Zpět na » Serie A » Souhrn 17. kola Serie A: Cassano po čtrnácti zápasech skóroval, Juventus opět padl

Serie A - Souhrn 17. kola Serie A: Cassano po čtrnácti zápasech skóroval, Juventus opět padl

Souhrn 17. kola Serie A: Cassano po čtrnácti zápasech skóroval, Juventus opět padl © corriere.it - Antonio Cassano

1

20.12. - REVIEW Po čtrnácti zápasech se v Serii A opět prosadil útočník Sampdorie Antonio Cassano, přesto však janovský celek prohrál. Prohrál i Juventus, který doma s poslední Catanii vstřelil jen jeden gól a Catania vyhrála 2:1.

Neapol porazila Chievo a dostala se na 6. místo. Chievo je momentálně dvanácté. Neapol se rychle dostala do vedení, už v 7. minutě se přesně trefil z penalty slovenský záložník Marek Hamšík. Druhý gól padl až v závěru zápasu, opět se trefil kanonýr Fabio Quagliarella.

Neapol - Chievo 2:0
Branky: 7. Hamšík, 87. Quagliarella

Útočník Antonio Cassano se po čtrnácti zápasech opět trefil, Sampdoria však znovu prohrála, tentokrát v Livornu 3:1. Cassano se trefil už v 15. minutě a vše nasvědčovalo tomu, že si Sampdoria odveze tři body. Ve 39. minutě však vyrovnal Nelson Rivas a tak se muselo začít od znova. Hned po poločase však vystřelil Danilevičius a jeho střela zapadla přesně do sítě. V 73. minutě navíc dostal Stankevičius červenou kartu a bylo rozhodnuto. V 90. minutě se navíc trefil opět Danilevičius a tak Livorno vyhrálo 3:1. Hosté se tak po vítěztví dostali na 15. místo, Sampdoria dále klesá, je až osmá.

Livorno - Sampdoria 3:1
Branky: 39. Rivas, 47. , 90. Danilevičius - 15. Cassano
ČK: 73. Stankevičius (Sampdoria)

Překvapení kola se odehrálo na olympijském stadionu v Turíně. Juventus totiž nedokázal porazit poslední Catanii a překvapivě prohrál 2:1. Protože Siena prohrála v Palermu, Catania se opět dostala na 19. pozici. Juventus je stále třetí. Ve 23. minutě fauloval Tiago a Martinez proměnil penaltu. Rozhodčí však nechal penaltu opakovat. I druhou penaltu však Martinez proměnil a Catania vedla. Juventus nepředváděl dobrý fotbal a tak fanoušci začali pískat. To hráče zřejmě nabudilo a Juventus po přestávce vyrovnal. Po krásném centru Diega se prosadil střídající Salihamidžič. Už to vypadalo na remízu, v 87. minutě však jeden ze záložníků skvěle nacentroval na střídajícího Izca, který krásně přehodil Manningera. Ani v šestiminutovém nastavení se Juventusu nepodařilo vyrovnat a tak Catania veze z Turína tři body.

Juventus - Catania 1:2
Branky: 66. Salihamidžič - 23. Martinez (pen.), 87. Izco

AS Řím poazil v dalším zajímavém utkání Parmu a dostal se před ní na čtvrtou pozici. Parma je o skóré pátá. Utkání se hrálo ve velké zimě, ostatně, jako na všech stadionech. Góly padaly až ve druhém poločase. Ve 48. minutě se dostal po rohu k míči Burdisso a jeho hlavička zapadla za gólmana hostí. V 87. minutě dostal červenou kartu Paci a bylo hotovo. V 90. minutě se navíc trefil záložník Brighi a tak Řím slaví výhru 2:0. Ještě jedna zajímavost. Do utkání nastoupil v 67. minutě Okaka Chuka, v 80. minutě se však zranil a o tři minuty později musel vystřídat.

AS Řím - Parma 2:0
Branky: 48. Burdisso, 90. Brighi
ČK: 87. Paci (Parma)

Palermo - Siena 1:0
Branky: 40. Cavani

Zápasy Janov - Bari a Udinese - Cagliari byly odloženy.
Utkání Inter Milán - Lazio Řím se hraje od 20:45.