Zpět na » Serie A » Fotbalové Veroně se lepí smůla na paty

Serie A - Fotbalové Veroně se lepí smůla na paty

0

Líbilo se

22.06. - Fotbalová trágedie, která postihla tento rok Veronu připomíná událost, která se zde odehrála v příbehu Romea a Julie, situovaném právě do historicky významného města na severu Itálie. Letos Veronu zastihl neúspěch na sportovním poli, když Chievo opustilo nejvyšší fotbalovou soutěž a Hellas Serii B.

Ještě v sezóně 2001/02 hrály oba veronské týmy nejvyšší soutěž italskou soutěž. Bentegodiho stadión tedy hostil velké derby. V příští sezóně v Serii A neuvidíme ani Chievo ani Hellas. Hellas Verona, mistr Itálie z roku 1984, potupně zakusí až třetí nejvyšší soutěž. Chievo, které vloni skončilo těsně před branami Ligy mistrů, bude zápasit v Serii B. Po trenérovi Del Nerim žlutomodré nejspíš opustí i řada hráčských opor. Pro oba veronské kluby je sestup velmi tvrdou ránou. Hellas i Chievo sestupily díky souhře několika smolných náhod.

V Serii A došlo v závěru sezóny v několika případech k vítězstvím zachraňujících se týmů nad jednoznačnými favority. Díky tomu bylo Chievo přeskočeno v tabulce Sienou, které překvapivě porazilo Lazio. Pravdou je, že k fenoménu podivných výsledků dochází téměř na konci každého ročníku. Týmy z horních pater tabulky většinou již neměly co ztratit a chyběla jim motivace. Pochybnosti o tom, zda nebyly některé kluby domluveny na výsledcích přesto řada zápasů vzbuzuje.

V serii B Verona narazila v baráži o udržení na Spezii. Ta se přitom velkým zázrakem vyhnula přímému sestupu. Spezia totiž v posledním kole ukořistila tři body z hřiště Juventusu. Bianconeri před tím doma nikdy neprohráli. Díky výhře v závěru sezóny Hellas nastoupil proti Spezii a nikoliv proti Arezzu.

V barážovém dvojutkání se na Veronu navalil kopec smůly. Na půdě soupeře přišel Hellas o nerozhodný výsledek až kvůli brance v poslední minutě. Výsledek 2:1 přesto dával veronským naději do odvety, že k záchraně jim bude stačit doma neinkasovat a alespoň jednou skórovat. Venturův tým si na své půdě vytvořil řadu šancí, ale proti skvělému soupeřovu gólmanovi Santonimu veronští střelci neobstáli. Hellas tedy po čtyřech letech klesá zase o soutěž níže.

/ FotbalPortal.cz/gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články