Zpět na » Serie A » Souhrn 31. kola Serie A: AC Milán senzačně prohrál a Juventus jde do čela, ztratil i Inter a AS Řím

Serie A - Souhrn 31. kola Serie A: AC Milán senzačně prohrál a Juventus jde do čela, ztratil i Inter a AS Řím

Souhrn 31. kola Serie A: AC Milán senzačně prohrál a Juventus jde do čela, ztratil i Inter a AS Řím © goal.com - Fabio Quagliarella slaví branku v dresu Juventusu.

2

07.04. - REVIEW AC Milán doma senzačně podlehl Fiorentině 1:2. Zato Juventus vyhrál v Palermu 2:0 a jde do čela. Ztratil i Inter Milán a v Lecce prohrál AS Řím. Tři body naopak bere Udinese, trefil se Antonio Di Natale.

AC Milán

Milan AC 1:2 (1:0) ACF Fiorentina

Fiorentina

Branky: 31. Ibrahimović - 47. Jovetić, 89. Amauri

Šok zažilo San Siro. AC Milán hrál proti sestupem ohrožené Fiorentině, ale z utkání neodvezl ani jeden bod. Fiorentina totiž vyhrála 1:2 a AC Milán přišel o první pozici!

Začátek měli lepší hosté, jenže Jovetič i Kharja pálili mimo. Gól ale vsítili domácí. Ve 31. minutě Nastasič fauloval Lopéze a kopala se penalta. I když pád byl přifilmovaný. Každopádně Ibrahimovič pokutový kop proměnil a domácí vedli.

Ve 34. minutě mohl vyrovnat Ljajič, Abbiati byl pozorný. Ve 39. minutě měl na noze gól Maxi Lopéz, jeho střela skončila na tyčce. První půli přesto Rossoneri vyhráli.

Jenže hned po přestávce inkasovali. Jovetič předvedl hezké sólo a s trochou štěstí překonal Abbiatiho. Ten pak spálil velkou šanci, na druhé straně se nedokázal prosadit střídající Robinho. V 83. minutě se do hry dostal uzdravený Antonio Cassano a byl u rozhodujícího momentu.

V 89. minutě Mexes chyboval, Jovetiš našel Amauriho a ten rozhodl o tom, že AC Milán doma prohrál 1:2 a ztratil první příčku v tabulce.

Cagliari

Cagliari Calcio 2:2 (1:1) Internazionale FC

Inter

Branky: 5. Astori, 61. Pinilla - 6. Milito, 64. Cambiasso

Inter Milán jen remizoval v Cagliari 2:2 a na Ligu mistrů ztrácí již devět bodů. Domácí se prosadili již v páté minutě, kdy Cossu přihrával Astorimu a ten zblízka překonal gólmana Castelazziho.

Jenže za minutu bylo vyrovnáno. Zarate centroval, zakončoval Diego Milito. Poté ale jakoby všichni hráči přestali hrát, další šance jsme se tak dočkali až ve 37. minutě. Velkou šanci měl Nainggolan, ale výborné zasáhl náhradník za Julia Cesara.

V 61. minutě šli domácí podruhé do vedení. Conti nacentroval míč na hlavu Pinilly a ten se nemýlil. Radoval se ale natolik, že dostal druhou žlutou kartu a musel pod sprchy.

Vyrovnání přišlo záhy. Forlán si vyměnil míč s Militem, ten se dostal ke Cambiassovi a Inter vyrovnal. V závěru mohl rozhodnout Zarate, Agazzi byl pozorný. Cagliari tak uhrálo s Interem remízu 2:2.

Lecce

U.S. Lecce 4:2 (2:0) Roma AS

AS Řím

Branky: 22. a 49. Muriel, 44. a 55. z penalty Di Michele - 88. Krkić, 90. Lamela

AS Řím doma porazil Novaru 5:2, ale v Lecce prohrál vysoko 4:2. Vlci předvedli velmi špatnou obranu, naopak domácí hráli aktivně.

Do vedení šli ve 22. minutě, kdy se prosadil Luis Muriel. Druhou a zřejmě rozhodující branku přidal minutu před pauzou Di Michele. Pokud se hosté chtěli o něco pokusit, v 55. minutě měli i po té nejmenší naději.

Ve 49. minutě zvyšoval již na 3:0 Muriel, druhou branku si o pár minut později díky penaltě připsal i David Di Michele. Přesto Vlci úplně nesložili zbraně. V 88. minutě snížil po spolupráci s Lamelou Krkič, poslední slovo si pak vzal právě asistent u první branky. I přesto AS prohrálo vysoko 4:2 a Lecce dále drží naději na udržení.

Palermo

US Citta di Palermo 0:2 (0:0) Juventus FC

Juventus

Branky: 56. Bonucci, 69. Quagliarella

Naprostá dominance Juventusu v utkání přinesla ovoce až ve druhé půli. Hosté se ale trefili dvakrát a díky třem bodům obsazují první pozici!

V první patnáctiminutovce se k šanci propracovali Vidal, Quagliarella i Vučinič. Ani jedna střela však Viviana nepřekonala. Ve 20. minutě pálil Caceres a jen těsně minul. Viviano chytal velice dobře a v první půli si na něj nepřišel ani Pirlo. Marchisio poté pálil vedle a první půle tak branku nenabídla.

Juventus měl problém s přesností a ten nevyřešil ani Vidal, jenž také pálil vedle. V 56. minutě už se ale Stará dáma radovala. Pirlo centroval a obránce Bonucci hlavou nedal Vivianovi šanci.

Druhá branka na sebe dlouho nenechala čekat. Střídající Matri předal míč Quagliarellovi, který nádhernou střelou definitivně rozhodl. Za celé utkání vypálilo Palermo jen jednou na branku a zaslouženě prohrálo. S Juventusem 0:2.

Lazio

Lazio SS 3:1 (1:1) SSC Napoli

Neapol

Branky: 9. Candreva, 68. Mauri, 81. Ledesma z pen. - 34. Pandev

I bez Miroslava Kloseho Lazio zvítězilo 3:1 a zůstává na třetí pozici, která zajišťuje Ligu mistrů. Domácí se dostali do vedení v 9. minutě. Konko našel volného Candrevu a De Sanctis neměl nárok.

Hosté si však přichystali nádherné vyrovnání. Lavezzi patičkou vyzval ke skórování Pandeva a ten nepohrdl. První půle tak vítěze němela.

Ta druhá už ano. Domácím se podařilo vstřelit rozhodující gól v 68. minutě. Po centru Radua se k míči dostal Mauri a nádherným obloučkem překonal De Sanctise. Nakonec přišla i třetí trefa domácích. V 81. minutě po faulu na Rocchiho proměnil penaltu Cristian Ledesma.

Chievo - Catania 3:2

Branky: 6. Bradley, 20. Pellissier z penalty, 50. Paloschi - 32. vlastní Andreolli, 85. Almiron

Atalanta doma vedla nad Sienou po brance Schelotta, jenže vzápětí vyrovnal Larrondo z pokutového kopu. Domácí hráli bez nejlepšího střelce Germána Denise, který zřejmě po zranění ztratil místo v základní sestavě.

Hra byla ve druhé půli často přerušována a gólu se diváci dlouho nemohli dočkat. Ten přišel až v nastavení, kdy Destro dostal parádní kolmici a ještě hezčí střelou rozvlnil síť. Domácí už neměli čas na odpověď a proto prohráli 1:2.

Cesena doma remizovala s Bolognou 0:0 a nadále zůstává poslední. Šance sice byly na obou strnách, ale gólmani měli svůj den. Bologna po tomto utkání zůstává čtrnáctá.

Novara se rozešla smírně s Janovem. Oba týmy v minulém kole inkasovaly pět branek, dnes už se gólových hodů diváci nedočkali. Hosté šli do vedení po brance Marca Rossiho, domácí se však ve druhé půli zvedli a dokázal vyrovnat. Caracciolo sice míč za Freye nedostal, ale Mascarovi se to již povedlo.

Catania prohrála v Chievu 3:2, ale přesto zůstává v první desítce. Do ní se po výhře dostalo i Chievo. O průběhu zápasu rozhodla první dvacetiminutovka. Už v sedmé minutě otevřel skóré Michael Bradley a po faulu v pokutovém území nařídil rozhodčí penaltu. Tento okamžik se stal v minutě dvacáté, hostující Spolli navíc inkasoval červenou kartu a musel ze hřiště.

Penaltu proměnil Pellissier a zdálo se být rozhodnuto. Snížení příšlo ve 32. minutě, kdy se Andreolli srazil míč do vlastní sítě. Domácí zvýšili svůj náskok v 50. minutě, kdy se povedla souhra Pellissier - Paloschi. Zakončoval ten druhý. Hosté na tuto branku znovu odpověděli, v 85. minutě se ještě v pádu dokázal prosadit Almirón. To ale bylo vše, co zápas nabídl. Catania tak prohrála v Chievu 3:2.

Udinese doma konečně zabralo a porazilo Parmu 3:1. Dvěma góly se na výhře podílel Kwadwo Asamoah, jednu branku vstřelil Antonio Di Natale. Udinese se tak posunulo na pátou pozici.