Zpět na » Serie A » Neapol získala doma jen bod

Serie A - Neapol získala doma jen bod

Neapol získala doma jen bod © zimbio.com - Christian Abbiati.

0

17.11. - REVIEW Partenopei nedokázali doma porazit AC Milán a získali jen bod za remízu 2:2. Hrdinou Rossoneri se stal Stephan El-Shaarawy, který obstaral oba góly hostí.

SSC NapoliNeapol 2:2 (2:1) AC MilánMilan AC

Branky: 5. Inler, 30. Insigne - 44. a 82. El-Shaarawy.

V první půli tohoto utkání vyvíjeli mnohem větší aktivitu hráči Rossoneri, kterým ovšem Neapol udělila řádnou lekci z produktivity. Už ve čtvrté minutě se totiž prosadil ranou levačkou Gökhan Inler, jemuž ke gólu výraznou měrou dopomohl Marek Hamšík. Následné pokusy Kevina-Prince Boatenga a Riccarda Montoliva mířily hodně mimo, po půl hodině hry tak mohli znovu jásat příznivci domácích.

Poté, co skvěle zapracoval Christian Maggio, dostal se ke slovu mladíček Lorenzo Insigne, který pálil svou neomylnou pravačkou. 2:0 pro Partenopei!

V 35. minutě zahrozil Stephan El-Shaarawy, jehož střela byla ale neúspěšná. Italský mladík s egyptskými předky se nicméně mohl radovat minutu před koncem, když po přihrávce Matti De Sciglia trefil levý růžek branky hájené Morganem De Sanctisem. Po poločase tak vedla domácí Neapol nad AC Milán už jen 2:1.

Rossoneri vstoupili do druhé půle plni naděje na vyrovnání, aktivita Riccarda Montoliva nebo Bojana Krkiče ale šla dlouho vniveč. 28 střeleckých pokusů během celého utkání demonstruje jasnou převahu Rossoneri.

Fanoušci hostí se nicméně zaslouženého vyrovnání dočkali až osm minut před koncem základní hrací doby, kdy se po akci Brazilce Robinha prosadil opět Stephan El-Shaarawy, jenž si tak zásluhou své fenomenální pravačky připsal už desátou branku v této sezoně! Nebýt tohoto talentovaného mladíka, možná už byli Rossoneri dávno uprostřed nepříjemných vod sestupového pásma.

Náskok Juventusu je tak na čele ligové tabulky stále pětibodový, Neapol nedokázala využít zaváhání Staré dámy proti Laziu. Rossoneri se posunuli na desáté místo, které udrží minimálně do zítřejšího odpoledne. Na kontě však mají stále jen mizerných patnáct bodů.