Zpět na » Serie A » Sampdoria přehrála Empoli

Serie A - Sampdoria přehrála Empoli

Sampdoria přehrála Empoli © -

0

10.11. - Výsledky 12. kola Serie A: V prvním zápase 12. kola Serie A jasně přehrála Sampdoria poměrem 3:0 Empoli.

Sampdoria - Empoli 3:0 (5 Giacomazzi vlastní, 40 Montella, 89 Sammarco)

Sampdoria poprvé udeřila proti Empoli hned v páté minutě. Skvělý nástup Sampdorie vyústil ve Volpiho přímý kop, Christian Maggio se sice dostal k míči, ale míč za zády brankáře Bassiho dostal vlastní brankou Giullermo Giacomazzi. Empoli se poté dostalo k šancím, ale Tosto ani Pozzi neproměnili. Sampdoria pojistila svoje vedení pět minut před přestávkou. Maggio vysunul Sammarca a jeho přihrávku uklidil podruhé za záda Bassiho Vincenzo Montella. Mladý brankář Empoli Bassi stihl ještě do přestávky vychytat Montellu, pokrýt Bellucciho přímý volný kop a vychytat hlavičku Saly po rohovém kopu.

Po přestávce bylo mírně aktivnější Empoli, ale nedokázalo se prosadit brankově. Největší šance hostů přišla v 78. minutě. Sebastian Giovinco zahrával rohový kop, ten se dostal k Antoninimu, ale jeho střelu brankář Castellazzi vyrazil. Sampdoria poté dala další branku, ale Ziegler stál v offsidu a branka tak neplatila. Sampdoria nakonec přeci jen třetí branku přidala. Bellucci naběhl do vápna, předal Caracciolovi a jeho přihrávku proměnil ve třetí branku Sammarco.

Sampdoria: Castellazzi; Campagnaro (Lucchini 88), Sala, Gastaldello; Maggio, Volpi, Franceschini, Ziegler; Sammarco, Bellucci (Kalou 91); Montella (Caracciolo 78)
Empoli: Bassi; Raggi, Vanigli (Abate 58), Piccolo (Volpato 70); Antonini, Giacomazzi, Moro, Tosto; Marianini (Giovinco 46), Vannucchi; Pozzi