Zpět na » Serie A » Italské týmy v Evropě zářily

Serie A - Italské týmy v Evropě zářily

Italské týmy v Evropě zářily © -

0

08.11. - Tento týden byl pro italské týmy bojující o evropské poháry velmi úspěšný. Všechny týmy ze Serie A vyhrály až na AS Řím, který se štěstím vyválčil remízu na hřišti Sportingu Lisabon. Fiorentina rozdrtila doma Elfsborg.

Liga Mistrů

Šachťor Doněck - AC Milan 0:3 ( 66 a 93 Inzaghi, 72 Kaká)

Oba týmy nastoupily do utkání s ofenzivně laděnými týmy. V sestavě Šachťoru Doněck v záloze nechyběl Tomáš Hubschman. Ancelotti dal v útoku možnost Gilardinovi, který se před 14 dny proti Šachťoru dvakrát trefil. Na Ukrajině bylo chladno a někteří hráči měli i rukavice. Předpokládalo se, že počasí bude vyhovovat domácímu celku, ale byl to AC Milan, který zápas zvládl lépe. Nutno dodat, že domácí byli více aktivní a vytvořili si několik slibných šancí, ale bohužel pro ukrajinský celek, všechny jejich střely mířili do prostřed brány,kde stál po trestu vracející Dida. První branka padla 66. minutě, Pirlo prodloužil na Pippa Inzaghi, který se v takových momentech nemýlí. AC své vedení zvýšilo o 6 minut později Kaká, který obstřelil ukrajinského brankáře a s pomocí tyče zvýšil na 2:0. Konečnou podobu výsledku dal opět Pippo Inzaghi, který společně s Kaká utekl ofsajdové pasti. AC Milan tedy vyhrál na Ukrajině 3:0.

Šachťor Doněck: Pyatov; Srna, Chygrynskiy, Yezerskiy, Rat (William 73); Ilsinho, Hubschman, Fernandinho; Jadson; Lucarelli (Castillo 77), Brandao (Gladkiy 84)
AC Milan: Dida; Bonera, Nesta, Kaladze, Serginho (Brocchi 84); Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf (Maldini 79), Kaka; Gilardino (Inzaghi 63)
Rozhodčí: Vink

Lazio Řím - Werder Brémy 2:1 (57 a 68 Rocchi - 88 Diego pen.)

Lazio potřebovalo pro vrácení do hry o postup ze skupiny doma bezpodmínečně proti Brémám uspět. Před 14 dni totiž vyhrály Brémy v Německu 2:1. Lazio do zápasu vstoupilo aktivně a hned z kraje zápasu měl brémský brankář Wiese hodně práce. Jako první šli do vedení domácí. Naldo v pokutovém území fauloval Panděva a Thomasso Rocchi nadvakrát Wieseho překonal. Ten samý hráč v 68. minutě zvýšil již na dva nula, když utekl obraně a přehodil vyběhnuvšího Wieseho. V 88. minutě fauloval v pokutovém území Cribari Mertesachera a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Brémy navíc kopali penaltu, kterou bezpečně proměnil Diego. Brazilec však na konci zápasu neudržel nervy a prokopl panel a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Lazio doma porazilo Brémy 2:1.

Lazio Řím: Ballotta; Behrami, Stendardo, Cribari, Zauri (De Silvestri 18); Mudingayi, Ledesma, Mutarelli; Meghni (Manfredini 74); Rocchi, Makinwa
Werder Brémy: Wiese; Fritz (Harnik 76), Mertesacker, Naldo, Pasanen; Andreasen, Baumann (Jensen 32), Borowski; Diego; Rosenberg, Hugo Almeida
Rozhodčí: Bebek

Inter Milan - CSKA Moskva 4:2 ( 32 a 75 Ibrahimovič, 34 a 67 Cambiasso - 23 Jo, 31 Vagner Love)

Inter zatím kromě ostudného vystoupení ve Fenerbahce naplňuje roli favorita a vyhrává. Po výhře 2:1 v Moskvě přivítal na San Siru CSKA. Začátek zápasu připravil domácím fanouškům pořádnou sprchu. Ve 23. minutě Jo přešel přes půl hřiště, narazil si s Vagnerem Love a nádhernou střelou poslal CSKA do vedení. To ale nebylo vše. Wagner Love se dostal do brejku, do kterého se na chvíli zamotal, přesto dokázal překonat Julio Cesara. Odpověď Interu nenechala na sebe dlouho čekat. Chivu poslal center do šestnáctky a tam se dokázal nejlépe zorientovat Ibrahimovič a snížil. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Maicon našel Cambiassa a ten do poločasu vyrovnal na 2:2. Inter začal ovládat hru a vytvořil si velký tlak, vidět byl zejména Ibrahimovič. V 67. minutě obrat dokonal Cambiasso, na kterého propadl míč po rohovém kopu a Cambiasso pohodlně poslal Inter do vedení. Pojistku pro Inter zařídil v 75. minutě Ibrahimovič, který zpracoval míč a fantastickou střelou zvýšil na konečných 4:2.

Inter Milan: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Chivu; Zanetti, Cambiasso, Dacourt, Maxwell (Solari 66); Ibrahimovic (Suazo 84), Crespo (Cruz 63)
CSKA Moskva: Akinfeev; V Berezutski (Eduardo 70), Grigoriev, A Berezutski; Krasic, Dudu (Taranov 83), Rahimic, Zhirkov; Carvalho, Jo (Aldonin 46), Vagner Love
Rozhodčí: Allaerts

Sporting Lisabon - AS Řím 2:2 (Liedson 22 a 64 - 4 Casssetti, 89 Pizarro)

AS se v poslední době příliš nedaří a v Lize Mistrů spíše bojuje druhé místo a postup ze základní skupiny, jelikož první Manchester United již má postup zajištěný. Pro oba týmy to byl klíčový zápas. AS postrádalo stále zraněného Francesca Tottiho, před 14 dny se radoval římský celek z výhry 2:1. A v Lisabonu začali lépe hosté. Ve 4. minutě se do míče opřel Cassetti a nádhernou střelou poslal AS do vedení. Sporting odpověděl ve 22. minutě, kdy se nešťastně střetli Doni a Mexes, míč se odrazil k Liedsonovi, který pohodlně vyrovnal. Ten samý hráč po přestávce otočil vývoj zápasu, když v 64. minutě elegantně rybičkou zasunul center do Doniho brány. Osud byl však pro Sporting nemilosrdný. V 89. minutě se do míče opřel Pizarro, který trefil jednoho z lisabonských hráčů a míč skončil v síti. AS tak se štěstím vydřelo remízu 2:2 ze hřišě Sporingu Lisabon.

Sporting Lisbon: Tiago; Abel, Tonel, Polga, Ronny; Izmailov (Pereirinha 89), Miguel Veloso, Joao Moutinho; Romagnoli; Yannick Djalo (Vuckevic 63), Liedson
AS Řím: Doni; Cicinho, Mexes (Ferrari 46), Juan, Cassetti; De Rossi, Pizarro; Giuly (Brighi 90), Perrotta (Esposito 80), Mancini; Vucinic
Rozhodčí: De Bleeckere

Pohár UEFA

Fiorentina - IF Elfsborg 6:1 ( 4 a 78 Jorgensen, 5 Vieiri, 62 Donadel, 65 Kroldrup, 87 Di Carmine - 41 Ishizaki)

Fiorentina doma nastupovala proti Elfsborgu jako jasný favorit a svou roli zvládla do puntíku. Na Stadio Artemio Franchi si doslova otevřela střelnici. Domácí šli do vedení už ve 4. minutě díky Jorgensenovi, který se trefil z voleje. O minutu později zvýšil na 2:0 levačkou Vieri. Elfsborg se zmohl pouze na snížení skóre v 41. minutě, kdy střela Ishizakiho byla tečována a nakonec skončila za zády Freye. Viola však nesložila zbraně a dále útočili. Zápas se rozhodl během 62. a 65. minuty. Nejdříve se trefil parádně téměř z 35 metrů Donadel a pojistku přidal o 3 minuty později z přímého kopu Per Kroldrup. Zkázu švédského celku poté dodělal svou druhou brankou Jorgensen a v 87. minutě teprve 19-letý útočník Samuele Di Carmine. Fiorentina zničila Elfsborg vysoko 6:1 a po remíze 1:1 na Villarealu si připsala 3 body do tabulky skupiny C.

Fiorentina: Frey; Vanden Borre (Pasqual 70), Kroldrup, Ujfalusi, Balzaretti; Pazienza, Donadel, Semioli, Jorgensen; Osvaldo (Kuzmanovic 63), Vieri (Di Carmine 82)
Elfsborg: Wiland; Andersson, Bjorck, Augustsson, Karlsson; Ishizaki, A Svensson, Ilola, Mobaeck (Bajrami 81); Alexandersson (Avdic 77), Keene (M Svensson 21)
Rozhodčí: Dereli

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.