Zpět na » Serie A » Ranieri do Juventusu

Serie A - Ranieri do Juventusu

0

Líbilo se

04.06. - Claudio Ranieri nakonec nezamíří do Manchesteru City, jak se původně zdálo. V Parmě ale přesto nezůstane, dnes se stal novým trenérem Juventusu Turín.

Z Juventusu Turín minulý týden odstoupil Didier Deschamps, údajně kvůli neshodám s vedením klubu ohledně posil. Spekulovalo se o jeho nástupu do Lyonu, to se ale nakonec nepotvrdilo.

Claudio Ranieri nastoupil do Parmy letos v zimě a ujal se klubu, který byl na sestupových pozicích. Po parádním závěru nakonec klub z města potravin dotáhl na dvanáctou pozici. Minulý týden rezignoval a očekávalo se, že se ujme Manchesteru City. DO hry ale vstoupil Juventus Turín a nabídka Staré Dámy se neodmítá. Původně se hovořilo, že do Turína zamíří starý známý Marcello Lippi, ten ale odmítl. Dnes byl oficiálně představen Ranieri.

"Je to dobrá volba. Ranieri je správný muž na správném místě a dovede náš tým k úspěchům. Má na to dost zkušeností a dobrých plánů." prohlásil Juventus v oficiálním prohlášení.

Ranieri ve své bohaté kariéře vedl například Neapol, Cagliari, Fiorentinu, Valencii, Chelsea a naposled Parmu. Mezi jeho největší úspěchy se řadí zisk Coppa Italia 1996 s Fiorentinou a Copa del Rey 1999 s Valencií.

Perličky z rozhovorů s Ranierim:

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články