Zpět na » Serie A » Příprava Čechů - první gól i zranění

Serie A - Příprava Čechů - první gól i zranění

0

23.07. - Ăščastníci Serie A mají na svých soupiskách devět českých fotbalistů. Ĺ est z nich již odehrálo první přípravné zápasy. Pavel Nedvěd už má dokonce na kontě premiérovou branku v nové sezóně. Méně šťastný Tomáš Zápotočný si naopak z přípravy odnesl zranění.

O počínání českých fotbalistů v letní přípravě se můžete ve stručnosti dočíst na následujících řádcích.

Letní příprava z pohledu Čechů:

Udinese - Tomáš Zápotočný, Tomáš Sivok

Tomášové Sivok a Zápotočný byli přítomni úvodní kanonádě proti amaterskému celku v průběhu první půle. Ve druhém utkání s Mezzocoronou (ze soutěže C2, čtvrtá nejvyšší) Udinese ostudně prohrálo 0:1. Tomáš Zápotočný odehrál celé utkání, jeho kolega Sivok přenechal po poločase svůj post posile z Ascoli Boudianskimu. Bývalý liberecký kapitán si z utkání odnesl podvrtknutý pravý kotník a nyní jej čeká pár dní odpočinku a náhradní tréninkový plán.

Udinese - Mezzana Marilleva 21:0 (Zápotočný 45', Sivok 45')
Udinese - Mezzocorona 0:1 (Zápotočný 90', Sivok 45')

Juventus - Zdeněk Grygera, Pavel Nedvěd

Dres Juventusu oblékl Zdeněk Grygera prvně proti Mezzocoroně. Po nepříjemném handrkování s klubovým vedením se nakonec hned do úvodního testu zapojil i Pavel Nedvěd. Češi promluvili i do dění druhého zápasu proti soupeři z nejlidnatější země světa. Zdeněk Grygera nastoupil proti olympijskému výběru Číny v první půli, ale po boku Pavlam Nedvěda, který hrál až po přestávce, si tentokrát nezahrál. Dlouholetý klubový klenot bianconeri se jako první český hráč může pochlubit střeleckým zápisem. Nedvěd v utkání zvyšoval na 2:0. Po jeho brance k nelibosti Číňanů na hřiště vběhla fanynka s tibetskou vlajkou a tričkem označeným nápisem "Free Tibet".

Juventus - Mezzocorona 5:0 (Nedvěd 45', Grygera 45')
Juventus - olympijský výběr Číny 4:0 (Grygera 45', Nedvěd 45' - 1 branka)

Siena - Lukáš Jarolím

Debut v dresu Sieny má za sebou Lukáš Jarolím. Český záložník nastoupil proti Viterbese již v první půli, což nasvědčuje tomu, že by mohl pod koučem Mandorilinim nastupovat v základu.

Siena - Viterbese 2:1 (Jarolím 45')

Fiorentina - Ondřej Mazuch, Jan Hable, Tomáš Ujfaluši

Proti mužstvu Alpe di Siusi i v rumunské Timisoaře nastoupil z českých hráčů v dresu Fiorentiny pouze Tomáš Ujfaluši. Obránce odehrál celá dvě utkání a v druhém duelu dostal žlutou kartu. Jan Hable na první start za Violu stále čeká. Ondřej Mazuch jej taktéž zatím odkládá z důvodu účasti na světovém šampionátu dvacítek.

Fiorentina - Alpe di Siusi 13:0 (Ujfaluši 90')
Politehnica - Fiorentina 1:1 (Ujfaluši 90')

AC Milán - Marek Jankulovski

AC Milán, za který nastupuje Marek Jankulovski zatím žádné přípravné utkání neabsolvoval.