Zpět na » Serie A » Souhrn 29. kola Serie A: Díky Ibrahimovičovi AC Milán opět vyhrál, Neapol ztratila vyhrané utkání

Serie A - Souhrn 29. kola Serie A: Díky Ibrahimovičovi AC Milán opět vyhrál, Neapol ztratila vyhrané utkání

Souhrn 29. kola Serie A: Díky Ibrahimovičovi AC Milán opět vyhrál, Neapol ztratila vyhrané utkání © article.wn.com - Zlatan Ibrahimovič znovu nejlepším hráčem!

0

25.03. - AKTUALIZOVÁNO AC Milán sice proti Vlkům ze Říma prohrával, na konci utkání se však znovu radoval ze tří bodů. A hvězdou byl opět Zlatan Ibrahimovič, který vstřelil obě branky Rossoneri. Celkem jsme viděli už šest remíz. Neapol doma vedla nad Catanií 2:0, přesto ztrácí dva body. Remizovalo i Palermo s Udinese.

AC Milán

Milan AC 2:1 (0:1) Roma AS

AS Řím

Branky: 53. z penalty a 83. Ibrahimović - 44. Osvaldo

Pro domácí utkání nezačalo vůbec dobře. V 10. minutě se zranil Thiago Silva a musel střídat. Podle prvních informací si poranil stehenní sval a bude nejméně týden chybět.

V prvních minutách bylo AC aktivnější. Muntariho vychytal Stekelenburg, střely Emanuelssona a Ibrahimoviče skončily vedle.

První půle jednoznačně patřila domácím. Hlavičku Ibrahimoviče musel likvidovat Stekelenburg, střela El Shaarawyho skončila na tyči. Přesto odcházeli do kabin spokojenější hosté. Ve 44. minutě totiž z ojedinělé situace udeřil po přihrávce De Rossiho Pablo Daniel Osvaldo.

Stekelenburg se činil i ve druhé půli, když zneškodnil střelu El Shaarawyho. Na penaltový kop Zlatana Ibrahimoviče z 53. minuty už však neměl.

Nápor domácích byl zřetelný. Nizozemský gólman si pohlídal střely Mesbaha a Ibrahimoviče, rána Muntariho pak padla na břevno! Rozhodující moment přišel v 83. minutě, kdy se Milán zaslouženě radoval z branky. A byla to opět paráda. Ibra si zpracoval těžký balón, obloučkem přehodil Stekelenburga a do prázdné branky rozhodl tento zápas. AC Milán zaslouženě vyhrál 2:1. A děkovat může opět své jedenáctce.

Palermo

US Citta di Palermo 1:1 (1:0) Udinese Calcio

Udinese

Branky: 31. Miccoli - 84. Torje

Čistý hattrick se zřejmě konat nebude. Antonio Di Natale vyhrál korunku střelců dvakrát za sebou a i letos měl velice dobrou pozici. Nyní je situace jiná. V posledních třech zápasech se trefil jen jednou a ani dnes gól nedal. Zlatan Ibrahimovič naopak dál řádí, dnes vsítil dvě branky a na svém kontě jich má již 22. Di Natale pouze devatenáct.

Každopádně Udinese opět nezvítězilo. V Palermu zachraňovalo v poslední desetiminutovce alespoň bod, ten obstaral svou brankou střídající Torje. I přes remízu se Udinese na chvíli dostalo na třetí pozici. Neapol i Lazio má ale zápas k dobru.

Hostům patřil začátek zápasu. Basta a Danilo pálili těsně vedle, střelu Di Nataleho lapil Viviano. Ten byl jako vždy velmi aktivní, ale na Viviana vyzrát nedokázal. Místo toho si ve 31. minutě převzal od Barreta míč Micoli a prostřelil Handanoviče.

Udinese střílelo i z docela větších vzdáleností a proto střely Abdiho a Asamoaha skončily mimo. V 66. minutě přišel na hřiště Gabriel Torje a byl to právě on, který v 84. minutě zařídil hostům po Pereyrově přihrávce bod. V závěru mohl rozhodnout Di Natale, ale do střely se postavil jeden z obránců. Udinese si tak z Palerma veze bod za remízu 1:1.

Neapol

SSC Napoli 2:2 (0:0) Catania Calcio

Catania

Branky: 61. Džemaili, 67. Cavani - 75. Spolli, 85. Lanzafame

Minulé kolo Udinese ztratilo vyhrané utkání proti Neapoli. Dnes právě ona ztratila dva body proti Catanii. Po dvou rychlých trefách vedla ještě patnáct minut před koncem 2:0, nakonec bere pouze bod.

Domácí byli lepším týmem, ale v první půli jim štěstí zrovna nepřálo. Hlavička Hamšíka jen těsně minula levou tyčku, Gargana vychytal Carrizo. V závěru půle neuspěl ani Aronica, jeho střele scházel tak metr.

Druhý poločas začal dvěma nepřesnými pokusy Cavaniho, poté už padaly branky. V 61. minutě poslal domácí do vedení Dzemaili, poté si Cavani došel pro dorážku a zvýšil na 2:0. Jeho první rána skončila na tyči.

Vše tedy vypadalo na pohodový závěr. Opak byl pravdou. Definitivně mohl v 73. minutě rozhodnout Pandev, ale trefil tyč. Platilo tak pravidlo nedáš, dostaneš. V 75. minutě snížil Spolli a všichni dobře veděli, že konec ještě není.

Také, že nebyl. V 84. minutě přišel na hřiště Davide Lanzafame a právě on o minutu později vyrovnal na konečných 2:2. Poslední šanci v samém závěru spálil Gargano a pro Neapol je tento zápas v boji o třetí pozici velkou ztrátou.

Janov

Genoa CFC 2:2 (1:1) ACF Fiorentina

Fiorentina

Branky: 21. Belluschi, 89. Palacio - 31. Montolivo, 70. Natali

Speciální utkání pro Alberta Gilardina skončilo remízou. Poprvé nastoupil Gilardino proti svým. V utkání, které skončilo 2:2, se neprosadil.

Aktivněji začali domácí a Boruc se musel vytáhnout proti střele Biondiniho. Na druhé straně hlavičkou upozornil Freye Amauri. Ve 21. minutě padla první branka. Mesto nacentroval míč na Belluschiho a ten hlavou otevřel skóré.

Zvýšit náskok mohl opět hlavičkou Rossi, těsně branku minul. Místo toho tak přišlo vyrovnání. Montolivo si vyměnil míč s Vargasem a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Poločas skončil šancí Rossiho, který hlavou znovu minul.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Marchionniho tvrdou střelu však za svá záda Frey nepustil. Fialky přesto šly do trháku, v 70. minutě se po rohu hlavou prosadil Cesare Natali.

Už to vypadalo na výhru hostů, když v tom se probudil v utkání celkem nevýrazný Alberto Gilardino. V 89. minutě přihrál Palaciovi a ten vyrovnal na konečných a zřejmě spravedlivých 2:2.

Juventus

Juventus FC 2:0 (0:0) Internazionale FC

Inter

Souhrn naleznete zde.

Další nedělní zápasy:

V odpoledním utkání se Atalanta musela obejít bez nejlepšího střelce Denise, přesto dokázala porazit poměrně silnou Bolognu. Gólem se na výhře 2:0 podíleli Gabbiadini a Tribocchi. Hosté měli v utkání i dávku smůly, Di Vaio střílel do tyče, Diamanti pro změnu napálil míč do břevna.

Lazio se doma bez Mira Kloseho dlouho trápilo. Do utkání po přestávce zasáhl i Libor Kozák. Vítězná branka nakonec přišla v 88. minutě, kdy se hlavou prosadil Diakité. Cagliari tak z Říma odjíždí bez bodu.

Další tři zápasy vítěze nenašly. Novara doma remizovala s Lecce bez branek, Chievo ztratilo vedení proti Sieně a Cesena se rozešla smírně s Parmou. Toto utkání nabídlo čtyři branky. Do vedení šli těsně před přestávkou hosté, kdy se po Giovincově přihrávce prosadil Floccari.

Pár sekund po přestávce okamžitě vyrovnal Santana a v 53. minutě domácí poslal do vedení Del Nero. Bod poté Parmě zařídil Paletta, přihrával mu Biabiany. Pro Cesenu už je tak sestup téměr stvrzený. Tento tým by potřeboval čtrnáct bodů v posledních devíti zápasech k tomu, aby měl teoretickou šanci na záchranu. A už toto je vcelku nereálné.

Novara - Lecce 0:0

Cesena - Parma 2:2 (0:1)
Branky: 46. Santana, 53. Del Nero - 40. Floccari, 61. Paletta

Chievo - Siena 1:1 (1:0)
Branky: 9. Acerbi - 51. Destro

Atalanta Bergamo - Bologna 2:0 (0:0)
Branky: 50. Gabbiadini, 90. Tiribocchi

Lazio Řím - Cagliari 1:0 (0:0)