Zpět na » Serie A » Pouze Juventus dosáhl alespoň na remízu

Serie A - Pouze Juventus dosáhl alespoň na remízu

0

04.08. - S nedobrým vysvědčením skončilo sobotní představení italských týmů na anglické půdě. Pouze Juventus dokázal alespoň remizovat. Turín, Řím a Inter odjíždějí s porážkou. Nerazzurri dokonce museli překousnout debakl 3:0 od Aston Villy. Římský trenér Spalletti může být i přes porážku spokojen alespoň s výkonem svých svěřenců.

Sunderland - Juventus 1:1 (8' Murphy - 88' Molinaro)
Týdenní "eurotour" zakončil Ranieriho celek remízou na půdě nováčka Premier League. Sunderland začal proti italskému velkoklubu velmi odvážně. Buffon se v úvodu musel vytáhnout proti střeleckým pokusům McShanea a Chopry. Ale v 8. minutě již kapituloval z kopačky Murphyho. Juventus vynaložil maximální snahu na vyrovnání. V první půli ale bianconeri ztroskotali na skvělém gólmanovi Fulopovi. Trezeguetovu střelu zastavilo břevno. Po přestávce kouč Ranieri provedl v sestavě několik změn. Povedl se mu hlavně tah, kterým poslal do hry Molinara za Grygeru. Loňská opora Sieny po přihrávce Del Piera v 88. minutě vyrovnala levačkou střelou ze vzduchu na 1:1. Zápas skončil remízou díky tomu, že Stokes v závěru zamířil pouze do Belardiho tyče.

JUVENTUS: Buffon (46' Belardi); Zebina (46' Birindelli), Andrade, Grygera (46' Molinaro), Chiellini (73' Criscito); Salihamidzic (46' Del Piero), Almiron (69' Zanetti), Tiago (60' Nocerino), Nedved; Iaquinta (74' Palladino), Trezeguet.

Aston Villa - Inter 3:0 (18' a 68' z pen. Barry, 47' Laursen)
Nerazzurri po výhře v Manchesteru opět tvrdě dopadli na zem. V Birminghamu si od Aston Villy vysloužili výprask 3:0. Manciniho tým nastoupil například bez Argentinců Crespa nebo kapitána Zanettiho, kterého s páskou zastupoval v první půli Materazzi. I tak si ale Inter třemi brankami inkasovanými od O'Neillových svěřenců uřízl ostudu. Již 19. srpna nerazzurri nastoupí k zápasu Italského superpoháru proti římskému AS. Roberto Mancini by měl tedy začít dávat dohromady finální podobu základní sestavy. Parta z Birminghamu se příliš neosvědčila.

INTER: Julio Cesar; Samuel (78' Fatic), Materazzi (46' Solari), Chivu; Cesar (84' Desenclos), Dacourt, Stankovic, Maxwell; Jimenez (46' Figo); Ibrahimovic (63' Adriano), Cruz (46' Suazo).

West Ham - AS Řím 2:1 (63' McCartney, 66' Ashton - 13' Giuly)
S výkonem svých svěřenců na půdě West Hamu může být kouč Spalletti více méně spokojen, s výsledkem nikoliv. Řím dlouhou dobu dominoval zápasu. Díky francouzské posile Giulymu z Barcelony se dokonce giallorossi dostali do vedení, které měli šanci zvýšit. Po hodině hry ale domácí dvakrát střelecky udeřili McCartneyem a Ashtonem, což jim zajistilo vítězství. Římané v přípravě ještě nevyhráli. Varováním je pro Spallettiho osm inkasovaných gólů během třech zápasů.

AS ŘĂŤM: Curci; Panucci, Mexes, Tonetto, Kuffour (46' Cassetti, 60' Rosi); Aquilani (70' Vucinic), Taddei (77' Alvarez), De Rossi (77' Barusso), Giuly (84' Pit), Esposito (56' Brighi); Totti (77' Nonda).

Tottenham - Turín 2:0 (15' Keane, 65' Berbatov)
Svěřenci Waltera Novellina nastoupili na půdě Kohoutů bez největší hvězdy Rosiny. V sestavě se naopak objevil útočník Di Michele. Posila z Palerma je sice v trestu za sazéní na fotbalové zápasy, ale ten se nevztahuje na přípravná utkání. Mezi tyčemi nastoupil Matteo Sereni, který tak mohl zavzpomínat na své anglické angažmá, jímž prošel v dresu Ipswiche. Proti Tottenhamu si Sereni na nedostatek práce stěžovat nemohl. Již v 15. minutě kapituloval po Kaboulově přímém kopu, který mezi tyče usměrnil Keane. V 65. minutě zvyšoval na konečných 2:0 Berbatov. Tottenham tak prodloužil sérii přátelských zápasů bez porážky pod vedením Martina Jola na 23 utkání. Turínští si prakticky nevytvořili žádnou vážnější příležitost ke skórování.

TURĂŤN: Sereni; Comotto, Natali (69' Franceschini), Lanna (61' Rubin), Di Loreto; Grella (37' Lazetic), Barone (72' Bottone), Corini (57' Vailetti), Zanetti; Di Michele (46' Bjelanovic), Ventola (46' Stellone, 87' Oguro)