Zpět na » Serie A » Souhrn 25. kola Serie A: Matri opět spasil Juventus, Denis sestřelil AS Řím

Serie A - Souhrn 25. kola Serie A: Matri opět spasil Juventus, Denis sestřelil AS Řím

Souhrn 25. kola Serie A: Matri opět spasil Juventus, Denis sestřelil AS Řím © usatoday.com - Alessandro Matri se raduje z branky.

0

26.02. - AKTUALIZOVÁNO Juventus v Miláně nevyhrál, ale vybojoval alespoň bod. V 83. minutě vyrovnal na konečných 1:1 Alessandro Matri. Germán Denis vstřelil AS Římu hattrick, Vlci si odvezli kromě dvou červených karet i debakl 4:1. Inter opět padl, v Neapoli prohrál 1:0. Antonio Di Natale se po zranění uvedl gólem, Udinese zvítězilo.

Janov

Genoa CFC 2:2 (0:1) Parma FC

Parma

Branky: 79. a 90.+5 Palacio - 6. Gobbi, 53. Floccari

Janov byl doma jasně lepší, ale proti Parmě zachraňoval bod až v 95. minutě. Parmu už v šesté minutě poslal do vedení Gobbi. Druhou trefu mohl přidat Giovinco, byl mu odpískán těsný ofsajd.

Diváci moc šancí neviděli. Ta další přišla v 53. minutě, kdy Floccari hezky vystřelil a míč se štěstím prošel za záda Freye.

V 78. minutě mohl snížit Rodrigo Palacio. Měl možnost kopat pokutový kop. Ten sice neproměnil, ale z dorážky už bezmocného Miranteho překonal. Frey poté zneškodnil několik dobrých příležitostí hostí, naopak se znovu prosadili domácí.

Rozhodčí nastavil sedm minut a v té páté se domácí postarali o vyrovnání. Cristobal Jorquera centrem našel Palacia a ten prokázal své střelecké nadání. Janovu vystřílel bod.

AC Milán

Milan AC 1:1 (1:0) Juventus FC

Juventus

Branky: 15. Nocerino - 83. Matri
ČK: 89. Vidal (Juventus)

Juventus byl pár minut od první porážky v letošní sezóně. Nakonec ho ale spasil opět Alessandro Matri. Ten od Antonia Conteho opět nedostal šanci v základní sestavě, ale ve druhé půli na hřiště nastoupil a opět vstřelil branku.

Utkání však začal lépe pro domácí. V 15. minutě Robinho našel Antonia Nocerina, který vypálil z dálky, jeho rána byla tečovaná a domácí vedli. Buffon byl bez šance.

Milán byl aktivnější, ve velké šanci se ocitl Mexes, jeho hlavičku vyrazil Buffon. K dorážce se však dostal Muntari a vstřelil druhou branku, jenže rozhodčí gól neviděl. Velká chyba, která ovlivnila utkání.

Vzápětí byl v dobré pozici Chiellini, ale Abbiati zasahovat nemusel. Buffon byl skvělý, postaral se o šanci Robinha a překonat ho nedokázal ani Van Bommel, který ve 45. minutě pálil těsně nad.

Ve druhé půli se hlavně ze začátku hrálo hlavně ve středu hřiště. V 50. minutě zkoušel Abbiatiho překonal Vidal, pálil mimo. To samé se dá říci o střele Vučiniče. K první střele na branku se až v 69. minutě dostal Fabio Quagliarella, Abbiati byl výborný.

V 79. minutě se k míči dostal Matri a vyrovnal, jenže pomezní rozhodčí viděl ofsajd a gól tak uznán nebyl. Znovu se však jednalo o špatné rozhodnutí. Matri se ale nakonec dočkal. V 83. minutě Simone Pepe dokázal najít Alessandra Matriho a ten opět potvrdil, že je nejlepším střelcem Juventusu.

Utkání už poté nabídlo jen červenou kartu. Arturo Vidal chtěl obrat o míč Van Bommela, jeho skluz byl však jasným faulem a rozhodčí Paolo Tagliavento udělil Vidalovi červenou kartu. Juventus remizoval s AC Milánem 1:1, o vedení tak Rossoneri nepřišli.

Atalanta

Atalanta Bergamasca Calcio 4:1 (2:1) Roma AS

AS Řím

Branky: 19, 47. a 66. Denis, 10. Marilungo - 36. Borini
ČK: 54. Osvaldo, 82. Cassetti (oba Řím)

Germán Denis je zpět! Po menší odmlce dnes vstřelil hattrick a postaral se o pohodovou výhru nad AS Řím v poměru 4:1.

Už v desáté minutě šli domácí do vedení. Denis přihrál Marilungovi a ten prostřelil Stekelenburga. Gól mohl vstřelit už ve třetí minutě, to jeho ránu zastavila tyčka.

V 19. minutě to bylo již o dvě branky. Z nahrávače se stal střelec. Maxi Moralez centroval a Denis zakončoval. Denis byl v další šanci o několik minut později, ale místo branky nechal vyniknout Stekelenburga. Hosté se pak dostali ke snížení, když Osvaldo vyzval ke skórování Boriniho a ten jen potvrdil svojí formu z posledních zápasů. To bylo ale to poslední, co hosté v utkání předvedli.

Tedy co se týče branek. Předvedli se celkem dost. V zápase dostali dvě červené karty. O tom ale později. Dvě minuty po přestávce se ke slovu opět dostala dvojice Marilungo - Denis. A druhý jmenovaný opět nedal Stekelenburgovi šanci.

Poté měl velkou příležitost José Angel, ale výborným zákrokem se předvedl Consigli. Poté přišla první červená karta. Inkasoval jí Osvaldo, jenž hodně zbytečně a tvrdě fauloval. Trest ho rozhodně nemine.

Domácí přesilovku zužitkovali, v 66. minutě Cigarinovou přihrávkou nepohrdl Denis a vstřelil tak hattrick. Utkání završila druhá červená hostů, kterou v 82. minutě uviděl Cassetti. AS Řím tak tvrdě narazil, v Atalantě prohrál vysoko 4:1.

Neapol

SSC Napoli 1:0 (0:0) Internazionale FC

Inter

Branka: 59. Lavezzi
ČK: 79. Aronica (Neapol)

Inter Milán opět prohrál, znovu nedal gól a zůstává na sedmém místě. Naopak Neapol zažívá skvělé období, nyní se dostala na pátou příčku.

V první velké šanci utkání Stankoviče vychytal De Sanctis. Na druhé straně měli dobré pozice Dzemaili a Inler, vyznamenal se Cesar. Nepřišel si na něj ani dobře střílející Lavezzi a hlavičkující Cavani. Poločas tak branku nenabídl.

Po půli hostující kouč překvapivě posadil Wesleyho Sneijdera a možná se mu to vymstilo. V 59. minutě začal akci Cavani, kterou po spolupráci s Dzemailim dokončil Ezequiel Lavezzi.

Šanci na vyrovnání dostali hosté v 79. minutě, kdy Aronica fauloval Faraoniho a musel jít předčasně pod sprchy. Jenže Inter za celý zápas vystřelil jen jednou na branku. To právě už v první půli Dejan Stankovič. V nejlepší pozici byl na konci zápasu Pazzini, jeho hlavička však skončila mimo tři tyče. Inter tak znovu prohrál, tentokrát v Neapoli na San Paolo 1:0.

Branka: 36. Klose

Chievo doma porazilo poslední Cesenu a nadále se udržuje v první desítce. Naopak Cesena už si pomalu buduje místečko v Serii B. O utkání rozhodla situace v 78. minutě, kdy se střelecky prosadil Moscardelli.

Cagliari překvapivě nestačilo na Lecce. Hosté se tak ještě nevzdávají o udržení v Serii A. Vše postatné se odehrálo během desíti minut v rozmezí od padesáté do šedesáté minuty. Lecce poslal do vedení Muriel, vzápětí vyrovnal z penalty Larrivey, ale v 60. minutě Bertolacci vyslal na Agazziho parádní volej a Lecce si odváží tři body.

Siena si v domácím prostředí poradila s Palermem. Po výhře 5:1 nad Laziem přišla krutá porážka od Sieny 4:1. Domácí bojují o udržení, dnes ale zahráli skvěle. O osudu utkání rozhodla už první minuta, přesněji ve 35 sekundě. Federico Balzaretti fauloval a musel se pakovat ze hřiště.

I tak ve 12. minutě poslal hosty do vedení Igor Budan. Siena se ale ničeho nelekla a postupem času přebírala iniciativu. Ve 23. minutě z penalty vyrovnal Terzi, do poločasu se poté prosadil ještě Erjon Bogdani. Hned po poločase navíc přidal další branku Rossettini a v 58. minutě uzavřel skóre po parádní standartní situaci.

Catania se nadále drží v první desítce, vyhrála v poklidu nad Novarou a je na devátém místě. Naopak Novara má stále sestupové problémy, nyní je devatenáctá a na sedmnáctou Sienu ztrácí devět bodů.

Antonio Di Natale se vrátil po zlomenině prstu do sestavy Udinese a bylo to hodně znát. V Bologně se dokázal jako jediný prosadit v první půli, když proměnil pokutový kop.

Ve druhé půli zvýšil náskok obránce Dušan Basta a ačkoliv zásluhou Koného domácí snížili, poslední slovo měl opět Antonio. Tentokrát ale střídající jmenovec Antonio Floro Flores. Hosté si tak odvážejí tři body za vítěztví 3:1.

Lazio Řím doma zabralo a dokázalo nejtěsnějším rozdílem porazit Fiorentinu. O jedinou branku se ve 36. minutě zasloužil Miroslav Klose. Na hřiště se dostal i český útočník Libor Kozák, ale v závěrečných minutách už neměl moc prostoru na to, aby se prosadil.