Zpět na » Serie A » Antonio Di Natale porazil Ukrajinu!

Serie A - Antonio Di Natale porazil Ukrajinu!

0

12.09. - Italové získali důležité tři body z ukrajinské půdy. Vděčí za ně předvším Antoniovi Di Natalemu. Ăštočník Udinese získal Donadoniho celku vedení již před přestávkou. V 77. minutě odpověděl i na vyrovnání Ĺ evčenka. Itálie tak porazila Ukrajinu popáté. Celkově s ní poměřila síly šestkrát.

Ukrajina - Itálie 1:2 (71' Ĺ evčenko - 40' a 77' Di Natale)

Itálie šla v Kyjevě před přestávkou do kabin s jednobrankovým vedením. Ukrajinského gólmana překonal ve 40. minutě hlavou Di Natale. Donadoniho celek přitom mohl prohrávat již od 4. minuty. Ĺ evčenkova střela ale skončila na břevně.

Hned v úvodu druhé půle dostali domácí svého přemožitele ze světového šampionátu pod tlak. Buffon ale dokázal zlikvidovat příležitosti Ĺ evčenka, Tymoščuka i Voronina. Jenže v 71. minutě už Buffon kanonýrovi Chelsea odolat nedokázal. Ĺ evčenko konečně překonal střeleckou smůlu. Z asi čtvrté gólové šance vytěžil vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel jen sedm minut. Z Ambrosiniho centru profitoval Di Natale. Ăštočník Udinese si nenechal ujít příležitost k tomu, aby se stal hrdinou zápasu. Na jeho druhý gól již Ukrajinci odpovědět nedokázali. Blochinovi svěřenci si tak zřejmě již definitivně zavřely bránu k evropskému šampionátu. Azzurri mají naopak vlastní osud stále ve svých rukou.

Ukrajina: Shovkovski; Kucher, Rusol; Yezersky, Gusev (Milevskyy 88'); Tymoschuk, Gai, Shelaev, Kalinichenko (Voronin 61'), Nazarenko (Gladky 70'); Shevchenko; trenér: Blokhin
Itálie: Buffon; Panucci, Cannavaro, Barzagli, Zambrotta; Pirlo, Ambrosini, Camoranesi (Oddo 78'), Perrotta (Aquilani 69'), Di Natale; Iaquinta (Quagliarella 85'); trenér: Donadoni
Rozhodčí: Webb (Anglie)

V dalších zápasech skupiny B Skotsko překvapivě zvítězilo ve Francii gólem McFaddena a Litva porazila doma Faerské ostrovy 2:1. Itálie ještě nastoupí doma proti Gruzii, následně zavítá do Skotska, a na závěr bude hostit Faerské ostrovy.