Zpět na » Serie A » Další bomber odchází - C. Lucarelli

Serie A - Další bomber odchází - C. Lucarelli

0

Líbilo se

13.07. - Cristiano Lucarelli, bomber Livorna a italský reprezentant, mění podle očekávání dres. Překvapivě však nezakotví ani v jiném italském klubu, ani v Anglii, jak se mnozí domnívali. Lucarelliho čeká služba pro ukrajinský Shakhtar Donetsk.

Shaktar Donetsk uzavřel v nočních hodinách dohodu s Livornem i s hráčem. Ăštočník by měl klubu pomoci v boji o ligový titul i v zápolení s mezinárodní konkurencí v Lize mistrů. Lucarelli si miliónářskou soutěž zahraje poprvé v životě. V Donetsku se bomber upíše na tři roky (do roku 2010) s ročním platem 3 až 4 milióny euro (první částku uvádí gazzetta.it, druhou datasport.it, pozn. autora). Livorno z přestupu vyinkasuje 8 miliónů eur.

Předpokládá se, že Lucarelli v Donetsku ukončí kariéru. V Livornu Cristiano nastřílel 93 branek a je druhým nejlepším střelcem v historii klubu. Lucarelli se na konci ročníku 2006/07 neoficiálně rozloučil s toskánským klubem. Předpokládalo se, že přestoupí k jinému účastníkovi Serie A. Média spekulovala o zájmu Parmy a Sampdorie či anglického Portsmouthu.

Serii A tak v krátké době opuští již třetí kanonýr. Před Lucarellim se vydal Luca Toni do Bayernu a Rolando Bianchi do Manchesteru City. Po odchodu Cristiana Lucarelliho by Livorno mohlo urychlit jednání o příchodu českého útočníka Jaroslava Ĺ edivce.

/ datasport.it, gazzetta.it, Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články