Zpět na » Serie A » Anglie byla nad síly italských mladíků

Serie A - Anglie byla nad síly italských mladíků

0

14.06. - Italská juniorská reprezentace ve svém druhém utkání na evropském šampionátu v Nizozemí remizovala s Anglií 2:2. Kvůli další ztrátě se již azzurrini nemohou spoléhat na to, že by si postup do semifinále zaručili vlastními silami. Aktualizováno o video!

Italové měli špatný vstup do zápasu a soupeřovi dovolili příliš mnoho gólových šancí. Viviano, jenž v brance zaskakuje za zraněného Curciho, zlikvidoval v 10. minutě Taylorovu hlavičku. V 17. minutě Lita neuvěřitelným způsobem promarnil šanci na otevření skóre. Této situace však Angličané dlouho nelitovali. V rozmezí 24. a 26. minuty si fotbalisté v bílých dresech získali dvoubrankový náskok. Autorsky se na gólech podílel Nugent s Litou. Casiraghiho svěřenci naštěstí dokázali rychle najít cestu k vyrovnávacímu gólu. Ve 35. minutě vykřesal naději na bodový zisk Chiellini. Ve druhé půli Italové srovnali. Kouč provedl v týmu během čtvrthodinky všechny tři možné změny, což přineslo vytoužené ovoce. V 69. minutě překonal gólmana Carsona Aquilani, naděje římského AS. Do konce utkání se sice na obou stranách urodilo ještě několik šancí. Podoba skóre 2:2 se již ovšem neměnila. Casiraghiho celek získal sice první bod, v tabulce skupiny B mu to ovšem nepomohlo. Italové jsou stále na posledním místě. Ve třetím utkání na turnaji narazí na české mladíky.

Itálie '21' - Anglie '21' 2:2 (36' Chiellini, 69' Aquilani - 24' Nugent, 26' Lita)
Itálie: Viviano - Raggi (Motta 46'), Andriolli, Mantovani (Criscito 60'), Chiellini - Aquilani, Nocerino, Montolivo - Rosina - Palladino (Rossi 46'), Pazzini
Anglie: Carson, Hoyte, Taylor, Onuhoa, Baines - Miller, R. Coker, Noble, Young - Nugent (Whittingham 69'), Lita (Vaughan 83')
Rozhodčí: Komina (Slovinsko)