Zpět na » Serie A » Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem

Serie A - Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem

Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem © corrieredellosport.it - Gennaro Gattuso

1

Líbilo se

10.11. - Gennaro Gattuso proslul jako motor záložní řady AC Milán i italského národního týmu, v jehož dresu se radoval i z titulu mistra světa. Jak ale vidí čtyřiatřicetiletý hráč svou budoucnost ve světě fotbalu?

"Rád bych získal profesionální trenérskou licenci, ale to je ještě otázka trochu delší budoucnosti," řekl Gennato Gattuso v rozhovoru pro média. Zároveň vyloučil svůj možný návrat do týmu, v němž si získal svou největší slávu. "Návrat do AC Milán? To nepřipadá v úvahu, dal jsem své slovo generalitě FC Sion a krom toho, ve Švýcarsku se mi velmi líbí. Netrpím žádnou nostalgií po domově," prozradila někdejší opora Rossoneri.

Gennaro Gattuso je odchovancem Perugie, po krátkých angažmá v Glasgow Rangers a provinční Salernitaně se dostal v roce 1999 do Milána, kde v dresu tamního AC odehrál celkem třináct sezon, jež ozdobil dvěma italskými ligovými tituly (2004, 2011) a ziskem Coppa Italia z roku 2003. Dvakrát se radoval z vítězství i v Lize mistrů (2003, 2007). Střed zálohy, kde operovala dvojice Gattuso - Pirlo nebyla mnohdy k zastavení.

V létě tohoto roku ale Gennaro Gattuso do švýcarského FC Sion, Rossoneri s ním totiž z důvodu mnoha úsporných opatření neprodloužili smlouvu. Počet startů za AC Milán se v případě tohoto matadora zastavil na 335 startech a devíti vstřelených brankách. Vstřeleným gólem poctil v rámci osmifinále Ligy mistrů v sezoně 2003/2004 třeba i pražskou Spartu, jak jistě potvrdí nejeden pamětník časů Juna, Labanta či Poborského.

V rámci italského národního týmu nasbíral populární "Rino" celkem 73 startů s bilancí jedné gólové trefy. Je mistrem světa do 21 let za rok 2000 a o šest let později získal s italským seniorským týmem titul mistra světa.

Kam dál?

Marek Kos / fotbalportal.cz, football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
NWM123 - 10.11. Odpovědět

Chudáci ti hráči Smajlík 2

NWM123

Bych ho chtěl vidět, co by ty hráče učil, jak se nejlépe a nejrychleji vykartovat nejspíš...

bohemak21
RBaggio - 10.11. Odpovědět

On by byl jako trenér emotivní a lá Franta Straka, možná by byl dobrej jako krátkodobá výpomoc při ohrožení sestupem a podobně. Nicméně to určitě není nějaký blb, podívej se na rozhovory s ním... Smajlík 1

RBaggio

Já jsem taky neřekl, že je to blb, jenom mu prostě přeskočí a je jak Barton

bohemak21
RBaggio - 10.11. Odpovědět

Asi bych je nesrovnával. To je jako Duda a Kočí v českým hokeji. Barton dělá vyrvál i mimo hřiště a kamkoliv přijde, jde s ním nějakej problém. Gattuso byl a je válečník jen na hřišti. Smajlík 1

RBaggio
Reklama
Anketa

Stane se jednou Gennaro Gattuso koučem AC Milán?

Ano. (9)

Ano. 33,3%

Ne. (18)

Ne. 66,7%
Celkový počet hlasů: 27
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články