atalanta získala v březnu 18 bodů

Kde se vzala, tu se vzala: Atalanta získala v březnu 18 bodů © corriere.it - Giacomo Bonaventura

5

Líbilo se

30.03. - Skvělý březen. Jednoduché vysvětlení nabízí stěží uvěřitelnou jízdu tabulkou italské Serie A v podání Atalanty Bergamo. Tým na přelomu roku bojující spíše o záchranu, je najednou vzdálený jediný bod od šestého místa zaručujícího kvalifikaci o Evropskou ligu v nadcházející sezóně. To vše díky šesti posledním výhrám v řadě, zásluhou kterých přeskočila hned sedm mužstev.

Stefano Colantuono, trenér lombardského celku, si může spokojeně mnout ruce. Za poslední měsíc získal se svým klubem celkem 18 bodů při celkovém skóre 12:2. Krok s černomodrým celkem drží zatím pouze Juventus, který má ještě večerní zápas v Neapoli k dobru.

Na konci loňského kalendářního roku byla přitom Atalanta spíše týmem bojujícím o záchranu. Od sestupových pozic ji tehdy dělily čtyři body a pouhé dvě příčky. Málokdo asi tehdy věřil, že tým okolo argentinského útočníka Denise bude ještě bojovat o postup do pohárové Evropy. Po letošním březnu s ním ale musí počítat.

Všechno začalo hned druhý březnový den. Atalanta doma porazila Chievo a napravila tři předcházející nepříznivé výsledky. Týden na to přivezli Nerazzurri tři body ze hřiště římského Lazia, aby následně přejeli ve skvělé formě hrající Sampdorii. Následoval, možná překvapivý, výsledek 2:1 na stadionu milánského Interu, výhra nad Livornem a konečně i včerejší vítězství v Bologni.

Na vstřelení dvanácti březnových branek se podílelo hned sedm hráčů, což jen dokazuje skvělou týmovou souhru, která momentálně Atalantu zdobí. Při pokračování současné formy nemusí fanoušky Bergama trápit ani menší nevýhoda, kterou jejich tým v těchto hodinách trpí.

Při pohledu na tabulku Serie A je totiž vidět, že Parma na šesté pozici má na svého soupeře 2 zápasy k dobru, nicméně oba sehraje na Olympijském stadionu v Římě. Dnes odpoledne nejprve vyzve Lazio a ve středu bude dohrávat přerušené utkání s AS Řím.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články