Zpět na » Serie A » Miccoli a Neapol byli k nezastavení

Serie A - Miccoli a Neapol byli k nezastavení

0

04.09. - Shrnutí 2. kola Serie (včetně ideální jedenáctky): Fabrizio Miccoli bylo ve druhém kole Serie A k nezastavení. V Livornu vsítil dvě branky a k dalším dvěma přispěl v roli asistenta. Právě útočník Palermo je naší hvězdou kola. Z týmů nejvíce excelovala Neapol, která v Udine vyhrála 5:0.

Hráč kola: Fabrizio Miccoli (Palermo)
Miccoli byl hlavním protagonistou utkání na Picchiho stadiónu. Dvakrát se gólově prosadil. Jednou z jeho standardky těžil Rinaudo, podruhé Amauri. Díky výbornému výkonu malého útočníka rozhodlo Palermo zápas ještě před přestávkou. Inkasování dvou gólů ve druhé půli již hosty příliš nemrzelo.

Osobnost kola: Alberto Aquilani (AS Řím)
Třiadvacetiletý záložník vyléčil dlouhodobé zranění a na hřišti je k nezastavení. Ukazuje se, že Aquilani patří k velkým příslibům římského AS. Proti Sieně se letos podruhé gólově prosadil. Představení na Olympijském stadiónu doplnil ránou do břevna a asistencí na Giulyho první gólový zápis v Serii A.

Tým kola: Neapol
Neapol si po domácí prohře s Cagliari nemohla představit lepší způsob, jak by si udobřila fanoušky. V Udine totiž zvítězila 5:0. Takto vysoké vítězství na cizí půdě v Serii A pamatuje klub z Kampánie naposledy z roku 1929. Tentokrát Rejovy svěřence táhlo za úspěchem jihoamerické trio Gargano - Zalayeta - Lavezzi.

Zklamání kola:
Antonio Chimenti (Udinese)
Kdyby trenér Marino postavil v neděli odpoledne do branky papír, dopadl by jeho tým stejně jako v případě přítomnosti Antonia Chimentiho mezi tyčemi. Veterán v barvách Udinese pustil snad vše, co na něj Neapolští vystřelili. Navíc nechal soupeřovi útočníky, aby si s ním hráli jako kočka s myší.

Výrok kola: Fernando Orsi (trenér Livorna) "Ameliu klidně nechám na tribuně i příště, brankář není náš problém." - poté, co Livorno v domácím prostředí podlehlo Palermu 2:4