Zpět na » Serie A » Italské celky zažily úspěšný týden v pohárové Evropě

Serie A - Italské celky zažily úspěšný týden v pohárové Evropě

0

26.10. - Italské týmy v Evropě: Inter, AC Milan i AS Řím vyhráli, Lazio nestačilo na Brémy a Fiorentina si přivezla bod z horkého hřiště Villarealu.

Liga Mistrů:

CSKA Moskva - Inter Milan 1:2 (32´ Jo Alves - 52´ Crespo, 80´ Samuel)

Inter Milan přijel na hřiště CSKA Moskva bez Chiva a Davida Suaza, kteří byli vyloučeni v zápase s PSV Eindhoven. Naopak se na hřišti objevili Nicolas Burdisso, Julio Cruz nebo Ivan Cordoba. Luis Figo odehrál 100. zápas v Lize Mistrů. CSKA bylo ze začátku zápasu nebezpečnější, ale s přímým kopem Daviela Carvalha si Julio Cesar nadvakrát poradil. Na hřišti se objevil také Patrick Vieira, po dlouhém zranění, ale v 17. minutě ho musel střídat Stankovič, protože Vieira si zranění obnovil. První branka utkání přišla ve 32. minutě, Cordoba neustrážil Jo Alvese a ten nádherným obloučkem přehodil bezmocného Cesara. Na druhé straně pronikal na vápna Figo, ale srazil se v pokutovým území s Berezuckij, ale penalta se nepískala, naopak ruský hráč musel být kvůli zranění střídán. Druhou půli začali lépe milánští v 52. minutě vyrovnal na krátko ostříhaný Hernan Crespo, když CSKA nevyšla ofsajdová past a Crespo chladnokrevně zakončil. O pár minut později mohl Inter obrátit vývoj zápasu, Crespo poslal přihrávku do pokutového území, ale z těžkého úhlu přestřelil Stankovič. V 80. minutě se to ale Interu podařilo. Figův centr trefil hlavou obránce Samuel a brankáři CSKA Mandrykinovi proklouzl míč mezi prsty. CSKA tak po třetí v řadě přišlo o body kvůli hrubkám jejich brankářů a Inter si odváží cennou výhru z Moskvy.

CSKA Moskva: Mandrykin; V Berezutski, Ignaschevich, A Berezutski (Grigoriev 45); Krasic, Aldonin, Dudu (Eduardo 42) (Janczyk 76), Rahimic, Zhirkov; Jo, Carvalho
Inter Milan: Julio Cesar; Zanetti, Cordoba, Samuel, Maxwell; Vieira (Stankovic 17), Dacourt (Solari 77), Cambiasso, Figo; Ibrahimovic, Crespo (Cruz 62)
Rozhodčí: Riley (Eng)

AS Řím - Sporting Lisabon 2:1 (15´ Juan, 69´ Vučinič - 18´ Liedson)

AS Řím chtěl doma proti Sportingu bezpodmínečně uspět, poslední výsledky nebyly zrovna dobré a Luciano Spaletti potřeboval umlčet kritiky. Hned na začátku utkání měl obrovskou šanci po rohu Mexes, ale přestřelil. V 15.minutě domácí opět zahrávali roh, na míč si naskočil Juan, který přišel z Bayernu Leverkusen, a AS vedlo 1:0. O tři minuty později však domácí zchladil Liedson. Nejdříve na ze začátku zápasu zajel do Tottiho, kterého zranil a v 18. minutě vyrovnal hlavou po centru Abela na 1:1. Totti na hřišti vydržel téměř 35. minut, poté byl střídán Vučiničem. Ve druhé půli byli aktivnější domácí a David Pizzaro si došel pro penaltu, ale Manciniho vychytal lisabonský gólman Tiago. AS však v útočení nepolevovalo a pěknou akci předvedl Vučinič, který pronikl do pokutového území, prokličkoval se mezi hostujícími obránci a mazácky zakončil. AS tak doma vyhrálo nad Sportingem Lisabon 2:1.

AS Řím: Doni; Panucci, Mexes, Juan, Tonetto; De Rossi, Pizarro; Cassetti, Giuly (Brighi 73), Mancini (Cicinho 86); Totti (Vucinic 35)
Sporting Lisbon: Tiago; Abel, Tonel, Miguel Veloso, Ronny (Pierovic 77); Izmailov (Celsinho 81), Joao Moutinho, Vukcevic (Paredes 70); Romagnoli; Liedson, Yannick Djalo`
Rozhodčí: Hauge (Nor)

AC Milan - Ĺ achťar Doněck 4:1 (6´ a 14´ Gilardino, 63´ a 69´ Seedorf - 51´ Lucarelli)

AC Milan topící se v krizi přivítal na San Siro rozjetý Ĺ achťar Doněck, který první dva zápasy vyhrál a vedl tabulku D. AC Milan o víkendu doma ostudně prohrál s Empoli 0:1 a na Rosonneri se snášela kritika za všech stran. Tu však umlčel už v 6. minutě Gilardino, který se trefil hlavičkou po Pirlově rohu. AC Milan hrál skvěle. Kalač vyhodil míč, Kaká si narazil se Seedorfem a běžel sám na Pjatova, ten však se štěstím vyrazil na roh. V zápětí odcentroval Seedorf a Gilardinho dal hlavou na 2:0. Ĺ achťor se také osmělil, Brandao vyslal tvrdou střelu, ale Kalač si s ní poradil. Druhý poločas začal chybou Odda, který namazal Bandaovi, toho však Kalač vychytal, ale na dorážku Lucarelliho neměl nárok. Italský kanonýr tak opět ukázal, že stále patří mezi kanonýry. Ĺ achťar ucítil šanci, ale Milan podržel australský gólman Kalač, z protiútoku zahrozil Kaká, ale Pjatov byl na svém místě. Kaká si dělal s obranou ukrajinského mistra co chtěl, přešel přes celý hřiště ale pak trefil jenom tyč a poté jeden z obránců odvrátil na roh. Z rohu se pak trefil Seedorf, ke kterému se odrazil míč a Seedorf se trefil parádně. Další trefu přidal v 69. minutě, opět po rohu se k němu odrazil míč, Seedorf si všiml vyběhnutého Pjatova a nádherným obloučkem ho přehodil. Seedorf poté mohl přidat hattrick, ale Pjatov se tentokrát obelstít nedal. AC Milan tak ukázal, že je zpět a porazil doma Ĺ achťar Doněck 4:1.

AC Milan: Kalac; Oddo, Nesta, Kaladze, Favalli (Bonera 60); Gattuso, Pirlo, Ambrosini (Emerson 82); Seedorf, Kakà; Gilardino (Serginho 75)
Ĺ achťar Doněck: Pyatov; Srna, Kucher (Hubschmann 17), Chygrynskiy, Rat; Ilsinho, Lewandowski, Fernandinho; Jadson (Castillo 63); Brandao (Gladkiy 74), Lucarelli
Rozhodčí: Medina Cantalejo (Spa)

Werder Brémy - Lazio Řím 2:1 (28´ Sanogo, 54´ Almeida - 82´ Manfredini)

Lazio po dvou remízách přijelo na hřiště Werderu Brémy s cílem získat alespoň bod. Brémy v posledním zápase doma ostudně prohráli s Olympiakosem Pireus 1:3 a Thomas Schaaf nechtěl dopustit další ztrátu bodů. O první šanci zápasu se postaral hostují gólman Ballotta, který chybně vyhodil míč, ale hlavičkující Almeida branku netrefil. Domácí fanoušky potěšil ve 28. minutě Sanogo, který na dvakrát se štěstím poslal míč do hostující brány. Druhý poločas začali opět lépe domácí a vítěznou branku dal Almeida po skvělém pasu Clemense Fritze. V 80. minutě zahrával Kolarov přímý volný kop, Wiese míč dokázal vyrazit pouze k Manfredinimu, který propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil. V závěru zápasu dal ještě gól Almeida, ale stál v ofsajdu. Zápas tedy skončil výhrou Werderu Brémy 2:1.

Werder Brémy: Wiese; Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen (Tosic 46); D Jensen, Frings, Diego, Borowski (Andreasen 72); Sanogo (Rosenberg 64), Hugo Almeida
Lazio Řím: Ballotta; Behrami, Stendardo, Zauri, Kolarov; Mudingayi, Meghni (Del Nero 51), Mutarelli; Manfredini; Rocchi (Tare 81), Pandev (Makinwa 69)
Rozhodčí: Benquerenca (Por)

Pohár UEFA:

Villareal - Fiorentina 1:1 (87´ Capdevilla - 49´ Vieri)

Fiorentina přijela do Villarealu s cílem minimálně bodovat. Villareal má však skvělou formu, o víkendu doma porazil Barcelonu 3:1 a tak "fialky" čekal velmi těžký zápas. V základní sestavě nechyběl Tomáš Ujfaluši. První velkou šanci měli hosté, před pokutovým územím se do balonu opřel Liverani, ale Diego Lopez v brance "Žluté ponorky" vyrazil na roh. Více ze hry měli hosté, ale vždy chybělo finální zakončení. Začátek druhé půle vyšel skvěle Fiorentině. Mutu zatáhl míč do pokutového území, kde skvělou přihrávkou našel Vieriho, který poslal hosty do vedení. Domácí se snažili útočit, ale bez výsledku. Naopak Fiorentina mohla zvýšit vedení, ale Osvaldo byl v ofsajdu. Fiorentina vedení neudržela, v 87. minutě po dlouhém centru nejvýše vyskočil Capdevilla a srovnal na konečných 1:1. Fiorentina odehrála velmi dobrý zápas, ke konci ji došly síly a nakonec si odváží ze Ĺ panělska bod.

Villarreal: Diego Lopez; Angel, Godin, Fuentes, Capedevila; M Fernandez, Josico (Cazorla 63), Senna, Cani (Nihat 63); Tomasson (Pires 78), Rossi
Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Dainelli, Kroldrup, Balzaretti; Pazienza, Liverani, Kuzmanovic (Donadel 75); Jorgensen (Vanden Borre 58), Vieri (Osvaldo 65), Mutu
Rozhodčí: Lannoy (Fra)