Zpět na » Serie A » Azzurrini čeká baráž o olympiádu

Serie A - Azzurrini čeká baráž o olympiádu

0

17.06. - V posledním utkání skupiny B na mistrovství Evropy jedenadvacetiletých Italové docílili prvního vítězství. České mladíky jednoznačně přehráli. O medaile již azzurrini bojovat nebudou, ale uchovali si naději na olympijskou účast.

Italové, kteří před utkání brali jedině vítězství, měli rychlý vstup do zápasu. Již ve 4. minutě využil možnosti zahrávání přímého kopu elegantně Aquilani. Standardku zahrál pod Zlámalovu šibenici a prvně v utkání rozvlnil síť. České vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 14. minutě našel Rajtoral ve vápně Papadopulose. U českého útočníka sice stál jeden z bránících Italů. Tomu se ovšem Papadopulose nepodařilo zcela pokrýt a fotbalisté v bílých dresech docílili první branky na turnaji. Po půlhodině hry se Italům opět povedlo standardka. Rosinův centr našel hlavu Chielliniho a kapitán azzurrini zaznamenal druhou turnajovou trefu. V závěru poločasu poslal Zlámalovi pozdrav do šaten Giuseppe Rossi "angličanem" z nenápadného úhlu. Druhý poločas se odehrával v režii udržování italského náskoku. Na Zlámala již střídající Pellé v 61. minutě nevyzrál. Výsledek 3:1 vydržel až do posledního hvizdu sudího Thomsona.

Jelikož v dalším utkání skupiny porazila Anglie Srby 2:0, zahrají si Casiraghiho svěřenci pouze baráž s Portugalskem o letní olympijské hry v Pekingu.

Itálie - Česká republika 3:1 (4' Aquilani, 29' Chiellini, 45' Rossi - 14' Papadopulos)

Rozhodčí: Thomson (Skotsko)
Itálie "21": Viviano; Motta, Andreolli, Chiellini, Criscito; Montolivo (Padoin 46'), Nocerino, Aquilani; Rosina (Dessena 69'), Pazzini (Pelle 56'), Rossi
Česká republika "21": Zlámal; Kuncl (Holenda 62'), Hubník, Klein, Ĺ vec ; Kladrubský (Krbeček 80'), Jirsák (Rýdel 26'), Hušek, Rajtoral; Papadopulos, Kysela