Zpět na » Serie A » Inter ztratil, Kaká dal 2 góly

Serie A - Inter ztratil, Kaká dal 2 góly

0

26.08. - Nedělní výsledky 1. kola Serie A: Obhájce italského titulu Inter ztratil v úvodu první dva body, o které ho připravila vlastní branka Cordoby v nastavení zápasu proti Udinese. AC Milán s přispěním dvou branek Kaká vyhrál 3:0 v Janově. Vítězně vstoupily do sezóny i celky Cagliari, Sampdorie a Fiorentiny. Kolo uzavře večerní dohrávka v Palermu.

Neapol - Cagliari 0:2 (49' Matri, 59' Foggia pen.)

Neapolským fanouškům vydrželo nadšení z postupu mezi prvoligovou elitu jen do úvodu druhé půle. To se totiž gólově prosadila posila Cagliari z Rimini, útočník Matri. Vedení Sardů pojistil z penalty Foggia. Rejův tým vedl za vyrovnáním Hamšík. Jeho šanci však zastavila tyč, a ve druhém případě skvělým zákrokem gólman Fortin. Cagliari si z Neapole odváží výhru 2:0.

Neapol: Iezzo; Cupi, Maldonado, Contini (De Zerbi 55'); Garics, Hamšík, Gargano, Blasi (Bogliacino 70'), Savini; Calaiò (Zalayeta 46'), Lavezzi
Cagliari: Fortin; Ferri, Lopez (Bizera 86'), Bianco, Del Grosso; Biondini, Conti, Parola, Fini, Foggia (Acquafresca 65'); Matri (D'Agostino 69')

Rozhodčí: Bergonzi

Inter - Udinese 1:1 (8' Stankovic - 92' Cordoba vl.)

Mistrovský Inter si lepší vstup do sezóny snad ani nemohl přát. Vedení nad Udinese se Milánští ujali již v 8. minutě. Ibrahimovic uvolnil chytře po pravé straně Stankovice, ten se prodral do vápna a střelou k tyči pokořil Chimentiho. Hosté, kteří nastoupili v sestavě i s Tomášem Sivokem, prokázali, že pod koučem Marinem chtějí hrát útočný fotbal. Během první půle dělal domácím starosti zejména aktivní Gyan Asamoah. V největší šanci se ocitl ale Inler. Ĺ výcarský záložník prudkou střelou ze střední vzdálenosti zaměstnal Julia Cesara. Brazilec tentokrát obstál na jedničku. To však nelze říci o jeho počínání ve druhé půli. Při vyběhnutí proti Gyanovi Julio Cesar zahrál před vápnem rukou a sudí Banti jej podle pravidel poslal pod sprchy. Mancini ze hry stáhnul Cruze a mezi tyče se postavil Toldo. Gólman - veterán se uvedl úspěšným zákrokem proti D'Agostinovu přímému kopu. Inter i v oslabení kontroval své vedení. Jenže v nastaveném čase po rohovém kopu fotbalistů ve žlutých dresech (kterými byli hosté) nasměroval Cordoba v souboji s Gyanem míč do vlastní sítě. Jako poslední se za Udinese dotknul balónu Mesto. Marino si tak připsal úspěšnou premiéru u týmu z Friuli. Udinese po dvou loňských remízach s Interem uhrálo nerozhodný výsledek s mistrem i nyní.

Inter: Julio Cesar ČK 57'; Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell; Stankovic, Dacourt (Chivu 74'), Zanetti; Figo (Suazo 65'); Ibrahimovic, Cruz (Toldo 58')
Udinese: Chimenti; Mesto, Coda, Zapata, Dossena (Lukovic 77'); Inler (Pepe 80'), D’Agostino, Sivok (Eremenko 55'); Quagliarella, Asamoah, Floro Flores

Rozhodčí: Banti

Janov - AC Milán 0:3 (44' a 45' pen. Kaká, 21' Ambrosini)
Janovský stadion Luigiho Ferrarise nabídl atraktivní podívanou. Nováček v Serii A přivítal na úvod sezóny vítěze Ligy mistrů. Papírové rozložení sil se projevilo i na výsledku. Ve 21. minutě šel Milán s Jankulovskim v sestavě do vedení po centru Pirla a hlavičce Ambrosiniho. V závěru první půle prokázal svoji hodnotu Brazilec Kaká. V rozmezí pěti minut pokořil krajana Rubinha dvakrát. Nejprve Kaká zakončil akci Odda a Seedorfa, poté z penalty potrestal brankářův faul na Gilardina. Již před přestávkou tak bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé půli rossoneri kontrolovali výsledek. Profesorský výkon v zadních řadách předvedl především Nesta.

Janov: Rubinho; Bega, Santos (M. Rossi 66'), Lucarelli; Konko, Milanetto, Paro (Fabiano 46'), Juric; Papa Waigo (Leon 78'), Gasparetto, Di Vaio
AC Milán: Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski (Favalli 89'); Gattuso (Brocchi 74'), Pirlo, Ambrosini (Gourcuff 83'); Kakà, Seedorf; Gilardino

Rozhodčí: Saccani

Parma - Catania 2:2 (28' Pisanu, 43' Rossi - 12' Morimoto, 44' Baiocco)

Divoký zápas se odehrál ve městě potravin. Catania šla překvapivě do vedení skvělou brankou Morimota, ale domácí utkání dokázali otočit. Pisanu spolu s Rossim se postarali o obrat, ale Baiocco pouhou minutu po vedoucí brance Rossiho vyrovnal na konečných 2:2. Pět minut před koncem byl ještě vykázán trenér Catanie Baldini na tribunu.

Parma: Bucci; Zenoni, Falcone, Rossi, Castellini; Parravicini (68' Tombesi), Cigarini, Morrone; Reginaldo, Budan (75' Morfeo), Pisanu (78' Paponi)
Catania: Bizzarri; Gazzola, Stovini, Sottil, Vargas; Baiocco, Tedesco, Izco; Morimoto (59' Nardini), Mascara, Spinesi

Rozhodčí: Stefanini

Siena - Sampdoria 1:2 (68' Corvia - 33' Bellucci, 86' Montella)
Favorizovaná Sampdoria sice nenasadila Montellu ani Cassana, přesto šla do vedení brankou Bellucciho. Siena ale poslala do hry Daniele Corviu, který dokázal vyrovnat. Sampdoria ale zaslouženě zvítězila. Volpi uvolnil Vincenza Montellu a střídající kanonýr rozhodl o třech bodech pro Dorii.

Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Loria, Grimi; Vergassola, De Ceglie, Jarolím (74' Codrea); Frick (65' Corvia), Maccarone, Chiesa (54' Caetano)
Sampdoria: Castellazzi (67' Mirante); Campagnaro, Sala, Lucchini (75' Bastrini), Zenoni; Palombo, VOlpi, Ziegler, Delvecchio; Bellucci, Caracciolo (64' Montella)

Rozhodčí: Orsato

Reggina - Atalanta 1:1 (77' Amoruso - 84' Doni z pen.)
V Kalábrii vydržel bezbrankový stav až do 77. minuty. To se trefil očekávaný kanonýr domácích Amoruso a poslal domácí do překvapivého vedení. Jenomže kanonýr Atalanty Zampagna byl pět minut před koncem faulován ve vápně a Cristiano Doni z penalty vyrovnal na konečných 1:1.

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto; Barreto, Cascione, Hallfredsson (69' Tognozzi), Vigiani; Joelson (83' Missoroli), Amoruso
Atalanta: Coppola; Rivalta, Talamonti, Carrozzieri, Bellini; Ferreira Pinto (39' Adriano), De Ascentis, Tissone (52' Bernardini), Langella (72' Padoin); Doni; Zampagna

Rozhodčí: Brighi

Fiorentina - Empoli 3:1 (55' Pazzini, 62' Mutu, 70' Montolivo - 92' Saudati)
Favorizovaná Fiorentina se dlouho nemohla prosadit. Celý první poločas sice Pazzini zle proháněl především Tosta, ale branka nepadla. Po poločase šel do hry Kuzmanovič, hru Fiorentiny viditělně rozhýbal a začaly padat branky. Montolivo vysunul Pazziniho a ten deset minut po přestávce nezaváhal - 1:0. Za pár minut přispěl svou troškou do mlýna kanonýr Mutu - 2:0. V 70. minutě navíc svoji formu potvrdil Montolivo a po gólové asistenci si připsal i branku - 3:0. V nastavení ještě za hosty snížil Luca Saudati, ale na výhře Fiorentiny už nic nezměnil.

Fiorentina: Frey; Potenza, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Liverani, Pazienza (46' Kuzmanovič); Montolivo, Mutu (74' Vieri), Santana (61' Donadel); Pazzini
Empoli: Balli; Raggi, Marzoratti (71' Vanigli), Adani, Tosto; Busce, Giacomazzi, Marianini (61' Marchisio), Antonini (60' Giovinco); Vanucchi; Saudati

Rozhodčí: Trefoloni