Zpět na » Serie A » Souhrn 30. kola italské Serie A

Serie A - Souhrn 30. kola italské Serie A

Souhrn 30. kola italské Serie A © -

0

05.04. - Po dnešních zápasech 30. kola je situace v boji o čtvrté místo nezměněná. Všechny tři zúčastněné týmy (Fiorentina, CFC Janov a AS Řím) vyhrály a bodové rozestupy jsou tudíž stále stejné. Chievo si díky třem brankám Pellissiera odváží ze hřiště Juventusu bod. Neapol remizovala v Janově se Sampdorií. Zvítězily dále celky Palerma, Cagliari, Sieny, Interu a AC Milán.

Všechny důležité momenty v Bergamu přinesl až druhý poločas. Nejprve ve 49. minutě šli domácí do vedení, když Zauri nechtěně změnil směr Plasmatiho střely tak, že proti ní byl hostující brankář Frey bezmocný. Hosté však nesmutnili dlouho, protože o devět minut později byl za faul na Gilardina vyloučen Peluso. Za jeho zákrok byla navíc nařízena penalta, kterou proměnil Jovetic. Od té doby byli hosté jednoznačně lepším týmem a za svou aktivitu byli i patřičně odměněni minutu před koncem, kdy jim vítězství zařídil Alberto Gilardino.

Pro někoho více či méně překvapivě vstřelili úvodní branku zápasu v Turíně hosté z Chieva. Po 25 minutách překonal Buffona v domácí brance útočník Pellissier. Juventus se ale nezalekl a za devět minut bylo srovnáno, o což se postaral obránce Chiellini. Minutu před poločasem se pak opět děly věci, to když Pellissier svým druhým gólem opět poslal hosty do vedení. Další gól vstřelili opět hosté, ale tentokráte v 53. minutě do vlastní branky a bylo tak vyrovnáno. O obrat se postaral v poslední době skvěle hrající Vincenzo Iaquinta, ale v první minutě nastaveného času zařídil dělbu bodů vynikající Pellissier.

V Římě začalo utkání lépe pro domácí. Již po deseti minutách fauloval hostující obránce Lavecchia ve vápně Tonetta a byla nařízena penalta, kterou proměnil kapitán Francesco Totti. Ve 26. minutě však hosté vyrovnali, když se hlavou po rohovém kopu prosadil Marazzina. Po třinácti minutách druhé půle se opakoval scénář té první a Francesco Totti opět proměnil pokutový kop, který byl tentokráte nařízen za faul na Julia Baptistu. Římané jednobrankové vedení udrželi a připsali si tři body.

Sampdoria potvrdila vzestupnou formu po dvaceti osmi minutách hry, kdy se z trestného kopu prosadil záložník Palombo. Hostům se díky Zalayetovi však podařilo do poločasu ještě vyrovnat a oživit tak naději na zisk tří bodů. Tu jim však opět sebral domácí záložník Palombo, který v 63. minutě přidal již svůj druhý gól v zápase. Hosté však sebrali všechny síly a v poslední minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2 Argentinec Denis.

Tři body v Sardsko-Sicilském derby vystřelil domácímu Cagliari deset minut před koncem Matri, který bravurně využil zmatku v obraném území Catanie. Díky zaváhání Lazia se tak Cagliari dostalo až na šesté místo v tabulce.

Janované hráli v Kalábrii už s vědomím, že je na čtvrté pozici vystřídala Fiorentina. Pokud se na ní tedy chtěli vrátit a mít opět dvoubodový náskok, museli zde vyhrát. A to se podařilo. Jediný gól utkání vstřelil v 78. minutě Thiago Motta a Janov si odváží tři body.

Palermu se dlouho nedařilo překonat obranu hostujícího Turína. Úspěšný recept na brankáře Sereniho našel v 51. minutě až Cavani a Palermo tak vedlo. Domácí výsledek udrželi i do konce utkání a posunuli se tak na sedmou příčku, která již zajišťuje účast v evropských pohárech.

Nerozhodný výsledek vydržel v Sieně pouze do 25. minuty, kdy Vergassola vybídl Calaia do gólové šance a domácí útočník ji proměnil. Definitivní tečku za utkáním udělal další domácí útočník Maccarone, který uzavřel skóre pět minut před koncem řádné hrací doby.

Inter Milán využil zaváhání Juventusu a zvítězil na hřišti Udinese, kde se o to paradoxně postaral domácí hráč Isla, jenž si v 77. minutě dal vlastní gól. Inter tak vede italskou Serii A již o devět bodů a je na nejlepší cestě za obhajobou titulu.

Už to vypadalo, že AC Milán na svém stadionu branku vstřelit nedokáže. Do sestavy se ale vrátili Kaká a poté i střídající Ronaldinho. A právě Ronaldinho rozhodl utkání v první minutě nastaveného času poté, co tečoval hlavičku Senderose. Lecce se poté zhroutilo a Inzaghi přidal po centru Shevchenka ještě druhý gól domácích. AC Milán si tak pohlídal třetí místo před dotírajícím Janovem.

Výsledky 30. kola:

Atalanta - Fiorentina 1:2 (0:0)

Branky: 49. Plasmati - 59. Jovetic, 89. Gilardino
ČK: 58. Peluso (Atalanta)

Juventus - Chievo 3:3 (1:2)

Branky: 34. Chiellini 53. Yepes vlastní, 79. Iaquinta- 25. , 44. a 91. Pellissier

AS Roma - Bologna 2:1 (1:1)

Branky: 12. a 55. Totti oba z pen. - 26. Marazzina

Sampdoria - Napoli 2:2 (1:1)

Branky: 28. a 63. Palombo - 44. Zalayeta, 92. Denis

Cagliari - Catania 1:0 (0:0)

Branka: 80. Matri

Reggina - Genoa 0:1 (0:0)

Branka: 78. Thiago Motta