Zpět na » Serie A » Hráčem víkendu byl Francesco Totti

Serie A - Hráčem víkendu byl Francesco Totti

0

17.09. - Shrnutí 3. kola Serie A (včetně ideální jedenáctky): Hráčem číslo jedna uplynulého víkendu byl Francesco Totti. Římský kapitán dovedl svůj tým gólem a asistencí k výhře na hřišti Regginy. Týmem kola je Udinese, které nečekaně bodovalo na Juventusu.

Osobnost kola: Bernardo Corradi (Parma)
Bernardo Corradi si po návratu z Premier League do Serie A spravil chuť. Hned v prvním utkání za Parmu skóroval. Mezi tyče Fortinovy branky zamířil v 73. minutě. Parmě obstaral vyrovnání, a prokázal, že jeho odchod ze scény profesionálního fotbalu by byl předčasný.

Hráč kola: Francesco Totti (AS Řím)
Francesco Totti dovedl Řím jako kapitán ke třetímu vítězství v řadě. Na stadionu Oreste Granillo zaznamenal fotbalista s desítkou na zádech asistenci a branku. Totti si skvěle rozumí s nově příchozím Giulym. Římské AS je díky kapitánovu excelentnímu výkonu na půdě Regginy v čele tabulky. Nyní Spallettiho tým čeká výzva v podobě Ligy mistrů.

Tým kola: Udinese
Udinese na Stadio Olimpico v Turíně sice nepředvedlo žádný úchvatný výkon, ale tři body z půdy Juventusu si soupeři neodvážejí zrovna každý den. Di Nataleho vítězný gól je snad dostatečnou útěchou Marinových svěřenců po debaklu 0:5 od Neapole v minulém kole. Hra na brejky se třemi útočníky přináší své ovoce.

Zklamání kola: Frick (Siena)
Frick šel do hry v utkání Siena - AC Milán v 55. minutě. Domácí si drželi těsný náskok a úkolem lichtenštejnského útočníka bylo podržet balón na soupeřově polovině. Frick byl ale na hřišti neviditelný. A to až do 92. minuty, kdy dostal za tvrdý zákrok červenou kartu. Sienu tak oslabil ve chvíli, kdy si Milán vytvářel tlak a kráčel za tříbodovým ziskem. Kdyby Seedorfova střela do břevna mířila níže, Frick by nesl na prohře značnou část viny.

Výrok kola: Christian Vieri (Fiorentina): "Jsem zpátky v plné kondici. Běhal jsem sám každý večer 60 dní. Shodil jsem 15 kilogramů váhy, abych byl připraven na novou sezonu. Když budu pracovat, branky přijdou" řekl Bobo po své premiérové trefě za Fiorentinu.