Zpět na » Serie A » Jankulovski: Bral bych Ronaldinha

Serie A - Jankulovski: Bral bych Ronaldinha

0

Líbilo se

25.07. - Marek Jankulovski na dnešní odpolední tiskové konferenci pořádané klubem AC Milán odpovídal na dotazy novinářů. Médiím se svěřil, že rossoneri si kladou pro novou sezónu nejvyšší cíle. Zároveň také prozradil, kdo je jeho favoritem ze seznamu případných posil.

Jankulovski vstoupí do třetí sezóny u milánského klubu. V první se trápil, vloni už měl ale důvod k úsměvu. "První sezóna byla celkově těžká. Kvůli zranění jsem se musel připravovat odděleně. Hrát za velký tým není jednoduché. Potřeboval jsem rok, abych se přizpůsobil. Pak jsem byl již spokojen, když se mi v další sezóně dařilo mnohem víc než v té předchozí," zhodnotil svoji zatím krátkou kariéru u AC rodák z Ostravy.

Tak jako již mozí aktéři Serie A byl i Marek Jankulovski vyzván, aby odhadl šance svého klubu na zisk titulu. Všeobecně je za mírného favorita na scudetto opět považován Inter. Ten je podle Jankulovskiho týmem, který se dá porazit. "Také nesmíme zapomínat na Řím a Juventus. Když se bude dařit, tak náš tým může vyhrát vše, může dosáhnout velkých věcí."

"Klub ví, co se musí změnit. Ještě je čas, uvidíme. Tento rok máme velké cíle. Je před námi Superpohár a Interkontinentální pohár," připomněla milánska opora náročný program rossoneri.

A jak Marek Jankulovski hodnotí přestupovou politiku zaměstnavatele? "Jestli nějaký hráč přijde, určitě to bude někdo významný, splňující kvality Milána."

Český reprezentant vyřkl jméno fotbalisty, jehož by jako kolegu uvítal nejvíce. "Jestli mám říct jedno jméno, tak prozradím, že Ronaldinho je tím, který se mi nejvíce zamlouvá." V zápětí dodal, že všechni útočníci, o nichž se v Miláně mluví, jsou velkými šampióny. Brazilce Pata označil za obrovský talent světového fotbalu.

Jankulovski se o osud AC nebojí ani v případě, že žádná z hvězd na via Turati nepřijde. "Už vloni jsme prokázali, že jsme velkým týmem, prokázali jsme to vítězstvím v Lize mistrů."

/ acmilan.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články