Zpět na » Serie A » AS Řím vyhrál podesáté v řadě, Juventus rozdrtil Catanii a Rossiho penalta Fiorentině nestačila

Serie A - AS Řím vyhrál podesáté v řadě, Juventus rozdrtil Catanii a Rossiho penalta Fiorentině nestačila

AS Řím vyhrál podesáté v řadě, Juventus rozdrtil Catanii a Rossiho penalta Fiorentině nestačila © zimbio.com - Marco Borriello

0

31.10. - REVIEW Juventus v 10. kole nedal šanci Catanii a vyhrál přesvědčivě 4:0. Ve šlágru kola Fiorentina doma podlehla Neapoli 1:2. Vítěznou branku vstřelil Dries Mertens. Nevyhrál ani AC Milán, proti Laziu remizoval 1:1. V dohrávce 10. kola pak AS Řím porazil poslední Chievo 1:0 a stále si drží neporazitelnost.

10. kolo nabídlo několik zajímavých zápasů. Hitem kola byl bezesporu duel mezi Fiorentinou a Neapolí. Do vedení šli hosté již ve 12. minutě, kdy zafungovala spolupráce bývalých hráčů z Realu Madrid. Higuaín našel Callejóna a Neapol vedla.

Za 16 minut však přišlo vyrovnání. Trefil se autor hattricku z utkání proti Juventusu Giuseppe Rossi, který dokázal proměnit penaltu. Remízový stav ale dlouho nevydržel, konkrétně jen osm minut. Poté hosté rozhodli. Na začátku akce byl opět Higuaín, který tentokrát vybídl Driese Mertense. Ten nabídkou nepohrdl a Neta překonal.

Druhá půle už branku nenabídla, diváci ale viděli dvě červené karty. V 80. minutě odešel do kabin po druhé žluté Maggio, domácí Cuadrado ho za deset minut napodobil. Na výsledku 1:2 pro Neapol už se však nic nezměnilo.

Pohodové utkání dnes zažili hráči Juventusu. Proti Catanii to byla jasná záležitost, i když Andujar svůj tým několikrát podržel. Především na začátku, kdy likvidoval střely Vidala a Téveze. Ve 27. minutě ale spolupráce těchto dvou hráčů zafungovala a Vidal otevřel účet zápasu.

Uběhlo jen sedm minut a Pirlo skóre navýšil. Ve druhé půle pak přidal třetí branku nejlepší střelec Staré dámy Carlos Tévez a poslední slovo měl Leonardo Bonucci. Catania pak ještě přišla o vykartovaného Guarenteho, výsledek 4:0 se už ale nezměnil.

Po dvou prohrách konečně zabralo Udinese. V Sassuolo šli hosté do vedení po penaltě Di Nataleho, na tuto trefu ještě v první půli dokázal odpovědět Zaza. V 56. minutě se však trefil Luis Muriel a tato branka se ukázala býti vítěznou. Utkání pak nedohrál Zaza, který šel v 80. minutě po červené kartě předčasně do sprch.

Diváci zatím viděli pět červených karet, což je opět poměrně dost. Nečervenalo se ve Veroně, která naopak pokračuje ve skvělých výkonech. Dnes to odnesla Sampdoria. První půle branku sice nenabídla, ve druhé ale domácí dvakrát překonali da Costu.

V 51. minutě Toni centrem našel Juanita a da Costa byl bez šance. Druhou branku pak dvanáct minut před koncem přidal právě Luca Toni. Hellas je tak stále senzačně pátý.

Teď už se podíváme na poslední zápas. AC Milán doma hostil Lazio a potřeboval vyhrát. To se ale nepovedlo a Rossoneri tak nadále zůstávají jen na 10. pozici. Domácí sice soupeře přestříleli, tři body ale získat nedokázali.

Do vedení sice domácí poslal v 54. minutě Kaká a vše vypadalo pro mírného favorita dobře. V 72. minutě ale Candreva nacentroval do pokutového území a Michael Ciani hlavou překonal gólmana Gabriela. Body se tak nakonec rozdělily mezi oba týmy.

Výsledky 10. kola Serie A:

AC Milán - Lazio 1:1 (54. Kaka - 72. Ciani)
Cagliari - Bologna 0:3 (26. Garics, 58. Kone, 61. Pazienza)
Janov - Parma 1:0 (57. Gilardino)
Fiorentina - Neapol 1:2 (28. z penalty Rossi - 12. Callejon, 36. Mertens)
Juventus - Catania 4:0 (26. Vidal, 34. Pirlo, 66. Tevez, 71. Bonucci)
Livorno - Turín 3:3 (25. Paulinho, 33. Greco, 62. Emerson - 4. Immobile, 7. Glik, 87. z penalty Cerci)
Sassuolo - Udinese 1:2 (25. Zaza - 18. z penalty Di Natale, 56. Muriel)
Hellas - Sampdoria 2:0 (51. Gomez, 78. Toni)
Atalanta - Inter 1:1 (25. Denis - 16. Álvarez)
AS Řím - Chievo 1:0 (68. Borriello)