Zpět na » Serie A » Azzurri vydřeli tři body

Serie A - Azzurri vydřeli tři body

0

02.06. - Italové se na Faerských ostrovech pořádně potrápili. Odvážejí si sice výhru 1:2, ale severský soupeř byl blízko vyrovnání. Hlavní zásluhu na tříbodovém zisku nese Filippo Inzaghi, autor obou italských branek. Azzurri se v tabulce kvalifikační skupiny B posouvají na druhé místo.

Na Faerských ostrovech v sobotu pršelo, což ovšem nepoznamenalo kvalitu místní hrací plochy. Kouč Donadoni oproti předpokladům provedl pouze jediný nečekaný krok ve složení italského týmu. Do zálohy postavil místo Perrotty Dianu z Palerma. Ani na lavičku se nečekaně nevešel útočník Di Natale. Při chuti byl od prvních minut střetnutí reprezentační navrátilec Inzaghi. Dvakrát se nechal lapit do domácí ofsajdové pasti, ale už ve 13. minutě jeho pravačka rozvlnila Mikkelsenovu síť. Azzurri se tak dočkali vytouženého rychlého vedení. Po zbytek první půle Italové postrádali nápaditost a jednoduchost při kombinaci. První dějství postrádalo správný náboj a nabízelo podprůměrnou podívanou. Zvláště od mistrů světa se očekávalo více.

V úvodu druhé půle definitivně uklidnil italskou lavičku opět Inzaghi, který naskočil na Dianův centr a hlavou jej dopravil do branky. Druhý gól oživil hru hostů a vybídl je k větší aktivitě. Donadoni nahradil hrdinu večera, milánského Superpippa, Cristianem Lucarellim. Materazzi později uvolnil místo Barzaglimu. Zlepšení herního projevu na italské straně mělo bohužel pouze krátkodobé trvání.

Se závěrečnou patnáctiminutovkou se domácí postarali o malý zákrak. Nejprve Jon Jacobsen orazítkoval břevno Buffonovy branky a následně jeho jmenovec Rogvi vymazal čisté konto atraktivního soupeře. Jacobsena neuhlídal v hlavičkovém souboji Oddo, čehož severský tým využil k realizaci druhé branky v rozehrané kvalifikaci. Italský trenér využil poslední možnost střídání k využití Quagliarelly náhradou za Rocchiho. V závěru nebyl daleko od vyrovnání Holst. Buffon však jeho pokus lapil.

Faerské ostrovy - Itálie 1:2
(77' Rogvi Jacobsen - 13' a 47' Inzaghi)

Faerské ostrovy:
Mikkelsen; Danielsen, Johannensen, J. Jacobsen, Djurhuus; Borg (Samuelsen 74'), Olsen, Thomassen, Ch. Jacobsen; R. Jacobsen, Flotum (Holst 57')
Itálie: Buffon; Oddo, Cannavaro, Materazzi (Barzagli 66'), Tonetto; Diana, Gattuso, Pirlo; Del Piero, Inzaghi (Lucarelli 58'), Rocchi (Quagliarella 86')
Rozhodčí: Robert Malek (Polsko)

Ostatní výsledky skupiny B: Litva - Gruzie 1:0 (77' Mikoliunas), Francie - Ukrajina 2:0 (57' Ribery, 69' Anelka)