Zpět na » Serie A » Velký den Neapole a Palerma

Serie A - Velký den Neapole a Palerma

0

02.09. - Nedělní výsledky 2. kola Serie A: Neapol a Palermo si napravují reputaci po porážkách z úvodního kola v domácím prostředí. Rejovi svěřenci zvítězili v Udine 5:0, Sicilští v Livornu vyhráli 4:2. Dvěma góly na sebe dnes upozornil Fabrizio Miccoli, Pasquale Foggia a Marcello Zalayeta. Favorité - AS Řím a Juventus si připisují 3 body.

Atalanta - Parma 2:0 (21' Zampagna pen., 65' Carrozzieri)

Atalanta si po remíze v Reggiu di Calabria připsala další body. Po faulu Colyho na Langellu poslal Bergamo do vedení Zampagna gólem z penalty. V 65. minutě utekli domácí Parmě na rozdíl dvou branek zásluhou hlavičky tvrďáka Carrozzieriho. Parma tak po vyřazení z poháru zakončila neúspěšný týden prohrou v Bergamu.

Rozhodčí: Marelli
Atalanta: Coppola; Rivalta, Capelli, Carrozzieri, Bellini; Ferreira Pinto, De Ascentis, Costinha (Tissone 54'), Langella (Padoin 72'); Floccari; Zampagna (S. Inzaghi 58')
Parma: Bucci; Coly, Falcone, M Rossi, Castellini; Morrone (Morfeo 59'), Cigarini, Parravicini (Dessena 46'); Reginaldo, Paponi, Pisanu (Matteini 72')

Cagliari - Juventus 2:3 (56' pen. a 81' pen. Foggia - 54' Trezeguet, 77' Del Piero, 90' Chiellini)

Cagliari bylo proti Juventusu v první půli lepším týmem. Nejblíže ke gólu byli ale hosté. Del Piero si po chybě jednoho ze sardských obránců přehodil gólmana Fortina, z úhlu poté ovšem netrefil prázdnou branku. Do kabin se šlo tedy za bezgólového stavu. V úvodu druhé půle otevřel skóre David Trezeguet, do té doby neviditelný hráč. Jenže z vedení se Juve dlouho neradovalo. V 55. minutě poslal Zebina ve vápně k zemi Matriho a kopala se penalta. S tou si již podruhé v sezóně poradil Foggia - 1:1. Buffona musel inkasovaný gól mrzet o to více, že si na balón sáhl. Utkání pokračovalo v nervózní atmosféře. Sudí Tagliavento nařídil penaltu za zákrok Chielliniho na Contiho. Jenže asistent správně hlavního arbitra upozornil, že k faulu nedošlo. Tagliavento následně pokutový kop odvolal. Cagliari dostávalo turínský tým pod tlak. Jenže v 75. minutě se podruhé v zápase nechal přehodit Fortin. Camoranesiho oblouček doklepl na brankové čáře do branky Del Piero. Cagliari opět dokázalo velmi rychle srovnat výsledek. Zebinův faul na Larriveye potrestal z penalty Foggia. Francouz za protesty uviděl červenou kartu. Následně se nepohodl s jedním z novinářů. Zebina dokonce ostudně zakončil své nedělní představení lehkým plácnutím do tváře protějška sporu. Za faul na Camoranesiho vyloučil Tagliavento na druhé straně po druhém napomenutí i Del Grossa. Ranieri se přece jen dočkal výhry. Po standardce v poslední minutě zakončil hlavou Chiellini 2:3. Hrdinou zápasu byl Camoranesi, jenž se podílel na všech gólech Juventusu.

Rozhodčí:
Tagliavento
Cagliari: Fortin; Pisano (Ferri 75'), Lopez, Bianco, Del Grosso ČK 84'; Foggia, Conti, Parola, Fini (D'Agostino 80'); Larrivey, Matri (Acquafresca 66')
Juventus: Buffon; Zebina ČK 82', Andrade, Criscito (Legrottaglie 46'), Chiellini; Salihamidzic (Camoranesi 49'), Zanetti, Almiron (Nocerino 88'), Nedved; Del Piero, Trezeguet

Catania - Janov 0:0

Catania nastoupila poprvé od února na domácím stadiónu. Janov zase absolvoval premiéru na cizí půdě účastníka Serie A po svém návratu do soutěže. Ani ve druhém utkání se Gasperiniho svěřencům nepodařilo skórovat. Bod ze sicilské půdy je pro ně ovšem úspěchem. Catania si připsala druhou remízu, tentokrát bezbrankovou.

Rozhodčí: Rizzoli
Catania: Bizzarri; Gazzola, Sottil (Terlizzi 7'), Stovini, Vargas; Baiocco, Tedesco, Mascara, Izco; Morimoto (Morimoto 55'), Spinesi
Janov: Rubinho; Bega, De Rosa, Lucarelli, Konko; Milanetto, Juric, Fabiano (Paro 77'); Papa Waigo, Sculli (Danilo 74'), Di Vaio (M. Rossi 68')

Livorno - Palermo 2:4 (54' Rossini, 74' Grandoni - 9' Rinaudo, 22' a 37' Miccoli, 41' Amauri)

Sotva se Livorno vzpamatovalo z debaklu 1:5 od Juventusu a vyřazení z poháru Neapolí, utržili svěřenci kouče Orsiho další sportovní ránu. Na Picchiho stadiónu zasáhla Toskánce sicilská lavina. Ještě v první desetiminutovce poslal Colantuonovy svěřence do vedení Rinaudo. Ve 22. minutě pokořil gólmana De Luciu (brankářskou jedničku Ameliu trenér Orsi k zápasu vůbec nepovolal) z přímého kopu Miccoli. Loňská opora Benfiky zvyšovala ve 37. minutě po Amauriho asistenci na 3:0. Pohroma tím pro domácí ale nekončila. Do přestávky si připsal gól i uzdravený Brazilec Amauri po standardní situaci Miccoliho. Orsi již během první půle vyzkoušel čerstvé posily Bogdaniho a Alvareze. Prvním mužem, který se v dresu Livorna nemusel stydět za svůj výkon, byl Fausto Rossini. Rossini se trefil pár vteřin poté, co vystřídal Tristana. Obraně Palerma zatápěl i nadále. V 75. minutě Vidigal mířil do Fontanovy tyče. Z následné dorážky se nemýlil Grandoni a snížil na konečných 2:4.

Rozhodčí: Rosetti
Livorno: De Lucia; Pasquale, Galante, Knezevic, Grandoni; E. Filippini, Loviso, Pulzetti, Alvarez (Vidigal 54'); Tristan (Rossini 54'), Tavano (Bogdani 35')
Palermo: Fontana; Capuano (Pisano 13'), Rinaudo, Barzagli, Zaccardo; Cavani, Simplicio, Migliaccio, Diana; Amauri (Jankovic 85'), Miccoli (Bresciano 73')

AS Řím - Siena 3:0 (17' Aquilani, 82' Giuly, 89' Totti)

Římský záložník Aquilani navázal na svoji výbornou formu a již v 17. minutě poslal římské AS do vedení v zápasu se Sienou. Manningera překonal jak bývá jeho zvykem střelou z dálky. Mladá naděje giallorossi i italské reprezentace mohla rozšířit své gólové konto ve 35. minutě. Aquilani tentokrát mířil do břevna. Stejně si na straně hostů počínal i Galloppa, jenž měl na noze vyrovnání. Řím dovedl zápas do úspěšného konce díky dvěma trefám v závěru. Po Aquilaniho asistenci se trefil Giuly, posila z Barcelony. Střelecký účet zápasu uzavřel po individuální akci Totti. Posledním dvěma brankám přihlížel jako přímý aktér zápasu i Lukáš Jarolím. Český středopolař v 78. minutě vystřídal Rumuna Codreu.

Rozhodčí: Damato
AS Řím: Doni; Cassetti, Mexes, Panucci, Tonetto; De Rossi, Aquilani (Juan 89'); Taddei, Giuly (Brighi 83'), Vucinic (Perrotta 59'); Totti
Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Loria, Grimi, Vergassola, Codrea (Jarolim 78'), Galloppa (Locatelli 62'), Frick (Corvia 69'), De Ceglie, Maccarone

Turín - Reggina 2:2 (45' Rosina, 58' Ventola - 31' Amoruso, 90' Cozza)

Turín představil v souboji s Regginou velkou posilu, uruguayského útočníka Recobu. Granata ale neměla dobrý start do zápasu. Ve 31. minutě totiž domácí prohrávali po gólu Amorusa. Těsně před přestávkou stihl vyrovnat Rosina po excelentní sólové akci. Zhruba po hodině hry otočil skóre ve prospěch Turína Ventola po centru Lanny. Jenže Reggina se nevzdala. Střídající Cozza zužitkoval svoji hlavní přednost - zahrávání přímých kopů. V 90. minutě vykopal Ficcadentiho týmu zasloužený bod.

Rozhodčí: Giannoccaro
Turín: Sereni; Motta (Dellafiore 67'), Natali, Di Loreto, Lanna; Grella, Corini, Barone; Rosina (Vailatti 59'), Recoba (Bjelanovic 62'); Ventola
Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Aronica, Valdez, Modesto; Barreto, Cascione, Hallfredsson (Ceravolo 72'); Vigiani (Cozza 84'), Amoruso, Tullberg

Udinese - Neapol 0:5 (16' a 70' Zalayeta, 41' Domizzi, 65' Lavezzi, 81' Sosa)

Neapol se dočkala po návratu do nejvyšší soutěže první branky. Jejím autorem se stal v 16. minutě zápasu v Udine Uruguayec Zalayeta. Před přestávkou se navíc v situaci po rohovém kopu prosadil i Domizzi díky asistenci Cannavara. Za Udinese se v první půli nedařilo zejména Quagliarellovi, jehož pamatují fanoušci v mnohem lepším světle. Kouč Marino za nepříznivého stavu poslal do hry českého záložníka Sivoka, který nahradil Boudianskiho. Trápění Udinese ale pokračovalo. Lavezzi a Zalayeta v krátkém rozmezí zvýšili již na 0:4. Pohromu Udinese dokonal jeho bývalý hráč Sosa. Střídající Argentinec překonal Chimentiho popáté v zápase. Neapol prokázala, že nebude slabým nováčkem.

Rozhodčí: Gervasoni
Udinese: Chimenti; Mesto, Coda, Zapata, Dossena; Inler, Eremenko, Boudianski (Sivok 46'); Quagliarella, Asamoah, Floro Flores (Di Natale 56')
Neapol: Iezzo; Cupi, Cannavaro, Domizzi; Grava, Hamsik, Gargano, Blasi, Savini; Lavezzi, Zalayeta (Sosa 75')

Sampdoria - Lazio (začíná ve 20:30)