Zpět na » Serie A » Totti: V reprezentaci končím

Serie A - Totti: V reprezentaci končím

0

Líbilo se

20.07. - Francesco Totti dnes přišel s definitivním rozhodnutím ohledně své budoucí reprezentační kariéry. Římský kapitán se po vleklých debatách s představiteli Squadry Azzurry rozhodl odložit azurový dres. Totti se nyní hodlá věnovat pouze svému klubu.

"Rozhodl jsem se skončit, abych nevyvolával problémy uvnitř kolektivu a realizačního týmu," oznámil dnes Fracesco Totti. Důvody ukončení Tottiho kariéry jsou spojeny s fyzickou náročností reprezentačního programu. "Pro mě jsou moje zdraví a můj klub těmi nejdůležitějšími věcmi."

Francesco Totti je třetím ze světových šampionů z roku 2006, kteří se rozhodli skončit. Zařazuje se po bok Peruzziho a Nesty. Totti se hodlal s reprezentací rozloučit již po Berlínském finále. Průběžně se ale dostal do výborné formy a řada fotbalových odborníků i spoluhráčů jej vyzývala k návratu do týmu pod Donadoniho vedením. Totti si vzal čas na rozmyšlenou a jeho definitivní rozhodnutí padlo až dnes. Francesco nakonec nedal na přání své ženy Ilary Blasi, která chtěla, aby v národním týmu pokračoval.

Francesco Totti v azurovém dresu debutoval 10. srpna 1998 v utkání se Ĺ výcarskem. Během 58 utkání nastřílel devět gólů. V Tottiho sbírce úspěchů nalezneme titul evropského vicemistra a světového šampiona. Již v reprezentaci do 21 let dobyl evropský trůn. Gazzetta dello Sport připomněla Tottiho kariéru u Squadry azzurry třemi významnými momenty. Římský kapitán na sebe upozornil penaltovým dloubákem v rozstřelu semifinále Eura 2000 proti Holandsku. O čtyři roky později pobouřil fotbalový svět plivnutím na Dána Poulsena. A vloni na světovém šampionátu demonstroval své pevné nervy proměněnou penaltou proti Austrálii v nastaveném čase, čímž posunul Itálii do čtvrtfinále.

Totti na MS 2006

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články