Zpět na » Serie A » Rozhovor: Manolo Gabbiadini – pravé křídlo, které hledá Conte?

Serie A - Rozhovor: Manolo Gabbiadini – pravé křídlo, které hledá Conte?

Rozhovor: Manolo Gabbiadini – pravé křídlo, které hledá Conte? © vocidisport.it - Manolo Gabbiadini

2

Líbilo se

23.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mladý útočník Sampdorie Manolo Gabbiadini patří k nejzajímavějším mladým hráčům, kteří jsou momentálně v italské Serii A k vidění. Italský reprezentant z poloviny patřící turínskému Juventusu by se mohl v blízké budoucnosti stát posilou právě mistrovského celku. Hráče s jeho charakteristikami totiž trenér Conte momentálně shání.

Účastník mistrovství Evropy hráčů do 21 let z loňského léta, na kterém Itálie získal stříbrné medaile, je jednou z největších současných nadějí celé italské kopané. V letošním ročníku Serie A dal Gabbiadini za Sampdorii již osm branek, čímž o dva zásahy vylepšil svůj loňský počin v dresu Bologni. V obou případech odchovanec Atalanty Bergamo v těchto týmech hostoval z Juventusu, který na něj pořídil polovinu práv za 5,5 milionů eur.

S příchodem trenéra Mihajloviće se vaše letošní sezóna radikálně změnila.

Ano, především pro nás útočníky. Dříve jsme byli hodně zatažení, když jsme získali balón, tak jsme byli strašně daleko od branky. Když před sebou máte 60 metrů, není jednoduché dávat góly. Naše mentalita je teď úplně jiná. Snažíme se stále napadat a získávat míč co nejblíže soupeřovi branky.

Musí se útočníci v tomto systému hodně obětovávat?

O co se snažíme, je kombinace fyzické a psychické práce. Musíme být stále koncentrovaní, abychom v případě ztráty míče ihned napadali jejich obránce a záložníky. Mně osobně se tento styl líbí. Pokud je celý tým vytažený na soupeřově polovině, útočníci z toho těží nejvíce.

Přešli jste ze hry na 3 obránce na klasickou čtyřčlennou řadu. A nejen to. Momentálně hrajete systém 4-2-3-1 s Ederem jako hrotovým útočníkem.

Eder má postavu na to být klasickým hrotem. Já ani tak ne. Osobně se mi líbí být spíše podhrotovým hráčem, což je v tomto systému mé místo. Mihajlović mě navíc využívá jako exekutora všech volných kopů, takže najdu uplatnění i v centrech ze strany.

Na začátku minulé sezóny jste ale v Bologni příliš nehrál. Proč?

Protože do Bologni jsem dorazil pět dní před začátkem ligy a jistá rozhodnutí už byla tehdy udělána. Trenér do té doby pracoval s týmem, kterému musel dát nějaké jistoty v tom, kdo kde bude hrát. Od listopadu jsem ale začal nastupovat pravidelně a mé výkony byly dobré. Díky tomu, co jsem dokázal v Bologni, jsem se pak dostal do reprezentace do 21 let.

Manolo Gabbiadini a Eder (zdroj: tuttomercatoweb.com)

A to byla skvělá reprezentace. Zejména útok, že ano?

S ohledem na to, jak ten tým vypadal při prvním tréninku Cira Ferrary, se ohromě změnil. Dorazili k nám noví hráči, ale že bychom byli nějak skvělí, to jsme si nepřipouštěli.

Nicméně jste skončili za Španělskem druzí. Jsou skutečně neporazitelní?

I když jsme byli v optimální formě, tak oni byli někde jinde. Ve svém výběru měli hráče, kteří uz nastupovali v Lize mistrů. Hrál za ně například Thiago Alcantara s Bartrou z Barcelony, Izco, který je dnes v Realu Madrid...Ty zkušenosti a sebedůvěra jsou pak na hřišti znát.

Práva na vás spolu se Sampdorií vlastní i Juventus. Conte momentálně hledá křídelního hráče do nového systému 4-3-3. Nehledá právě vás?

Myslím, že je správné, že se v tuto chvíli soustředím pouze na Sampdorii. Ukazuji, že na pravé straně umím hrát dobře vzhledem k tomu, že jsem levák. Systém 4-3-3 může být navíc praktikován různým způsobem. Soustředím se však na Sampdorii, nerad přemýšlím o budoucnosti. Lepší je žít současností.

Kam dál?

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Tomáš Vlasák / Fotbalportal.cz / Il nuovo calcio

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články