Zpět na » Serie A » Quagliarella zařídil v Litvě 3 body

Serie A - Quagliarella zařídil v Litvě 3 body

0

06.06. - Vše podstatné se v souboji Litevců s Italy odehrálo v první půli. Azzurri zahájili kvalifikační zápas v Kaunasu přesně tak, jak si představovali. Do kabin odcházeli díky Quagliarellovi s dvoubrankovým vedením. Značnou zásluhu na italském čistém kontu má Gianluigi Buffon, který zlikvidoval Mikoliunasovu gólovku.

Litva - Itálie 0:2 (31' a 45' Quagliarella)

Fabio Quagliarella ze Sampdorie dostal poprvé příležitost nastoupit za reprezentační tým od první minuty. Velké šance se mladík zhostil dokonale. Po půlhodině hry potrestal pasivitu domácích, kteří si stačili vypracovat jedinou šanci. Quagliarella obstál ve 31. minutě v souboji se třemi bránícími hráči a poslal azurovou sestavu do vedení. V posledních minutách prvního poločasu útočník Sampdorie přidal druhý gól. Ještě před tím Buffon zabránil ve vyrovnání Litevcovi Mikoliuonasovi, který pobíhal po hřišti teprve pár minut, poté co vystřádal Morinase. Blízko ke gólu byl v první půli za italský tým i Di Natale. Ve slibné příležitosti ze 23. minuty však levačkou minul branku.

Po přestávce si Italové hlídali vedení. Domácí zadáky proháněl aktivní Inzaghi. V 58. minutě podruhé selhala koncovka útočníka Udinese Di Nataleho, na což Donadoni později reagoval vystřídáním fotbalisty se sedmnáctkou na zádech Alessandrem Del Pierem. Příležitost dostala i dvojice z milánského AC - Gattuso s Ambrosinim. Liubinskasovi svěřenci nepodali tak hrdinský výkon jako na podzim v Neapoli. A tentokrát italskému týmu po zásluze podlehli. Donadoniho tým zakončí sezónu na druhém místě, což lze považovat vzhledem k rozpačitému úvodu evropské kvalifikace za úspěch.

Litva: Grybauskas; Stankevicius, Skerla, Zvirgzdauskas, Paulauskas (Gedgaudas 46'); Klimavicius, Kalonas, Semberas, Savenas (Labukas 60'), Morinas (Mikoliuonas 39'); Danilevicius
Itálie: Buffon; Oddo, Cannavaro, Materazzi, Zambrotta; Pirlo, Quagliarella, De Rossi (Gattuso 68'), Perrotta (Ambrosini 72'), Di Natale (Del Piero 74'); Inzaghi
Rozhodčí: Vink (Nizozemí)

Další středeční zápasy kvalifikační skupiny B: Faerské ostrovy - Skotsko 0:2 (31' Maloney, 35' O'Connor), Francie - Gruzie 1:0 (33' Nasri)