Zpět na » Serie A » Inter byl na ručník - dostal 5 gólů

Serie A - Inter byl na ručník - dostal 5 gólů

0

30.08. - Inter zatím nepřesvědčuje, že by byl schopen obhájit titul v italské lize. Nerazzurri utržili v přípravě několik debaklů, prohráli v boji o Superpohár a v 1. kole Serie A pouze remizovali. Dalším varováním pro kouče Manciniho je včerejší prohra s Barcelonou 0:5 v souboji o Gamperův pohár.

Zápas dvou slavných týmů si bohužel nemohl dovolit slavnostní atmosféru. I toto utkání bylo poznamenáno úterním předčasným odchodem nadějného hráče Sevilly Antonia Puerty. Jeho památku Camp Nou uctilo minutou ticha.

V samotném utkání jednoznačně dominovala domácí Barca. Již v půli červenomodří vedli 3:0. Kanonádu zahájil Chivův faul ve vápně na Giovaniho. Z nařízené penalty otevřel skóre Ronaldinho. Do přestávky přidal gól za Barcelonu Giovani a Touré. Poločas odehrál za Katálance i italský reprezentant Zambrotta.

Po přestávce, již za stavu 4:0 po další brance Iniesty, poslal kouč Mancini do hry novou posilu - gólmana Alfonsa. Ani on však kapitulaci neunikl. V 79. minutě inkasoval od Brazilce Motty, o němž italská média spekulovala, že po odehrání utkání přestoupí právě do Interu. Barcelona duel vyhrála vysoko 5:0.

Barcelona a Inter se utkaly o Gamperovu trofej podruhé. V prvním případě, v roce 1996, zvítězili Katalánci 2:1. O Gamperovu troufej svádí Barcelona souboj každý rok v úvodu sezóny s některým s přizvaných soupeřů. I vloni si počínala znamenitě, když deklasovala Bayern 4:0

Barcelona - Inter 5:0 (7' Ronaldinho pen., 12' Giovani, 37' Touré, 56' Iniesta, 79' Motta)

Barcelona (4-3-3): Jorquera (46' Valdes); Zambrotta (46' G.Milito), Oleguer, Marquez (46' Thuram), Abidal (46' Sylvinho); Tourè (67' M.Crosas), Xavi (1' st Iniesta), Deco; Giovani (46' Messi), Ronaldinho (46' Eto'ò; 51' Motta), Henry.
Inter (4-3-1-2): Toldo (62' Alfonso); Burdisso, Rivas, Chivu (42' Filippini), Cesar (85' Pedrelli); Pelè (46' Filkor), Cambiasso, Solari (67' Fatic); Jimenez (60' Recoba); Crespo (59' Maaroufi), Adriano (59' Balotelli).
Rozhodčí: Eduardo Iturralde Gonzalez.