Zpět na » Serie A » Calcio čekají v zimě různá omezení

Serie A - Calcio čekají v zimě různá omezení

0

Líbilo se

26.06. - Profesionální fotbalové soutěže v Itálii, zejména Serii A a B, čekají mírné úpravy herního programu. V zimních měsících by měly být zcela vypuštěny večerní zápasy. Uvažuje se i o třítýdenní zimní pauze po vzoru ostatních kontinentálních ligových soutěží. S těmito záměry obeznámil veřejnost Sergio Campana, prezident hráčské asociace.

S plánem omezit hraní fotbalových zápasů v zimních měsících přišel prezident hráčské asociace (Assocalciatori) Sergio Campana. Jeho cílem není poškodit fotbalové příznivce, ale zajištění komfortu a ochrana zdraví hráčů i fanoušků. "Víme, že italské stadióny nejsou komfortní," narážel Campana na chladné prostředí fotbalových svatostánků behěm zimních měsíců. "Od prosince do ledna se nebudou hrát večerní zápasy, abychom ochránili zdraví hráčů, stejně tak jako diváků. V závěru soutěže požadujeme opět hraní ve večerních hodinách," dodal prezident. Hráčská asociace se taktéž chce dohodnout s organizátorem soutěže, Legou Calcio, na tom, aby v zimě kolem vánoc byly profesionální soutěže přerušeny na tři týdny.

Ačkoliv italskou zimu nelze srovnávat s tou, kterou známe my z našeho prostředí, zvláště ve městech položených na severu země podnebí skutečně neposkytuje zrovna nejvhodnější podmínky pro provozování venkovních sportovních aktivit. Například v Miláně, Udine, Turíně či Bergamu bývá zima neúprosná. Kromě chladného počasí se fotbalu staví do cesty i časté mlhy.

/ datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články