Zpět na » Serie A » Příprava: Inter prohrál, Lazio ve formě

Serie A - Příprava: Inter prohrál, Lazio ve formě

0

28.07. - Inter se nedokázal pomstít španělské Valencii za vyřazení v loňském ročníku Ligy mistrů. I dnes Manciniho tým Ĺ panělům podlehl, a to výsledkem 0:2. Lazio potvrdilo svoji formu divokým vítězstvím 5:2 na půdě Southamptonu.

Inter - Valencia 0:2 (13' a 39' Gavilan)

Inter v Londýně zahájil turnaj Emirates Cup duelem s Valencií, která milánský tým vyřadila v osmifinále posledního ročníku Ligy mistrů. Z nových posil Mancini otestoval Jimeneze a Suaza. Naopak zadáci Rivas ani Chivu se na hřišti neobjevili. Od začátku se mezi tyčemi objevil Francesco Toldo. Jeho čisté konto ovšem vzalo za své již ve 13. minutě po trefě Gavilana. Ve 27. minutě se urodila i první šance italského mistra. Ibrahimovic uvolnil Cruze, jenže jeho střelecký pokus bravurně zneškodnil Canizares. Ve 37. minutě Maxwell pálil do tyče vedoucího mužstva. Ve 39. minutě Valencia těžila ze sporně odpískaného faulu, jehož se měl dopustit Materazzi. Villův přímý kop tečoval Gavillan, který se stal dvojnásobným gólovým střelcem. Po přestávce Mancini vsadil na útočné trio Adriano - Cruz - Suazo. Do branky Interu se postavil místo Tolda Julio Cesar. Ani on ani Canizares již za svá záda branku nepustili a zápas skončil 2:0 pro Ĺ paněly. Zítra Inter v rámci turnaje Emirates Cup narazí na Arsenal.

INTER: Toldo (46' Julio Cesar); Filippini (46' Solari), Materazzi, Fatic, Maxwell; Figo (46' Suazo), Maaroufi (46' Dacourt), Bolzoni, Cesar (70' Jimenez); Ibrahimovic (34' Adriano), Cruz.

Southampton - Lazio 2:5 (28' Jones pen., 54' Rasiak pen. - 5' a 29' Mauri, 15' a 63' Rocchi, 3' Pandev)

Svěřenci Delia Rossi na anglické půdě vybojovali trofej Teda Batese po famozní výhře 5:2 nad Southamptonem. Biancocelesti se z výhry radovali již popáté z šesti přípravných utkání. Hrdinou utkání na St Mary's Stadium se stal kanonýr Tommaso Rocchi, který se mezi tyče trefil stejně jako jeho kolega Mauri dvakrát. Domácí střelecky profitovali ze dvou pokutových kopů. O výhře římského celku rozhodla již první půle, kterou Rossiho svěřenci ovládli v poměru 4:1. Přitom již po pěti minutách vedli 2:0.

LAZIO: Ballotta, Behrami, Cribari, Stendardo, Scaloni, Zauri, Ledesma, Mutarelli, Pandev, Mauri, Rocchi. Náhradníci: Berni, Inzaghi, Baronio, Firmani, Diakite, Kolarov, Belleri, Faraoni, Tare, Makinwa, De Silvestri, Sisostri, Del Nero.