Zpět na » Serie A » Souhrn 35. kola Serie A: V boji o titul ani o udržení se nic nemění, boj o třetí místo je neuvěřitelné vyrovnané

Serie A - Souhrn 35. kola Serie A: V boji o titul ani o udržení se nic nemění, boj o třetí místo je neuvěřitelné vyrovnané

Článek
Souhrn 35. kola Serie A: V boji o titul ani o udržení se nic nemění, boj o třetí místo je neuvěřitelné vyrovnané © goal.com - Mirko Vučinič v dresu Juventusu.

2

29.04. - REVIEW Neapol bojující o Ligu mistrů nezvládla velmi důležité utkání s Římem, když přišla o vedení dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Po výhře Udinese nad Laziem je situace okolo třetího místa neuvěřitelně vyrovnaná. V boji o titul se stejně jako v boji o udržení nic nezměnilo. Juventus rozdrtil Novaru 4:0, AC Milán Sienu 4:1.

Boj o titul:

Novara Calcio

Novara Calcio 0:4 (0:2) Juventus FC

Juventus

Branky: 16. a 64. Vučinič, 40. Borriello, 50. Vidal

Juventus tentokrát neponechal nic náhodě, rozdrtil předposlední Novaru a je znovu blíže Scudettu! Naopak Novara je po dnešním kole na 99 procent v Serii B.

Naprostá převaha hostí se poprvé projevila v 16. minutě, kdy se po Pirlově pasu prosadil útočník Mirko Vučinič. Poté velké šance nevyužili Marchisio s Pirlem, druhé trefa však přišla ještě do přestávky.

Ve 40. minutě Giaccherini nacentroval míč na hlavu Borriella, který se trefil ve druhém utkání za sebou. I ve druhém poločase byla Stará dáma lepší, v 50. minutě již na 3:0 upravil Arturo Vidal. Poslední slovo si pak vzal hráč, který skóroval jako první. Mirko Vučinič v 64. minutě zakončil účet zápasu na konečných 4:0.

Siena

AC Siena 1:4 (0:2) Milan AC

AC Milán

Branky: 83. Bogdani - 29. a 90+4. Ibrahimovič, 26. Cassano, 90. Nocerino

AC Milán konečně předvedl jistý výkon a v Sieně zvítězil jasně 4:1. I když po brance Bogdaniho z 83. minuty si hosté nemohli být ničím jistí.

Hosté sice Sienu nijak nepřestříleli, ale využívali své šance. Už ve 28. minutě skóroval Antonio Cassano a byla to pro něj první trefa po mozkové příhodu, kterou utrpěl na konci října.

Za tři minuty se Cassano změnil v nahrávače a po střele Ibrahimoviče to bylo o dvě branky. Za čtyři minuty mohl skórovat Boateng, Brkič se překonat nenechal.

Druhou půli začali lépe domácí. Ve 47. minutě měl gól na kopačce Destro, ale Abbiati míč chytil. V 68. minutě pak neproměnil tutovku Paolo Grosso. V 83. minutě už ale Abbiatiho překonal Erjon Bogdani a bylo to drama.

Za sedm minut ale výhru hostí potvrdil Antonio Nocerino a poslední slovo měl ve čtvrté minutě nastavení Zlatan Ibrahimovič, který dál kráčí za italskou zlatou kopačkou pro nejlepšího střelce ligy.

Boj o 3. místo zaručující předkolo Ligy mistrů:

AS Řím

Roma AS 2:2 (1:0) SSC Napoli

Neapol

Branky: 41. Marquinho, 88. Simplicio - 49. Zuniga, 67. Cavani

Neapol byla dvě minuty od výhry, která by je výrazně příblížla k Lize mistrů. I tak je po dnešku Neapol třetí, AS Řím zůstává sedmý.

První velkou šanci zneškodnil Tottimu De Sanctis, na druhé straně neuspěl proti Lobontovi Zuniga. V první půli byli domácí lepší. Jenže Gago netrefil prázdnou branku a Taddeie vychytal pozorný Lobont. Ve 41. minutě ale centr Rosiho nešel Marquinha a ten hlavou poslal Vlky do vedení.

O něj hned po pauze přišli. Nádherným způsobem se trefil Zuniga. Do hry zasáhli oba uzdravení hostující útočníci. Pandev to hned zkoušel, Lobont se ošálit nenechal. V 67. minutě už ale lovil míč ze sítě.

Cavani obešel obránce a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení. Na hřiště nastoupil mladičký talent Tallo a byl u vyrovnávací branky, kterou vstřelil po jeho centru v 88. minutě Fabio Simplicio.

AS Řím tak zachránil alespoň bod a stále může živit naději na předkolo Ligy mistrů. Stejně tak se LM týká Neapole.

Inter

Internazionale FC 2:1 (0:0) A.C. Cesena

Cesena

Branky: 59. vlastní Von Bergen, 72. Zarate - 57. Ceccarelli

Inter Milán drtil poslední Cesenu, ale dlouho se nemohl prosadit. Dokonce prohrával, nakonec ale bere tři body a prozatím se posouvá na pátou pozici.

Velké šance spalovali domácí. Neuspěli Nagatomo, Sneijder a ani Pazzini. Na konci půle se netrefil ani v dobrém postavení Lucio. U hostů nejvíce zlobil Iaquinta, ale obrana a gólman Castellazzi si na něj dávali pozor.

Góly tak padaly až ve druhé půli. V 53. minutě se do obrovské šance dostal Iaquinta, trefil pouze břevno! O tři minuty později ale Rodriguez nacentroval míč na Ceccarelliho a ten překvapivě poslal poslední tým do vedení.

To trvalo pouze dvě minuty. Střelu Obiho si do vlastní sítě srazil Von Bergen. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě. Guarín centrem poslal míč na hlavu střídajícího Zarateho, který vystřelil domácím tři body. Poté už si Inter náskok hlídal. A taky uhlídal, vyhrál 2:1 a stále může bojovat o třetí místo.

Udinese

Udinese Calcio 2:0 (0:0) Lazio SS

Lazio

Branky: 69. Di Natale, 90+3. Pereyra
ČK: 90+4. Dias (Lazio)

Udinese doma přehrálo Lazio a boj o Ligu mistrů bude neskutečně dramatický. Domácí byli jasně lepší a Lazio téměř k ničemu nepustili.

Gólman Marchetti ale nejprve vychytal Pinziho a následně i velkou šanci po střele Di Nataleho. Nejlepší střelec Udinese byl ve velké šanci i ve 45. minutě po centru Pinziho, ale Marchetti chytal velice dobře.

Další střela Di Nataleho mířila mimo, na druhé straně se neprosadil Ledesma. V 69. minutě už ale domácí skórovali, po Domizziho přihrávce se prosadil právě Di Natale. Poté si Udinese hlídalo náskok a v 93. minutě se po Bastově centru prosadil střídající Pereyra.

V 94. minutě navíc dostal Dias červenou kartu a čeká ho trest. Po dnešku je situace okolo třetího místa neuvěřitelně vyrovnaná. Čtyři týmy (3. Neapol, 4. Udinese, 5. Lazio a 6. Inter) mají po 55 bodech. V závěru to tak bude skvělá podívaná!

ČK: 90. Esposito (Lecce)

Cagliari jasně přehrávalo Chievo, gól mu ale nedalo. Remíza se udála i v Palermu, které stále nemá jistou záchranu. Skóré otevřel v 25. minutě obránce Nicola Legrottaglie, vyrovnání přišlo ve 47. minutě, kdy se po přihrávce Bertola prosadil Fabrizio Miccoli.

V boji o udržení se nic nemění. Janov stále drží jednobodový náskok na osmnácté Lecce. A to i přesto, že dnes prohrál v Bologně 3:2. Lecce totiž doma selhalo a v zápase proti Parmě prohrálo 1:2.

Přitom mohlo vést, ještě útočník David Di Michele trefil tyč. Ve druhé půli se naopak hosté dvakrát prosadili a ačkoliv Tomovič zdramatizoval utkání, v nastavení dostal druhou žlutou karti Esposito a bylo o prohře domácícho týmu rozhodnuto.

Atalanta si zajistila udržení a poskočila do první desítky. Nebýt šestibodového odpočtu, Atalanta by hrála o poháry! Dnes porazila Fiorentinu 2:0 a po dlouhé odmlce se prosadil útočník Udinese Germán Denis, který v Atalantě hostuje. Druhou branku přidal Bonaventura.