Zpět na » Serie A » Serii B čeká zápas roku v Janově

Serie A - Serii B čeká zápas roku v Janově

0

Líbilo se

09.06. - Serie B se připravuje na poslední kolo. Hlavním bodem programu druhé nejvyšší soutěže bude zítra na stadiónu Luigi Ferraris souboj fotbalistů Janova s Neapolí o postup do Serie A. Fanoušci týmů, které vede kouč Gasperini a Reja, vnímají zápas jako událost roku.

Očekává se mimořádně vyrovnaný duel. Žádný z týmů není ve výrazné výhodě. Janov disponuje domácím prostředím, ale Neapoli stačí k postupu uhrát remízu.

Fanoušci Neapole i Janova mají vzájemné dobré vztahy, nyní mezi nimi ovšem panuje velká rivalita. Na vyprodaném stadiónu uvidí zápas přes čtyřicet tisíc fanoušků. V obou přístavních městech jsou na zítřejší odpoledne připraveny navíc masové videoprojekce. Lze očekávat, že je navštíví deseti tisíce fotbalových příznivců.

Oba kluby, usilující o postup do nejvyšší soutěže, se významně zapsaly do historie italského fotbalu. Janov má na kontě devět ligových titulů (poslední ovšem ze sezóny 1923/24) a jeden Italský pohár. Neapol má na kontě scudetta dvě (poslední ze sezóny 1989/90). V Italském poháru azzurri triumfovali třikrát. Vedle domácích úspěchů se mohou pochlubit i jedním vítězstvím v Poháru UEFA. Z novodobější historie obou týmů si můžeme připomenout jejich hlavní hvězdy, které mají možná i čeští fotbaloví příznivci v paměti. Dres Janova oblékal například brazilský mistr světa, obránce Claudio Branco, nebo český Bomber s velkým "B" Tomáš Skuhravý. V případě Neapole samozřejmě nesmíme zapomenout na Argentince Diega Maradonu, legendárního gólmana Dina Zoffa či kapitána loňských mistrů světa, Fabia Cannavara.

Janované postrádají před zítřejším soubojem potrestaného Gasparetta a Sculliho společně se zraněným Criscitem a Figueroou. Neapol bude postrádat Maldonada a Amodia, kteří nejsou zcela zdravotně v pořádku. Výkop je naplánovan na 15:00. Zápas bude řídit sudí Rocchi.

Pravděpodobné sestavy:
Janov (3-4-3): Rubinho; Masiello, De Rosa, Bega; Rossi, Coppola, Milanetto, Fabiano; Leon, Di Vaio, Adailton.
Neapol (3-5-2): Iezzo; Cannavaro, Domizzi, Savini; Grava, Montervino, Gatti, Bogliacino, Rullo; Calaio`, Sosa.

Bilance Janova na domácí půdě
- 16 výher, 3 remízy, 1 prohra
Bilance Neapole na hřištích soupeřů - 9 výher, 6 remíz, 5 proher

Kompletní program posledního kola:
Janov - Neapol
Treviso - Arezzo
Verona - Bari
Albinoleffe - Bologna
Brescia - Cesena
Lecce - Pescara
Piacenza - Triestina
Crotone - Vicenza
Rimini - Mantova
Juventus - Spezia
Modena - Frosinone

/ datasport.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články